PSV 2008 - 2009
PSV stuurt op alle fronten bij
LA MANGA, zondag
Met een aantal lekkere trainingen en een acceptabele oefenwedstrijd tegen Anderlecht in de benen zijn de spelers van PSV gisteravond laat vanuit Spanje teruggekeerd in Nederland. Met de wetenschap dat het drukke programma verleden tijd is, gaat trainer Huub Stevens deze week vol vertrouwen verder met het schaven aan zijn elftal.
Tijdens het door de overval van Koning Winter noodzakelijk geworden trainingskamp in La Manga bekende Stevens dat hij geen moeite had met termen als ’we spelen nog zeventien finales’ die algemeen directeur Jan Reker in zijn nieuwjaarsrede bezigde. „Het is toch zo! We hebben een flinke achterstand opgelopen. Daar ben ik ook niet gelukkig mee”, vertelde de coach.
Terwijl Stevens deze week verder gaat met het ’finetunen’ van zijn elftal is een dergelijk proces ook zichtbaar achter de schermen. Omdat PSV in de afgelopen jaren een teammanager met overzicht op alle bepalende randzaken ontbeerde, ging er nogal wat fout in Eindhoven. Het opstellen van de niet speelgerechtigde Manuel Da Costa in het bekerduel met Jong Heerenveen in september 2007, is het bekendste voorbeeld.
Mart van den Heuvel, die afgelopen zomer na 27 jaar als masseur te hebben gewerkt de taak van teammanager op zich nam, werkt zich ongans om dit soort excessen te voorkomen. Lacunes zijn er tot zijn frustratie echter nog steeds. Dat Carlos Salcido vandaag naar Mexico moet reizen om het paspoort van zijn zoontje Carlos junior te signeren is exemplarisch voor de kwaliteit van de dossiers die Van den Heuvel op De Herdgang heeft aangetroffen. De voormalig tandtechnicus is daarom volop bezig met het aanbrengen van overzicht. Omdat dat volledig ontbrak en Salcido ook niet goed geïnformeerd bleek, zal de Mexicaan pas donderdag voor het eerst in 2009 bij de A-selectie aansluiten.
Salcido kwam er voor de winterstop achter dat het reisdocument van zijn oudste kind was verlopen en kreeg extra vakantiedagen om dit probleempje op te lossen. Toen hij zich op 5 januari bij de bevoegde instantie in Mexico meldde, bleek echter dat hij slechts een afspraak voor een week later kon maken. Omdat de international vervolgens niet bijtijds in Eindhoven kon arriveren voor het vertrek naar La Manga en directe vluchten vanuit Mexico naar Spanje volgeboekt waren, miste hij reeds acht trainingen en de eerste oefenwedstrijd. Deze week komen daar een handvol oefensessies en de vriendschappelijke wedstrijd tegen FC Den Bosch bij. De al aan Roda JC verhuurde Eric Addo neemt op de trainingen noodgedwongen de plaats is van Salcido. „Niet ideaal, maar het kan niet anders. Ik wil een trainbare groep hebben. Ik hoop dat ik aan het einde van de week iedereen aan boord heb”, aldus Stevens berustend.
Blij met de punten ...
Ze denken dat ze slim zijn bij PSV:
Daar trappen die Zweden niet in.
ADPSV gelooft in snelle komst Toivonen
EINDHOVEN - PSV heeft de hoop op het aantrekken van Ola Toivonen allerminst opgegeven. Nadat een eerdere poging strandde, denkt de Eindhovense club nu zelfs dat de transfer van de aanvaller van Malmö FF op korte termijn rond kan zijn.
,,Houd de komende dagen maar in de gaten,’’ zegt technisch manager Adrie van Kraaij mysterieus.
Afgelopen week deed PSV een nieuw bod op de Zweedse jeugdinternational van ongeveer 3,4 miljoen euro. Dat bedrag zou hoger worden indien Toivonen een bepaald aantal wedstrijden in het eerste speelt en de Eindhovenaren kampioen worden.
,,We hebben een heel acceptabel bod gedaan,’’ vindt Van Kraaij, die niet op bedragen wenst in te gaan. ,,Als we het geloof niet hadden dat Toivonen naar ons komt, hadden we de zaak allang afgeblazen.’’
PSV sprak ook al met Toivonen en zijn zaakwaarnemer. ,,We weten dat Toivonen geïnteresseerd is in een transfer naar Eindhoven.’’
Daar trappen die Zweden niet in.

Het stinkt aan alle kanten!
www.sportwereld.nl‘Ola Toivonen wordt snel een ster’
EINDHOVEN - Zodra PSV met Malmö FF overeenstemming bereikt over de transfer van Ola Toivonen naar Eindhoven, komt bij het bescheiden Örgryte IS de champagne op tafel.
Toen die Zweedse club medio 2007 haar sterspeler aan Malmö verkocht, bedong ze 25 procent van de transfersom bij een eventuele doorverkoop. Dat tikt dus lekker aan, indien PSV zoals verwacht ten minste 3,5 miljoen euro aan Malmö overmaakt voor de Zweed.
De kans is reëel dat de transfer in de loop van vandaag wordt beklonken. Hoe hoog de transfersom ook wordt, voor Zweedse begrippen gaat het om een enorm bedrag. En 3,5 miljoen euro is ook in Nederland veel geld, als je bedenkt dat Toivonen hier een volslagen onbekende is. Maar kenners hebben geen twijfel: PSV krijgt geen spijt van de aankoop.
,,Ola is een zeer goede speler,’’ beweert Ricky Kruys, op dit moment ploeggenoot van Toivonen bij Malmö. ,,Zijn spel doet denken aan Mounir El Hamdaoui van AZ. Ook een jongen die om de diepe spits zwerft en tevens scorend vermogen heeft. Bovendien heeft Ola een uitstekende vrije trap in de benen.
,,Natuurlijk hebben we het onderling wel eens over PSV gehad,’’ vervolgt Kruys. ,,Maar Ola blijft uiterst rustig onder alle berichten. Toivonen wil graag naar PSV, zo heeft hij meermalen in de Zweedse media laten optekenen. Wie zou niet van Malmö naar PSV willen? De Nederlandse competitie komt hier wekelijks op televisie en heeft een prima naam dankzij de Zweedse spelers die er nu in uitkomen.’’
Ook volgens Malmö-watcher Stefan Alfelt van Aftonbladet, de populairste krant van Zweden, heeft Toivonen veel potentie. Maar: ,,Zijn gedrag in het veld is soms een minpunt,’’ zegt Alfelt. ,,Te vaak deelt Toivonen elleboogstoten uit of maakt hij wegwerpgebaren richting scheidsrechters. Dat moet Toivonen écht afleren, anders krijgt hij in Nederland problemen.’’
Diens voetbalkwaliteiten staan volgens de journalist niet ter discussie. ,,In de Zweedse competitie is Toivonen zonder twijfel één van de drie beste spelers,’’ aldus Alfelt. ,,Ik verwacht dat hij ook bij PSV snel een ster is. Vergelijkingen met bijvoorbeeld Marcus Berg van FC Groningen hebben geen zin, het zijn twee compleet verschillende types. Waar Marcus vooral een goalgetter is, is Toivonen de multifunctionele teamspeler. Ik verwacht dat hij binnen het jaar een vaste waarde in de nationale ploeg is.''
There is only one difference between a madman and me. I am not mad.
Salvador Dali
Salvador Dali
-
- Berichten: 33309
- Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm
Nee, blijkbaar laat hij het nog niet zien. Het is niet eenvoudig om vanuit de subtop er gelijk te staan bij een topploeg. Nijland is gekocht op zijn talent, die was ook bij Groningen nog geen onbetwiste basisspeler. Natuurlijk is het geen bezigheidstherapie, maar het is voor een topclub verstandig talenten vroeg aan zich te binden. Of hadden wij een jaar of 15 geleden ook maar na 4 maanden moeten vaststellen dat het niets was met die Litmanen en Kanu?
Nijland laat veel potentie zien, maar hij is nog niet goed genoeg voor een basisplaats bij PSV. Geen ramp overigens, hij is dan ook gehaald met het oog op de toekomst.
Toivonen is een ander type trouwens dan Nijland, al kunnen beiden spelen als aanvallende middenvelder en als 2e spits.
De meningen over Toivonen zijn verdeeld, Harm overdrijft echter als hij zegt dat posters op het PN hem helemaal niks vinden. Toivonen is bljikbaar (ken hem zelf niet) groot, sterk, kopsterk, redelijk technisch en hij heeft een goede trap. Maar hij is geen goalgetter, hij is nog lui in de omschakeling, hij heeft wel eens gekke momenten en hij kan soms onzichtbaar zijn. Dat is tenminste wat ik begrepen heb en men twijfelt of hij goed genoeg is voor PSV, hij is in ieder geval (nog?) geen zogezegde speler die een 9 haalt.
PS: PSV zit wel degelijk dik in de aanvallers, alleen heeft men geen echt goede (diepe) spits. En dat probleem wordt niet opgelost door Toivonen.
Toivonen is een ander type trouwens dan Nijland, al kunnen beiden spelen als aanvallende middenvelder en als 2e spits.
De meningen over Toivonen zijn verdeeld, Harm overdrijft echter als hij zegt dat posters op het PN hem helemaal niks vinden. Toivonen is bljikbaar (ken hem zelf niet) groot, sterk, kopsterk, redelijk technisch en hij heeft een goede trap. Maar hij is geen goalgetter, hij is nog lui in de omschakeling, hij heeft wel eens gekke momenten en hij kan soms onzichtbaar zijn. Dat is tenminste wat ik begrepen heb en men twijfelt of hij goed genoeg is voor PSV, hij is in ieder geval (nog?) geen zogezegde speler die een 9 haalt.
PS: PSV zit wel degelijk dik in de aanvallers, alleen heeft men geen echt goede (diepe) spits. En dat probleem wordt niet opgelost door Toivonen.
Korter geleden dan: Zlatan. Gelukkig hebben we die niet na z'n eerste seizoen afgeschreven.joey schreef:Je haalt een voorbeeld aan van lang geleden.
Het is aanhaken of afvallen. Clubs kunnen niet afwachten of een speler ooit nog eens gaat presteren.
PSV heeft zich flink in de nesten gewerkt met het aantrekken van Lazovic en Koevermans. Vooral die laatste is aan de straatstenen niet kwijt te raken. En ik denk dat PSV juist om die reden niet zo makkelijk een nieuwe spits haalt. Men zal toch iets terug willen zien van die investering van 12 miljoen. Tot dat moment hoopt men op andere posities melkkoetjes binnen te halen.
Een peperdure speler die bekend stond als supertalent. Toch een andere categorie dan Nijland.Enganche schreef:Korter geleden dan: Zlatan. Gelukkig hebben we die niet na z'n eerste seizoen afgeschreven.
Jong betekent niet per se talentvol. Er moet concurrentie zijn, spelers moeten presteren. Anders haal je de drive weg.
Het stinkt aan alle kanten!
Ik vind het ook niet passen in de tirade die je steeds afsteekt tegen Ajax dat Ajax spelers haalt die duur zijn en zich al bewezen hebben. Spelers die er gelijk staan zijn duurder dan talenten. Als je talenten koopt loop je de kans dat het niet goed uitpakt. Maar 4 maanden is te kort om die conclusie al te trekken.
Dat zal best. Maar als je als club 10 miljoen te besteden hebt, je basiselftal niet van de kwaliteiten overloopt, en vooraf al duidelijk is dat het probleem bij je spitsen ligt, dan ga je toch geen 4 miljoen verbrassen aan een talentje dat er met wat geluk over een paar jaar staat? PSV is op dit moment helemaal niet in die positie.
Nijland was een goede breedteaankoop geweest wanneer de buidel aan het begin van het seizoen flink getrokken was.
Nijland was een goede breedteaankoop geweest wanneer de buidel aan het begin van het seizoen flink getrokken was.