Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Hoe gaat het met de andere clubs in Nederland en Europa?

Moderator: mods

Wouter
Berichten: 21039
Lid geworden op: ma jun 21, 2004 12:35 pm
Locatie: Einde van de wereld

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Wouter »

Het is inderdaad lulkoek. Zo lang Luinge bij de betere scheidsrechters hoort en slaagt voor de conditietest, moet hij gewoon kunnen fluiten.
Gebruikersavatar
Rooie
Berichten: 8122
Lid geworden op: ma mar 31, 2008 10:52 am
Locatie: Amsterdam

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Rooie »

Blij als die man eindelijk weg is...

Telesport:
Arbiter Vink 'bestraft' voor blunder

ZEIST - Scheidsrechter Pieter Vink komt dit seizoen niet meer in actie. De leidsman uit Noordwijkerhout krijgt geen wedstrijden meer toegewezen na zijn blunder in de competitiewedstrijd van 13 april tussen AZ en FC Twente. Hij zag een duidelijke handsbal van AZ-verdediger Simon Poulsen over het hoofd en onthield Twente, de koploper van de eredivisie, daarmee een strafschop.

Henk Kesler, de directeur betaald voetbal van de KNVB, liet in het tv-programma Voetbal International weten dat Vink daarvoor bestraft is. „Die handsbal die Vink miste, kon je op de Afsluitdijk nog zien. Als scheidsrechters hele essentiële fouten maken die wij kwalificeren als blunders, volgen maatregelen.” Voor Vink betekent dit dat hij bij twee speelronden niet in actie komt.

Vink stond op de nominatie om de wedstrijd tussen Hamburger SV en Fulham in de halve finale van de Europa League te fluiten. Op aandringen van de scheidsrechterscommissie heeft de Europese voetbalbond UEFA hem van deze wedstrijd afgehaald. „Iemand die in de Nederlandse competitie niet fluit, gaan we ook niet aanwijzen voor Europa”, aldus Kesler.

De KNVB geeft ook Jan Wegereef dit seizoen geen wedstrijden meer. De leidsman vergat na de wedstrijd ADO Den Haag - Ajax een gele kaart voor Ajacied Demy de Zeeuw op het wedstrijdformulier te zetten.
Gebruikersavatar
Duke
Site Admin & AT EC 2016 winner
Berichten: 34826
Lid geworden op: ma apr 19, 2004 10:09 am

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Duke »

Kesler kan de schijn van partijdigheid maar niet wegnemen

Dat een Portugese scheidsrechter opzichtig in het complot zat, deed me wel een wenkbrauw optrekken. Maar ja, vooraf wist bijna niemand dat Mourinho en Benquerenca goede kennissen zijn van elkaar. Laten we het vandaag over de arbitrage hebben, die dubbele bekerfinale kan me toch niet meer boeien. Een getergd Ajax zal Feyenoord kloppen, waardoor de return slechts een wedstrijd voor de statistieken wordt. Een lullig afscheidsduel staat Roelof Luinge over twee weken te wachten.

Terug naar woensdagavond, München. Raspaard Ribéry vergaloppeert zich en wordt weggestuurd. Van Gaal vond het geen rode kaart, las ik. Dat is nou zó jammer van iemand die pretendeert altijd objectief en eerlijk te zijn. Kortzichtig ook. Want iedereen heeft het kunnen zien. Ribéry trapte gefrustreerd over de bal heen.

Hij had het standbeen wel kunnen breken van Lisandro. Veel scheidsrechters zouden in een thuiswedstrijd geel hebben gegeven. De Italiaan Rosetti niet. Moedig, rechtvaardig, zo zie je ze niet vaak.
Dan het verdorven type in de andere halve finale, een dag eerder. Inter was een wervelwind trouwens, met Sneijder (assist en doelpunt, maar vooral zijn verdedigende meters maakten indruk) in een voorname rol.

Grootverdieners met eergevoel, ze bestaan dus toch. Dat een Portugese scheidsrechter opzichtig in het complot zat, deed me wel een wenkbrauw optrekken. Maar ja, vooraf wist bijna niemand dat Mourinho en Benquerenca goede kennissen zijn van elkaar.

Er waren drie cruciale momenten. Eerst de prent voor Puyol. Dat was geen geel natuurlijk. En het duurde een halve minuut eer de hondenlul die kaart trok.

In de tussentijd werd hij door drie voetballers van Inter gesouffleerd. 'Pssst, Puyol staat op scherp voor de terugwedstrijd.' Zo had het stuk verdriet ook invloed op de return. Meer dan eens zelfs. Omdat de galbak Barcelona ook nog een zuivere strafschop onthield. Daarmee matste hij Sneijder die Alves vloerde.

Toen hij toch floot, dacht hij diep na en gaf het slachtoffer geel vanwege een Schwalbe. Opzichtig, brutaal, onvoorstelbaar. En passant keurde hij ook nog een buitenspeldoelpunt van Inter goed.

Zulke louche types hebben wij op de Nederlandse velden gelukkig niet. Je kunt veel zeggen van het scheidsrechterscorps.

Ze zijn soms onkundig, onhandig of de weg kwijt maar niet partijdig. Daarom heb ik een beetje te doen met Pieter Vink, die is kalt gesteld na zijn blunder (handsbal Poulsen over het hoofd gezien) tijdens AZ - FC Twente.

Al jarenlang wordt er geknoeid en geblunderd, maar nu de competitie in een beslissende fase is beland, wordt Vink plots geschorst door Henk Kesler persoonlijk.

Ach, dat Vink in Nederland twee wedstrijdjes moet brommen is geen ramp. Dat is zelfs Dick Jol en Roelof Luinge overkomen. De ernst van deze schorsing zit 'm in het internationale gevolg. Vink zou met vijf Nederlandse collega's een halve finale Europa League (Fulham - HSV) mogen fluiten. Die is hem nu door Kesler door de neus geboord.

We weten het. De directeur van de KNVB laat zich soms leiden door rancune. Dit is weer zo'n meedogenloos voorbeeld. Onzinnig, omdat scheidsrechters nu eenmaal momenten kunnen missen zolang ze niet worden geholpen door technische hulpmiddelen. Het overkwam Vink uitgerekend tegen FC Twente, de club waar Henk Kesler zijn hart aan heeft verpand.

Kesler kan de schijn van partijdigheid maar niet wegnemen. Waarom werd Vink na PSV - Ajax (aan de winnende van Bakkal ging een duw vooraf, Vink zag het niet) of Feyenoord - Ajax (hij verzuimde Ajax twee strafschoppen te geven) dan niet gepakt? Of waarom kreeg bij voorbeeld Bas Nijhuis na RKC - Heerenveen (beslissende penalty Sibon was een fout van Nijhuis) geen straf? Zo bestaan er tientallen voorbeelden.

Henk Kesler is een machtig man. Volgend jaar, als Bert van Oostveen de baas mag spelen, regeert Kesler nog een beetje mee. Hij zal Zijn Almachtigheid blijven ontkennen, nee weghonen, maar nu Ronnie Stam van FC Twente blijkt weg te komen met een voorwaardelijke schorsing omdat hij Vink een leugenaar heeft genoemd, vermoeden we nóg eens De Hand van Henk.

Ik vind het wel hartstikke leuk dat Kesler volgende week Blaise N'Kufo de schaal in handen mag drukken.

Ons kent ons. Mooi toch! (HUGO BORST)
www.ad.nl
There is only one difference between a madman and me. I am not mad.

Salvador Dali
Wouter
Berichten: 21039
Lid geworden op: ma jun 21, 2004 12:35 pm
Locatie: Einde van de wereld

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Wouter »

Mooie column van Borst. Ik vind de schorsing van Vink ook opmerkelijk. Ik heb dit seizoen zo veel vergelijkbare gevallen gezien...
Gebruikersavatar
Daily Blind
Berichten: 13388
Lid geworden op: wo sep 24, 2003 10:23 am

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Daily Blind »

De scheidsrechter vandaag bij mijn jeugdteam mag ook wel geschorst worden voor de komende 10 jaar. Wat een drama de scheidsrechters in het prof voetbal en de opleidingsteam in de jeugd divisies
Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 13971
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:43 pm

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Arthur »

Het is eigenlijk schandalig dat Luinge van een van de slechtste tot een van de beste scheidsrechters van Nederland is uitgegroeid zonder zichzelf daarvoor te hoeven verbeteren.
Banjavi
Berichten: 9806
Lid geworden op: vr jul 02, 2004 9:56 am
Contacteer:

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Banjavi »

De scheidsrechtrscommissie vindt hem anders helemaal niet zo goed, begreep ik van Kesler.

Diezelfde instantie (die hem dus niet als goed beoordeeld) spreekt nu wel met Luinge over een nieuwe functie daar... als (jawel, want dat is logisch als je iemand niet goed vind) begeleider, scheidsrechterscoach of trainer...
Hartkamp: " In 't recht telt niet het wezen, maar de schijn.
niet: hoe het is, maar hoe het lijkt te zijn."
Gebruikersavatar
mattie
AT WC 2010 winner, AT Toto winner 11/12, 14/15, 18/19
Berichten: 10812
Lid geworden op: do jun 10, 2004 9:10 pm

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door mattie »

goh goh goh sommige worden nu pas wakker... Bij deze grijze dictator is er alles aangelegen om die schaal in Breda te houden. Tegen kritiek heeft deze post duif nooit gekend :1evil.gif:
met kerst grijpt Ajax in en stuurt deze 3 clowns weg.. :blush.gif:
brigade zuid
AT Toto winner 15/16
Berichten: 23726
Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door brigade zuid »

Gisteren zegt die Kessler: Die handsbal kon je vanaf de afsluitdijk zien.

Zo steek die maar in je reet Vink. :smallgrin.gif:
Gebruikersavatar
Beloki
Berichten: 9154
Lid geworden op: vr okt 31, 2003 10:17 pm

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Beloki »

brigade zuid schreef:Gisteren zegt die Kessler: Die handsbal kon je vanaf de afsluitdijk zien.

Zo steek die maar in je reet Vink. :smallgrin.gif:
Kesler zijn ploegje wordt benadeeld. Nu is hij opeens daadkrachtig. Had hij maar zoveel lef toen hij over de bekerfinale besliste. Enge tukker dat hij is.
´Hey Pistolero, there is no I in TEAM!´ Lance, 27/07/09
Gebruikersavatar
Daily Blind
Berichten: 13388
Lid geworden op: wo sep 24, 2003 10:23 am

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Daily Blind »

brigade zuid schreef:Gisteren zegt die Kessler: Die handsbal kon je vanaf de afsluitdijk zien.

Zo steek die maar in je reet Vink. :smallgrin.gif:
Waar was die kut Kesler toen Ajax tegen Feyenoord en psv benadeeld werd dan?
Gebruikersavatar
Liberty
Berichten: 13693
Lid geworden op: vr okt 10, 2003 3:33 pm
Locatie: Ergens in Zuid-Holland
Contacteer:

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Liberty »

Toen was het geen probleem. Maar Vink heeft niet goed geluisterd en Twente niet goed genoeg geholpen tegen AZ. Dat kan natuurlijk niet he.
Tijd voor iets nieuws.
Gebruikersavatar
Liberty
Berichten: 13693
Lid geworden op: vr okt 10, 2003 3:33 pm
Locatie: Ergens in Zuid-Holland
Contacteer:

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Liberty »

Beloki schreef:
brigade zuid schreef:Gisteren zegt die Kessler: Die handsbal kon je vanaf de afsluitdijk zien.

Zo steek die maar in je reet Vink. :smallgrin.gif:
Kesler zijn ploegje wordt benadeeld. Nu is hij opeens daadkrachtig. Had hij maar zoveel lef toen hij over de bekerfinale besliste. Enge tukker dat hij is.
Gisteravond zat Kesler vooral te janken omdat sommige mensen hem zo pro-Twente vonden en dat was niet eerlijk. Dat er rare uitspraken zijn gedaan en vooral rare dingen zijn gebeurd in het voordeel van Twente vergeet deze oplichter dan maar even.

Blij dat die idioot straks opgerot is.
Tijd voor iets nieuws.
LucaS
Berichten: 53591
Lid geworden op: di mar 09, 2004 1:13 pm
Locatie: Amsterdam

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door LucaS »

Het is hoe dan ook bizar dat Vink nu zo zwaar gestraft wordt, terwijl er vele blunders van minimaal dezelfde grootte zonder gevolgen zijn gebleven. Het signaal zal toch niet zijn dat je Twente niet mag benadelen?
I think I lost my fucking headache
Gebruikersavatar
jabu
Berichten: 15991
Lid geworden op: zo apr 04, 2004 8:46 am
Locatie: Amsterdam

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door jabu »

Bovendien slaat het moment waarop dit opeens gebeurt nergens op. Als je al scheidsrechters voor blunders gaat schorsen (ben ik op tegen), doe dat dan vanaf het begin van het seizoen en op structurele basis. Nu Vink voor het gebeuren in de wedstrijd van Twente (deze slechtse scheidsrechter van Nederland heeft al een lijst van incidenten op zijn naam voor welke Kesler hem definitief naar de amateurvelden zou moeten verwijzen) en een scheidsrechter die een gele kaart voor een Ajacied vergeet te vermelden op het wedstrijdformulier opeens bestraffen, oogt erg dubieus.
Gebruikersavatar
Toppie
Berichten: 11981
Lid geworden op: di feb 24, 2004 5:43 pm

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Toppie »

Je vraagt je af welke boodschap de scheids bij NAC-Twente en Nec-Ajax dan mee krijgt dit is competitie vervalsing iemand schorsen omdat de schaal nog niet in Enschede is uitgedeeld :excited.gif:

KNTB :1evil.gif:
LucaS
Berichten: 53591
Lid geworden op: di mar 09, 2004 1:13 pm
Locatie: Amsterdam

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door LucaS »

Het zal wel toeval zijn dat de scheidsrechters die in het nadeel van Twente hebben beslist gestraft zijn.
I think I lost my fucking headache
joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door joey »

Nee, hier doe ik niet aan mee. Geen complotdenken.
Het stinkt aan alle kanten!
Gebruikersavatar
Rooie
Berichten: 8122
Lid geworden op: ma mar 31, 2008 10:52 am
Locatie: Amsterdam

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Rooie »

Wij zullen er inderdaad ook wel gekleurd tegenaan kijken en daarnaast is het ook nog eens een verschikkelijk vervelende man.

Wat wel opvalt , is dat dit soort zaken (scheidsrechter op vingers tikken /schorsen, spelers vervolgen op basis tv-beelden) alleen speelt rond wedstrijden van ploegen die hoog op de ranglijst staan en waar veel media-aandacht voor is, terwijl er in de onderste regionen waarschijnlijk net zulke fouten worden gemaakt.
Jöhnk
Site Admin & AT Toto winner 06/07
Berichten: 43672
Lid geworden op: di okt 05, 2004 11:17 am

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Jöhnk »

Kesler zei dat dit vaker is gebeurd, maar dat er dan geen media-aandacht voor was.

Ik vind hem verder geen goede directeur (kijk maar hoe het voetbal in Nederland er voor staat), maar wel een vermakelijk figuur. Hij heeft tenminste wat te vertellen.
Gebruikersavatar
Jinne
Site Admin
Berichten: 14768
Lid geworden op: ma sep 22, 2003 11:05 am
Locatie: Amsterdam, Holland

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Jinne »

Toch zijn er een aantal duidelijke missers van scheidrechters geweest die geen gevolgen hebben gehad voor de man in zwart in kwestie. Dat we nu aan het einde van de competitie zitten moet niet betekenen dat een foute beslissing van de scheids zwaarder gewogen wordt.
He's not the Messiah. He's a very naughty boy!
Lionel
Berichten: 50230
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Lionel »

Wat een teringleijer is die vent!
IK GELOOF!!!!!!
Gebruikersavatar
mattie
AT WC 2010 winner, AT Toto winner 11/12, 14/15, 18/19
Berichten: 10812
Lid geworden op: do jun 10, 2004 9:10 pm

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door mattie »

dus Braamhaar is de volgende die geschorst gaat worden... Suarez had echt een pingel moeten krijgen. hij werd gewoon vast gehouden. Daarnaast nog Gio die Stekelenburg vast pakt en zo kan ik nog wel ff doorgaan.
met kerst grijpt Ajax in en stuurt deze 3 clowns weg.. :blush.gif:
Gebruikersavatar
peter
Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
Berichten: 49035
Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door peter »

Ach overdrijf toch niet zo. Wat is er toch aan de hand met al dat gezoek naar fouten van de scheidsrechter? Die Braamhaar floot wat veel en soms zat hij er naast, maar laten we ons vooral even concentreren op het spel. Dat gewauwel dat we 'weer' gepakt zijn is vermoeiend.
Frank
Berichten: 7056
Lid geworden op: zo sep 21, 2003 1:14 pm

Re: Het (dis)functioneren van scheidsrechters...

Bericht door Frank »

Het bewijs wordt hier in deze topic keihard geleverd: Calimero is definitief in Amsterdam aangekomen.

Wat een gezever zeg.... (dat wordt ook elke keer tegen anderen gezegd als die weer eens teveel tegen een scheidsrechter tekeer gaan), het lijkt hier steeds meer op sites als AN.
Hoe kun je mensen doden, als in Gods gebod staat: 'Gij zult niet doden'? Lev Tolstoj
Plaats reactie