Ajax-Sparta 23-08-2009
Moderator: mods
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Dat bedoel ik. De verdediging deed het gewoon prima gisteren. Het is lang geleden dat ploegen zo weinig kansen kregen/dreigend waren in de arena als Sparta en Slovan afgelopen week.
I think I lost my fucking headache
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Dat bedoel ik, de cijfers zijn direct gerelateerd aan het resultaat, terwijl Anita inderdaad het prima deed (in ieder geval, weinig fout gedaan).
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Wat had die jongen te doen dan? Defensief niets en offensief had ie geen inbreng. Een 5 dus.Benji schreef:Dat bedoel ik, de cijfers zijn direct gerelateerd aan het resultaat, terwijl Anita inderdaad het prima deed (in ieder geval, weinig fout gedaan).
Het klopte van geen kant. Lopen met de bal, er 'staan' i.p.v. er te 'komen'. Met statische spelers als Aisatti en de Jong maak je het Sparta vrij gemakkelijk.
Net als tegen PSV vond ik Jol's keuzes tegen Sparta weer matig. Ik kan me voorstellen dat spelers als Vertonghen, Urby, Aisatti en Enoh al na een maand of 2 onder Jol niet meer weten waar ze aan toe zijn. Een vrij beperkte selectie als die van Ajax maak je sterker door vastigheden en duidelijkheid te creeren. Dit gehussel leidt tot niets.
Zorg voor dynamiek en een blok op het middenveld, kies voor 4-4-2.
- peter
- Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
- Berichten: 48887
- Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Dat was het grootste probleem. Vond de wissel Zeegelaar voor Urby nog wel logisch, maar ik snap bij god niet waarom hij ook continu naar binnen sneed. Aissati en de Jong samen gaat niet werken. Je moet kiezen voor één van beide (de Jong vond ik overigens nog net wat minder slecht gisteren). Het was allemaal stroperig. Typerend om te zien dat iedereen ook veel te lang bleef wandelen met die bal. Hoe vaak ik die Alderweireld wel niet heb zien opkomen om vervolgens in slakkentempo Aissati aan te spelen en deze heel rustig al wandelend naar de 16 liep. Stond netjes een blok van 4 tegenover. Speel het dan eens uit elkaar, zou ik zeggen. Rommedahl aanspelen en van der Wiel die er overheen dendert. Laat dat statische centrale duo eens kiezen, want het continu aanspelen op rand 16 was erg kansloos te noemen.wimpey schreef: Het klopte van geen kant. Lopen met de bal, er 'staan' i.p.v. er te 'komen'. Met statische spelers als Aisatti en de Jong maak je het Sparta vrij gemakkelijk.
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Het is wel een kutbaan, verdediger bij Ajax. Klopt het verdedigend niet, dan is het de schuld van de verdedigers alleen, klopt het aanvallend niet is het mede de schuld van de verdedigers.
I think I lost my fucking headache
- Daily Blind
- Berichten: 13388
- Lid geworden op: wo sep 24, 2003 10:23 am
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
LucaS schreef:Het is wel een kutbaan, verdediger bij Ajax. Klopt het verdedigend niet, dan is het de schuld van de verdedigers alleen, klopt het aanvallend niet is het mede de schuld van de verdedigers.
Heb je wel een punt! De verdediging begint bij elk team voorin, maar de laatste jaren is Ajax nooit een geheel geweest en komt het op de achterste 4 aan als het om verdedigen gaat.
Wat AZ en Twente en voorheen PSV zo sterk maakte was dat er een organisatie op het veld stond en dat iedereen wist was ze moesten doen. Een Elia en Arnautovic vorig jaar bij Twente liepen enorm veel extra meters om zo te voldoen aan hun verdedigende taken. N'Kufo werd aangestuurd door de middenvelders welke ballen hij eruit moest halen door op een bepaalde manier te positioneren en vandaaruit druk te zetten. Dit zie je bij Ajax dus al jaren niet. Voorin is het Alleen Suarez soms die enkele lijnen eruit haalt. En daarnaast het middenveld die ook al jaren geen enkele steun bieden.
- peter
- Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
- Berichten: 48887
- Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Statische centrale duo sloeg op de verdedigers van Sparta uiteraard. Die konden zich prima positioneren op de rand van de 16 en stonden daar als een soort van gatekeepers te wachten op de komende mensen van Ajax.LucaS schreef:Het is wel een kutbaan, verdediger bij Ajax. Klopt het verdedigend niet, dan is het de schuld van de verdedigers alleen, klopt het aanvallend niet is het mede de schuld van de verdedigers.
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Lood om oud ijzer. Beiden hebben amper dynamiek. En dat kunnen ze niet compenseren met een hoog rendement op een ander vlak. De op AT zo vervloekte Perez was voor Ajax van veel meer waarde dan die jochies.Peter schreef: (de Jong vond ik overigens nog net wat minder slecht gisteren).
@Luuk: Manolev stoomde vorige week onophoudelijk de rechterkant op en af. Heb ik Anita gisteren niet zien doen. Hij had defensief niets te doen, speelde de balletjes die ie kreeg braaf af naar een middenvelder. Dat kunnen jij en ik ook nog wel. Ik lees hier tot m'n verbazing dat die jongen goed speelde. Obligaat en initiatiefloos = goed?

- Daily Blind
- Berichten: 13388
- Lid geworden op: wo sep 24, 2003 10:23 am
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
De jong was een groot drama gisteren.. Lekker snel weer op de tribune plaats laten nemen en Donald opstellen.
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Mee eens. Ajax moet spelen als in Groningen. Met dynamiek op het middenveld, een blok dat de verdediging ontlast en ruimte creerend voor Suarez en Sulejmani. 4-4-2, een beetje op de counter. We missen kwaliteit, so be it. Dan moet je zorgen dat je niet kwetsbaar bent, dat je organisatie staat en dat de individuele klasse voorin het verschil maakt.Zlatan Son of God schreef:De jong was een groot drama gisteren.. Lekker snel weer op de tribune plaats laten nemen en Donald opstellen.
Stekel
vd Wiel - Alderweireld - Vertonghen - Anita
Enoh (Rommedahl) - Donald - de Zeeuw - Urby
Suarez - Sulejmani
Van alles op aan te merken, maar ik ben bang dat we niet veel meer smaken hebben.
- martijn401
- Berichten: 2595
- Lid geworden op: wo jan 28, 2004 11:23 am
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Zeegelaar dan maar ipv Urby , dan hebben we nog een klein beetje snelheid aan de linkerkant.
Donald mag van mij ook wel vaker spelen.
Donald mag van mij ook wel vaker spelen.
-
- Berichten: 4700
- Lid geworden op: do aug 14, 2008 9:21 pm
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
niks
Laatst gewijzigd door Vedette-10- op vr jan 01, 2010 8:29 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
- Daily Blind
- Berichten: 13388
- Lid geworden op: wo sep 24, 2003 10:23 am
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Helemaal gelijk, daarom snap ik Jol ook niet dat hij met een 3 mansmiddenveld startte tegen PSV en al helemaal niet als je zijn redenatie voor een 4 mansmiddenveld erbij pakt die hij hanteerde voor de uitwedstrijd tegen Groningen.wimpey schreef:Mee eens. Ajax moet spelen als in Groningen. Met dynamiek op het middenveld, een blok dat de verdediging ontlast en ruimte creerend voor Suarez en Sulejmani. 4-4-2, een beetje op de counter. We missen kwaliteit, so be it. Dan moet je zorgen dat je niet kwetsbaar bent, dat je organisatie staat en dat de individuele klasse voorin het verschil maakt.Zlatan Son of God schreef:De jong was een groot drama gisteren.. Lekker snel weer op de tribune plaats laten nemen en Donald opstellen.
Stekel
vd Wiel - Alderweireld - Vertonghen - Anita
Enoh (Rommedahl) - Donald - de Zeeuw - Urby
Suarez - Sulejmani
Van alles op aan te merken, maar ik ben bang dat we niet veel meer smaken hebben.
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Rommeldaal is een slechte voetballer , hoe de jongen soms een bal aanneemt ongelofelijk. Hij gaf wel 2 a 3 goeie voorzetten, maar we missen een diepe kop sterke spits
- Daily Blind
- Berichten: 13388
- Lid geworden op: wo sep 24, 2003 10:23 am
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Toppie schreef:Rommeldaal is een slechte voetballer , hoe de jongen soms een bal aanneemt ongelofelijk. Hij gaf wel 2 a 3 goeie voorzetten, maar we missen een diepe kop sterke spits
Rommedahl is ook een erg matige speler, maar als je geen spits hebt en daardoor Suarez centraal gebruikt heb je weinig andere alternatieven als we 433 willen spelen.
-
- Berichten: 4700
- Lid geworden op: do aug 14, 2008 9:21 pm
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
niks
Laatst gewijzigd door Vedette-10- op vr jan 01, 2010 8:29 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- AT Toto winner 15/16
- Berichten: 23726
- Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Als je Suarez wegneemt denk ik zelfs dat Fnoord op het moment een beter elftal heeft, meen ik serieus. Wat zijn nou echt kwaliteitsspelers bij AJAX? Ik houd het op Suarez en qua potentie: De Zeeuw, Sulejmani, vd Wiel, Enoh.Jabu schreef:Goh, noem die heel wat eens?Steef schreef:AZ heeft ook betere spelers dan Ajax. Heel wat zelfs.
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Dat is dan wel heel vreemd, want vorig seizoen werden die talenten bij Feyenoord door bijna geheel AT de grond ingestamp.Kun je zien wat resultaat doet met supporters .. iets wat Been trouwens goed door heeft.Het mag mooi, maar winnen op zijn lelijkst zijn ook gewoon DRIE punten ..
Blij met de punten ...
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
blijkbaar is cvitanic niet de spits die jol wil gebruiken,
maar zou Alves nu zo veel beter zijn?
maar zou Alves nu zo veel beter zijn?
NOOIT meer Seedorf a.u.b.
-
- Berichten: 4700
- Lid geworden op: do aug 14, 2008 9:21 pm
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
niks
Laatst gewijzigd door Vedette-10- op vr jan 01, 2010 8:29 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
- Wie kent Cees de Wolf nog
- AT Toto winner 09/10
- Berichten: 14916
- Lid geworden op: wo aug 11, 2004 10:03 pm
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Wat was dat trouwens voor gelazer in de tweede ring, in vak 409, of 410? Ben geen gevechten gewend tijdens Ajax - Sparta...
“Freedom! Football is freedom.” Bob Marley
- Giacomo Puccini
- Berichten: 7545
- Lid geworden op: di mar 07, 2006 10:28 pm
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Kan ik me in vinden hoewel het gebrek aan lengte voorin met deze opstelling een probleem is en Anita om diezelfde reden op een voetbalveld niet thuishoort.wimpey schreef:Mee eens. Ajax moet spelen als in Groningen. Met dynamiek op het middenveld, een blok dat de verdediging ontlast en ruimte creerend voor Suarez en Sulejmani. 4-4-2, een beetje op de counter. We missen kwaliteit, so be it. Dan moet je zorgen dat je niet kwetsbaar bent, dat je organisatie staat en dat de individuele klasse voorin het verschil maakt.Zlatan Son of God schreef:De jong was een groot drama gisteren.. Lekker snel weer op de tribune plaats laten nemen en Donald opstellen.
Stekel
vd Wiel - Alderweireld - Vertonghen - Anita
Enoh (Rommedahl) - Donald - de Zeeuw - Urby
Suarez - Sulejmani
Van alles op aan te merken, maar ik ben bang dat we niet veel meer smaken hebben.
Ik denk dat Jol niet vaak voor 4-4-2 gekozen heeft omdat Ajax zich nog niet heeft neergelegd bij 4-4-2. Hij wil dus nog wat proberen op de transfermarkt, spelers binnenhalen waarmee wel 4-3-3 gespeeld kan worden.
Ajax!
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Verdedigen kunnen we niet, laten we dan maar gaan aanvallen:
Vermeer
Wiel - Alderweireld - Vertonghen - Urby
Enoh - Donald - Zeeuw - Aissati
Cvita/Sulejmani - Suarez
Vermeer
Wiel - Alderweireld - Vertonghen - Urby
Enoh - Donald - Zeeuw - Aissati
Cvita/Sulejmani - Suarez
IK GELOOF!!!!!!
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Wat is er met Mitchell Donald gebeurd dat hij opeens in allerlei favoriete opstellingen opduikt?
- peter
- Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
- Berichten: 48887
- Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am
Re: Ajax-Sparta 23-08-2009
Positieve verhalen en een goede wedstrijd in de voorbereiding. Ik kan het me bijna niet voorstellen, maar als Donald echt van toegevoegde waarde blijkt te zijn, dan zal ik grif moeten toegeven dat ik het (compleet) verkeerd heb gezien.