Eigenaardig vind ik wel dat de KNVB enerzijds een beroepsmogelijkheid biedt (die zou dan volgende week dienen) maar dat de speler in kwestie dan wel geschorst is voor de pot van zondag. Dus stel Kenneth wordt in beroep vrijgesproken dan heeft hij de wedstrijd schorsing al gehad. Da's toch eigenlijk geen recht.
Beroepsmogelijkheid
Als iemand het niet eens is met de uitspraak van de tuchtcommissie, bestaat in vrijwel alle gevallen de mogelijkheid hiertegen in beroep [link maken naar dit stukje] te gaan. Het verzoek hiertoe, dat is omkleed met redenen, dient te worden ondertekend door de betrokkene (appellant) zelf. Dit verzoek moet bovendien binnen zes werkdagen na verzending van de uitspraak in het bezit zijn van het districtskantoor.
Door het instellen van beroep wordt de tenuitvoerlegging van de straf niet opgeschort. Ook dient de betrokkene een waarborgsom te voldoen, alvorens de zaak in behandeling wordt genomen door de commissie en bla bla bla