Scouting, financiele zaken en toekomst

Alles over Ajax in z'n algemeenheid.

Moderator: mods

goodfella
Berichten: 8566
Lid geworden op: ma okt 06, 2003 6:31 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door goodfella » do nov 05, 2009 7:37 am

joey schreef:
goodfella schreef:Suarez stond voor 8 miljoen op de balans Joey. De transfersom. Inmiddels is er afgeschreven en zal hij voor een miljoen 5 op de balans staan gok ik zo.
En Sulejmani voor vijftien zeker. :666.gif:
Pure boekhoudkunde dus. Heeft weinig met de realiteit te maken.
Dat zijn de regels Joey. Als we die niet zouden hebben dan krijg je een staaltje boekhoudkunde wat niets met de realiteit te maken heeft. Het geeft overigens wel het belang van de eigen opleiding aan. De kans dat Ajax aan v/d Wiel meer verdient dan aan Huntelaar is vrij groot.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door joey » do nov 05, 2009 10:34 am

Nu ook niet. Sulejmani voor 15 en Van der Wiel voor 0. :666.gif:

Je hebt gelijk, daar niet van. Maar het is dus wel zo dat je elftal voor meer op de balans staat naarmate je meer peperdure aankopen doet. Dus eigenlijk word je rijker door wanbeleid, hehe.

Ik heb dat lijstje van die honderd miljoen nog eens bekeken. Dat ziet er eerlijk gezegd gekunsteld uit. Zelfs Ronald en Frank zijn nog meegeteld, terwijl zij bij de selectie kwamen in 1987 en 1988. Toen waren sommige spelers van het huidige Ajax 1 nog niet eens geboren. Wat mij betreft horen zij bij een ander tijdperk.

1999 F. de Boer 11 miljoen Barcelona
1999 R. de Boer 7,5 miljoen Barcelona
2000 Reuser 1,8 miljoen Vitesse/Ipswich Town
2001 Bobson 0,25 miljoen NAC 0,2
2002 Rafael 0,25 miljoen Hertha BSC 0,01
2003 Vd Meijde 8 miljoen Inter 0,1
2005 Vd Vaart 4 miljoen HSV 0,7
2006 De Jong 1,5 miljoen HSV 1
2007 Sneijder 27 miljoen Real Madrid 0,75
2007 Babel 18 miljoen Liverpool
2007 De Mul 5 miljoen Sevilla
2007 Boakye 0,1 miljoen Heracles 0,1
2008 Heitinga 10 miljoen Atletico de Madrid 0,3
2008 Maduro 2,5 miljoen Valencia
2008 Poepon 0,2 miljoen Sparta
2009 Vermalen 12 miljoen Arsenal

Mooi lijstje, nietwaar? Rekenen we Ronald en Frank niet mee, dan is het grootste gedeelte van het geld verdiend in een en hetzelfde jaar, namelijk 2007. Dit mogen we toch wel een beetje op het conto schrijven van de alom verguisde Martin van Geel. Die haalde die bedragen binnen en bovendien had hij er eerder voor gezorgd dat de contracten van de desbetreffende spelers op tijd verlengd werden. Iets dat LVG, die geprezen wordt in het verhaal omdat hij weinig uitgaf, dus verzuimde met o.a. Van der Vaart, De Jong, maar ook met jongens die niet uit de eigen opleiding kwamen als Pienaar en Maxwell. Van Geel haalde bovendien KJH en Suarez, die later veel meer waard werden, terwijl Ajax verlies heeft geleden op de grote aankoop van LVG, Mauro Rosales. Dus wie heeft het dan goed gedaan? Zeg het maar.

Iets anders wat uit dit lijstje blijkt: die opleidingsvergoedingen zijn dus peanuts. Daar hoeven we ons niet over op te winden.
Het stinkt aan alle kanten!

LucaS
Berichten: 53591
Lid geworden op: di mar 09, 2004 1:13 pm
Locatie: Amsterdam

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door LucaS » do nov 05, 2009 10:40 am

Waar in dit lijstje blijkt dat de opleidingsvergoedingen peanuts zijn?
I think I lost my fucking headache

GangstaRiB
Berichten: 17870
Lid geworden op: zo mar 13, 2005 10:44 pm
Locatie: Purmerend

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door GangstaRiB » do nov 05, 2009 10:43 am

Van Geel kocht er anders wel teringzooi voor terug.

Verder kan je ook de credits geven aan de jeugdopleiders die de generatie 2007 heeft opgeleid.
Whitey on the moon.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door joey » do nov 05, 2009 10:55 am

En voor de eerdere jaren geen credits, bedoel je? Al met al vind ik het toch een beetje tegenvallen. Zelfs Nando Raphael, Reuser en Boakye worden er nog bijgehaald om het lijstje op te pimpen.
Ja, natuurlijk kocht Van Geel veel slechte spelers. Maar hij kocht ook KJH en Suarez, dat moeten we hem nageven. Want ik denk dat hij al met al (met de winst van Suarez er straks bij) zeker niet in de rode cijfers komt. (Wat niet wegneemt dat de sportieve resultaten achterbleven, en daar gaat het uiteraard om.)
LucaS schreef:Waar in dit lijstje blijkt dat de opleidingsvergoedingen peanuts zijn?
Sorry, dat heb ik niet goed aangegeven. Dat zijn die kleine bedragjes die helemaal achteraan staan.
Het stinkt aan alle kanten!

wimpey
Berichten: 54253
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 9:12 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door wimpey » do nov 05, 2009 8:09 pm

joey schreef: Van Basten spande de kroon. 32 miljoen uitgegeven en vertel mij maar welke van zijn aankopen zijn transfersom nog waard is. :excited.gif:
HtC spande de kroon, 3 van de 4 keer niet kwalificeren voor een europees toernooi. Wat denk je dat dat de club heeft gekost! Een vermelding in het Guiness book waard trouwens. Met afstand de slechtste trainer in europees verband die we ooit hebben gehad.

goodfella
Berichten: 8566
Lid geworden op: ma okt 06, 2003 6:31 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door goodfella » do nov 05, 2009 8:55 pm

Of Aissati, Enoh en Sulejmani mislukkelingen zijn weten we nog niet. Henk ten Cate/MvG hebben inderdaad ook een rampzalig beleid gevoerd met oa Silva, Ogararu, Rommedahl, Luque en Kennedy.

Gebruikersavatar
Giacomo Puccini
Berichten: 7545
Lid geworden op: di mar 07, 2006 10:28 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door Giacomo Puccini » do nov 05, 2009 9:05 pm

Rommedahl was toch transfervrij?
Ajax!

goodfella
Berichten: 8566
Lid geworden op: ma okt 06, 2003 6:31 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door goodfella » do nov 05, 2009 9:06 pm

Giacomo Puccini schreef:Rommedahl was toch transfervrij?
Tekengeld, salaris.

Het zijn allemaal kosten he! Daar moet nu stil bij worden gestaan.

Gebruikersavatar
Giacomo Puccini
Berichten: 7545
Lid geworden op: di mar 07, 2006 10:28 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door Giacomo Puccini » do nov 05, 2009 9:11 pm

Tekengeld stelt echt niet altijd veel voor hoor. En ja, salaris lijkt me logisch. Je kunt moeilijk van Rommedahl verwachten dat hij contributie betaalt.
Ajax!

goodfella
Berichten: 8566
Lid geworden op: ma okt 06, 2003 6:31 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door goodfella » do nov 05, 2009 9:36 pm

Maar elke cent voor Rommedahl is een cent teveel.

Gebruikersavatar
peter
Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
Berichten: 48887
Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door peter » do nov 05, 2009 9:39 pm

Gelukkig zijn we van die jongen verlost na dit seizoen.

LucaS
Berichten: 53591
Lid geworden op: di mar 09, 2004 1:13 pm
Locatie: Amsterdam

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door LucaS » vr nov 06, 2009 8:56 am

Rommedahl doet het prima. Een goede twaalfde man die al meermalen zijn waarde heeft bewezen. Ik denk dat het geld dat Ajax voor Rommedahl heeft uitgegeven een van de voorbeelden is waar het geld niet weggegooid is.

Ik snap niets meer van de VI, net even gelezen in de editie van deze week. In het ene deel staat dat Ajax er financieel rampzalig voorstaat, terwijl er in het verslag van Ajax-Feyenoord doodleuk op wordt gewezen dat het zo goed gaat met de spelersgroep en dat die onder Jol zeer fors in waarde aan het stijgen is. Wat wil de snor nou eigenlijk zeggen?
Laatst gewijzigd door LucaS op vr nov 06, 2009 9:23 am, 1 keer totaal gewijzigd.
I think I lost my fucking headache

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door joey » vr nov 06, 2009 9:20 am

Dat Jol moet toveren?

Het zijn ook twee aparte processen. Kijk maar naar de periode rond 1989, toen enerzijds Ajax zowat failliet was en anderzijds een hele groep nieuwe talenten debuteerde in Ajax 1.

Die verhalen over waardevermeerdering neem ik met een korrel zout. Eerst zien, dan geloven. Iedereen neemt zonder slag of stoot aan dat er een club komt die meer dan dertig miljoen voor Suarez neertelt, bijvoorbeeld, maar dat moet nog wel even gebeuren.
Het stinkt aan alle kanten!

Ajax Rules
Berichten: 33309
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Re:

Bericht door Ajax Rules » vr nov 06, 2009 11:25 am

Giacomo Puccini schreef:Exceptionele talenten die jij noemt worden niet voortgebracht door een opleiding of een bron, die kunnen overal opduiken. In de Braziliaanse favela's, Argentijnse sloppenwijken, Heerenveen of de straten van Mozambique. Hangt helemaal af van in wat voor bui God is. Het niveau van een opleiding zul je niet moeten afmeten aan die ene geweldenaar, maar aan de frequentie en regelmaat waarmee bruikbare spelers doorbreken. Ajax scoort wat dat betreft al tientallen jaren heel behoorlijk, al moet er wel gauw weer een lichting klaar staan. Als ik de verhalen moet geloven dan komt dat wel goed, maar het moet nog blijken.
100% mee eens.
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

goodfella
Berichten: 8566
Lid geworden op: ma okt 06, 2003 6:31 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door goodfella » vr nov 06, 2009 5:35 pm

Eindelijk zinnige praat van GP. :ajaxsmiley.gif:

De enige juiste normering voor een jeugdopleiding en in dat opzicht doet Ajax het lang niet slecht. En daarom vind ik Rommedahl geen goede aankoop Lucas. Niet omdat hij de slechtste speler van Nederland is, maar omdat Ajax zo'n speler met gemak uit de eigen opleiding kan halen.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door joey » za nov 07, 2009 9:31 am

@GP: waarom leiden we geen vleugelspitsen op, bijvoorbeeld? Worden die opeens niet meer geboren? Je weet wel, spelers die snel zijn, een mannetje passeren en een bal panklaar kunnen leggen voor de spits? De Mul is de enige die ik kan bedenken van de afgelopen tien jaar, maar die kwam op latere leeftijd van buiten.
Zelfde vraag voor backs, bijvoorbeeld. Hoe komt het dat een jongen als Nathaniël Will niet weet waar hij moet staan en aan welke kant hij moet dekken? Over talent heb ik het dan niet, ik heb het puur over kunde.
En hoe komt het dat onze talenten niet leren om met twee benen te trappen? Waarom komt er ongeveer nooit meer een speler door met een actie? Als je naar de opleiding kijkt, lijkt het wel alsof er alleen nog middenvelders en halve middenvelders gescout worden. Heb jij daar een verklaring voor?
Het stinkt aan alle kanten!

Michael_B
Berichten: 10446
Lid geworden op: di sep 23, 2003 2:19 pm
Locatie: Alkmaar

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door Michael_B » za nov 07, 2009 10:52 am

Josefzoon en Zeegelaar komen eraan Joey.
Face your fears and live your dreams, No Fear

goodfella
Berichten: 8566
Lid geworden op: ma okt 06, 2003 6:31 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door goodfella » za nov 07, 2009 11:30 am

Joey, tweebenige spelers zijn er nooit geweest. De natuurtalenten buiten beschouwing gelaten.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door joey » za nov 07, 2009 11:57 am

Inderdaad, ze kunnen niet allemaal Sneijdertjes zijn, maar er valt best op te trainen. Vraag maar aan Overmars.
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
Toppie
Berichten: 11922
Lid geworden op: di feb 24, 2004 5:43 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door Toppie » za nov 07, 2009 12:26 pm

http://ajax.netwerk.to/

De arena met 3 ringen wel een gaaf gezicht

Jöhnk
Site Admin & AT Toto winner 06/07
Berichten: 43672
Lid geworden op: di okt 05, 2004 11:17 am

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door Jöhnk » za nov 07, 2009 12:44 pm

Als het vol zit wel. In de realiteit krijg je het Delle Alpi effect.

Ik begrijp trouwens uit de woorden van Markerink dat die derde ring er niet komt.

brigade zuid
AT Toto winner 15/16
Berichten: 23726
Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door brigade zuid » za nov 07, 2009 3:20 pm

Die stoeltjes vervangen duurt nog minimaal 5 jaar..

Michael_B
Berichten: 10446
Lid geworden op: di sep 23, 2003 2:19 pm
Locatie: Alkmaar

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door Michael_B » za nov 07, 2009 5:39 pm

Waarom die derde ring? Het zit nu al zelden echt vol.
Face your fears and live your dreams, No Fear

Gebruikersavatar
Giacomo Puccini
Berichten: 7545
Lid geworden op: di mar 07, 2006 10:28 pm

Re: Scouting, financiele zaken en toekomst

Bericht door Giacomo Puccini » za nov 07, 2009 5:47 pm

joey schreef:@GP: waarom leiden we geen vleugelspitsen op, bijvoorbeeld? Worden die opeens niet meer geboren? Je weet wel, spelers die snel zijn, een mannetje passeren en een bal panklaar kunnen leggen voor de spits? De Mul is de enige die ik kan bedenken van de afgelopen tien jaar, maar die kwam op latere leeftijd van buiten.
Zelfde vraag voor backs, bijvoorbeeld. Hoe komt het dat een jongen als Nathaniël Will niet weet waar hij moet staan en aan welke kant hij moet dekken? Over talent heb ik het dan niet, ik heb het puur over kunde.
En hoe komt het dat onze talenten niet leren om met twee benen te trappen? Waarom komt er ongeveer nooit meer een speler door met een actie? Als je naar de opleiding kijkt, lijkt het wel alsof er alleen nog middenvelders en halve middenvelders gescout worden. Heb jij daar een verklaring voor?
Ik ben het niets eens met je analyse, dus een verklaring heb ik ook niet. De spelers die doorkomen hebben genoeg kwaliteit. Het is niet voor niets dat ze maar kort in Ajax 1 spelen alvorens ze een stap hogerop maken.
Ajax!

Plaats reactie