Dit kwam naarbuiten op 25 mei 2010 over Heerenveen
Heerenveen in categorie III van licentiecommissie KNVB
- door Tiede-Jan (TJDoornbos) op 25-05-2010 @ 19:25
SC Heerenveen heeft een zwak seizoen achter de rug, maar de Friese club is wel één van de weinige BVO's die financieel gezond is. Dat meldt Heerenveen via haar officiële website.
Heerenveen meldt dat de club door de licentiecommissie van de KNVB weer in categorie III is geplaatst. Dat is de hoogst mogelijke categorie, die dus aangeeft dat Heerenveen financieel gezond is. "Het beleid zal de komende jaren gericht blijven op een gezonde bedrijfsvoering voor resultaat transfers. Sedert de invoering van het licentiesysteem van de KNVB is sc Heerenveen altijd gewaardeerd als categorie III club", luidt de officiële verklaring van Heerenveen.
Twee weken geleden werd Heerenveen al een 'voorbeeldclub' genoemd, in een artikel in Voetbal International over de financiële situaties bij Nederlandse BVO's. Sportief gezien hadden de Friezen echter een matig seizoen, want de club werd elfde in de Eredivisie.
Maar dan ineens komt een paar maand later dit over Heerenveen naarbuiten:
HEERENVEEN - SC Heerenveen sluit het boekjaar 2009-2010, dat op 30 juni eindigt, af met een recordverlies van 15 miljoen euro (voor belastingen). Door het sterk negatieve resultaat daalt het eigen vermogen tot 18 miljoen euro. Dat heeft de Friese clubleiding woensdag bekendgemaakt.
Volgens het bestuur van de eredivisieclub ligt een ''negatieve uitwerking van het aankoopbeleid van nieuwe spelers'' ten grondslag aan de dieprode cijfers.
Het operationeel resultaat 2009-2010 zal uitkomen op een verlies van rond 9 miljoen (voor belastingen). Hier is een bedrag van rond 5 miljoen inbegrepen voor reorganisatiekosten.
Salariskosten
Voor 90 procent hebben deze reorganisatiekosten betrekking op toekomstige salariskosten van contractspelers, die in de huidige situatie geen rendement (meer) voor Heerenveen hebben.
Daarnaast zal het resultaat uit vergoedingssommen (boekwinsten en afschrijvingen) 6 miljoen negatief belopen. Ook in dit bedrag zijn vervroegde afwaarderingen tot 4,4 miljoen van contractspelers verdisconteerd.
Prestaties
Naast de reorganisatiekosten en vervroegde afwaarderingen hebben de economische omstandigheden en de teleurstellende sportieve prestaties een negatieve invloed op het resultaat gehad.
''Positief is dat door de hoge afschrijvingen en voorzieningen er sprake is van een positieve kasstroom'', aldus de clubleiding in een persbericht. ''Met genoemde maatregelen legt Heerenveen een gezonde basis voor het komende boekjaar.''
De verwachting voor het komende seizoen is een bescheiden negatief operationeel resultaat en een positieve kasstroom. '
'Het boekjaar 2010-2011 moet de opmaat zijn voor een terugkeer naar een rendabele bedrijfsvoering. Dat is een van de doelstellingen die de Raad van Commissarissen meegeeft aan de nieuwe leiding.''
Veenstra
Robert Veenstra (45) is per 1 augustus de nieuwe algemeen directeur en voorzitter van de directie van Heerenveen. Hij gaat leiding geven aan het directie- en managementteam. Veenstra is momenteel voorzitter van het College van Bestuur van de Stenden hogeschool.
Johan Hansma, oud-speler van de club, wordt technisch manager. Samen met de nieuwe hoofdtrainer Ron Jans stuurt hij de technische zaken aan.
Over de positie van de huidige topmensen Yme Kuiper en Henk Hoekstra deed Heerenveen woensdag geen mededelingen. De club is met beiden in gesprek.
© ANP