Nou een kinderhand is wel snel gevuld hoor.. hij mag met de klasse die die idd heeft wel wat meer laten zien.goodfella schreef:Sulejmani liet wel degelijk zien zeer en zeer veel klasse te hebben. Prachtige voorzet en dito versnelling heeft hij in huis.
Ajax Amsterdam-NAC Breda 12-12-2008
-
- AT Toto winner 15/16
- Berichten: 23726
- Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm
Van der Wiel minder dan Oleguer? Nevah.wimpey schreef:Ik bedoel maar. Z'n defensieve werk doet ie ook vandaag redelijk. En hij leidde de goal in. Waarschijnlijk raakte ie die bal verkeerd.
Hij ziet het niet. Als rechtsback kan ie minder kwaad, want vd Wiel is nog minder. Er moet echt een opbouwend sterke verdediger bij. Is een absolute must.
We kunnen wel allemaal Emanuelson de schuld geven van z'n slechte spel tegen Volendam en NAC, maar die jongen kan er ook niets aan doen dat hij niet weet hoe hij op een driemansmiddenveld moet spelen. Van Basten moet hem daar niet opstellen. Blijkbaar is het voor Emanuelson onder Van Basten definitief over als linksback, maar dan ben ik benieuwd waar Marco straks plek in gaat ruimen voor Urby als iedereen fit is.Peter schreef:Minimaal twee verdedigers hebben we inderdaad nodig. Lullig voor Urby, maar die jongen is gewoon niet goed genoeg. Zal ik wel weer commentaar van Thomas krijgen, maar je moet in principe een betere back kunnen vinden. Middenvelder is hij al sowieso niet.
Blind voor Oleguer is geen optie. Blind kan niet verdedigen. Dat Oleguer een drama is ben ik verder met je eens.Zlatan Son of God schreef:Die Oleguer mag van mij wel een warm plekje op de tribune gaan opzoeken..
Wat een drama in de dekking, passing en de rest van de opbouw. Blind deed het toch een stuk beter met goede en snelle strakke ballen waarmee hij gelijk een man oversloeg. Ja ik weet dat het al 3-0 stond en ze weinig weerstand meer kregen.
nou kan ik een pietlut zijn, maar Gregory is beter dan vorig jaar, Vermeer is beter dan vorig jaar, zelfs de belgen zijn op hun nieuwe posities beter [donk is echt nuchter] sulejmsni is geen tegenvaller en suarez speelt vaak een aardige wedstrijd.banjavi schreef:Buiten het feit dat Ajax een aantal spelers in de A-selectie heeft die absoluut niet voldoen, is van Basten ook niet in staat spelers die half voldoen beter te maken...
t valt dus allemaal best mee met de stap voorvaarts die niet gezet is. dat wij meer verwachten daar zijn wij supporter voor.
Laatst gewijzigd door Donkey Shot op za dec 13, 2008 1:46 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
Hoe vreselijk slecht hij oogt. Fantastische verdediger voor elke Nederlandse subtopper.joey schreef:Ach, hosannah-stemming... Het zat bij NAC een tijdje geleden goed dicht bij NAC, maar nu regent het tegendoelpunten. Misschien heeft het toch iets te maken met het ontbreken van Penders. Hoe verschrikkelijk slecht hij ook is.
- peter
- Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
- Berichten: 48887
- Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am
Ik wil ook best de schuld bij Marco van Basten leggen voor het slechte spel van Urby, hoor. Ik heb overigens niet het idee dat het definitief over is voor Urby, want vBasten gaat heus nog wel weer een keertje husselen. Lucas kan dan wel zeggen dat dezelde mensen vaak spelen, maar een Urby heeft nu al op 4 posities in het elftal gespeeld bijvoorbeeld.Thomas schreef:We kunnen wel allemaal Emanuelson de schuld geven van z'n slechte spel tegen Volendam en NAC, maar die jongen kan er ook niets aan doen dat hij niet weet hoe hij op een driemansmiddenveld moet spelen. Van Basten moet hem daar niet opstellen. Blijkbaar is het voor Emanuelson onder Van Basten definitief over als linksback, maar dan ben ik benieuwd waar Marco straks plek in gaat ruimen voor Urby als iedereen fit is.Peter schreef:Minimaal twee verdedigers hebben we inderdaad nodig. Lullig voor Urby, maar die jongen is gewoon niet goed genoeg. Zal ik wel weer commentaar van Thomas krijgen, maar je moet in principe een betere back kunnen vinden. Middenvelder is hij al sowieso niet.
Als Ajax een mandekker in de winter aankoopt, dan ruimt Marco een plekje op de bank voor Urby in. Tenminste, dat zou ik doen.
Ik niet. Als er een goede verdediger aangetrokken wordt kan Vermaelen daar wel naast spelen (naast Alex leek bij PSV ook iedereen goed), mag Vertonghen weer naar het middenveld en houden we mooi een plek over op de linksbackpositie. Een betere dan Emanuelson hebben we niet, dus dat lijkt me een makkelijke keuze.
Ik wil Urby niet als zondebok gebruiken voor het slechte spel van Ajax, maar op zijn 'favoriete' plekkie als hangende linksbuiten is ie sinds AZ ook flink de weg kwijt. Passeren lukt amper nog, passing en afmaken is erg slecht. Op '10' was ie tegen Volendam aanleiding voor 4 keer stompzinnig en onnodig balverlies in de eerste 5 minuten, enz.Peter schreef:
Als Ajax een mandekker in de winter aankoopt, dan ruimt Marco een plekje op de bank voor Urby in. Tenminste, dat zou ik doen.
Urby speelt dus inmiddels weer als een natte krant, na toch een verrassend goede serie. Vind dat jammer, want hij heeft op zich laten zien dat ie best wel kwaliteiten heeft, maar zo spelend raakt zijn krediet snel op. Zou me niks verbazen dat ie strakkies naast Oleguer op de tribune mag verrekken van de kou.
ik vond vermaelen links, vertongen in de as helemaal geen rare keuze.Thomas schreef:Ik niet. Als er een goede verdediger aangetrokken wordt kan Vermaelen daar wel naast spelen (naast Alex leek bij PSV ook iedereen goed), mag Vertonghen weer naar het middenveld en houden we mooi een plek over op de linksbackpositie. Een betere dan Emanuelson hebben we niet, dus dat lijkt me een makkelijke keuze.
Laatst gewijzigd door Donkey Shot op za dec 13, 2008 1:43 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
Huh? Daar heeft ie sinds AZ uit toch ook niet meer gespeeld?Zuidema schreef:Ik wil Urby niet als zondebok gebruiken voor het slechte spel van Ajax, maar op zijn 'favoriete' plekkie als hangende linksbuiten is ie sinds AZ ook flink de weg kwijt.Peter schreef:
Als Ajax een mandekker in de winter aankoopt, dan ruimt Marco een plekje op de bank voor Urby in. Tenminste, dat zou ik doen.
Volgens mij maakte Ajax ook een goal in de eerste helft. Doe dan minimaal 2-2 lijkt mijZuidema schreef:Okee, dan 1-2, whatever.LucaS schreef:Hou nou toch op, NAc heeft niet eens drie kansen gekregen. Alleen die eerste had er in gemoeten, maar dat geldt ook voor de vrije kopkans van Suarez.
Maar het was nie goed gistreren, dat is inderdaad waar
Als het op het voetbalveld niet lukt kan Urby altijd nog postbode worden. Wat loopt die jongen toch vaak onnodig lang met de bal aan zijn voet.
Maar eerlijk is eerlijk. De voorstanders van Urby moet ik wel gelijk geven in het feit dat hij constant op een andere positie moet spelen. Dat is niet goed voor een speler. De vraag is alleen waar hij nou moet staan. Linksback of meer linksbuiten. Zelf zie ik hem liever op die laatste positie lopen maar daar is Sulejmani voor mij eerste keuze.
Maar eerlijk is eerlijk. De voorstanders van Urby moet ik wel gelijk geven in het feit dat hij constant op een andere positie moet spelen. Dat is niet goed voor een speler. De vraag is alleen waar hij nou moet staan. Linksback of meer linksbuiten. Zelf zie ik hem liever op die laatste positie lopen maar daar is Sulejmani voor mij eerste keuze.
Nil volentibus arduum
heeft alex pas gelee een nieuw contract getekend? if not is dr altijd nog het webster arrest. tijd voor een charme offensief richting deze braziliaan? Mogelijk is de braziliaan al vrij, het contract met Alex werd al in 2005 of 2006 getekend meen ik.
Laatst gewijzigd door Donkey Shot op za dec 13, 2008 2:21 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
Wat me gister in de eerste helft voornamelijk irriteerde was de ruimte aan de zijkanten die niet benut werd. Urby speelde redelijk centraal, Sulejmani en Suarez trokken steeds naar binnen en Vd Wiel en Vermaelen durfte de middenlijn niet over.
Dan maak je het NAC erg makkelijk om de zwak opbouwende Oleguer fouten te laten maken (ook al stond ie daardoor wel aan de basis van de 1-0). Hij kan nergens zinnigs heen met de bal en moet dan dingen doen die hij niet kan....
In de 2e helft hield Sulejmani het veld breed en ging Oleguer wel als rechtsback richting strafschopgebied. Dat zorgde (ook voor de pingel) voor veel beter spel en meer kansen.
Dan maak je het NAC erg makkelijk om de zwak opbouwende Oleguer fouten te laten maken (ook al stond ie daardoor wel aan de basis van de 1-0). Hij kan nergens zinnigs heen met de bal en moet dan dingen doen die hij niet kan....
In de 2e helft hield Sulejmani het veld breed en ging Oleguer wel als rechtsback richting strafschopgebied. Dat zorgde (ook voor de pingel) voor veel beter spel en meer kansen.
Alright, stop this nonsense. It is getting way too silly!
banjavi schreef:Buiten het feit dat Ajax een aantal spelers in de A-selectie heeft die absoluut niet voldoen, is van Basten ook niet in staat spelers die half voldoen beter te maken...
Jawel hoor. Ze zijn alleen een beetje zenuwachtig...
ParoolSpanning zit Ajax in de weg
Ook routinier Oleguer heeft last van spanningen. Foto ANP/Olaf Kraak
AMSTERDAM - Ajax heeft na de overwinning op NAC (3-0) evenveel punten als koploper AZ. Het spel laat echter nog te wensen over. Marco van Basten toonde zich na afloop alleen kritisch over de eindfase van de wedstrijd. Hij vond dat zijn spelers meer spektakel hadden moeten brengen, omdat Ajax ruim een half uur met een man meer op het veld stond. NAC'er Kees Kwakman ontving al vroeg in de tweede helft zijn tweede gele kaart.
Zijn overtreding op Siem de Jong werd ook nog bestraft met een penalty.
Luis Suarez benutte het buitenkansje (2-0). Alleen Rasmus Lindgren wist daarna het veldoverwicht nog om te zetten in een doelpunt. Hij scoorde met een bekeken afstandsschot.
Van Basten: ''Met elf tegen tien ga je er eens lekker voor zitten. Het is jammer dat we dat niet goed hebben uitgespeeld. Dat zegt ook iets over de kwaliteit van deze ploeg.''
Gemakshalve was de trainer even vergeten dat Ajax niet alleen slecht eindigde, maar ook belabberd uit startblokken was geschoten. Al in de eerste minuut kreeg Anthony Lurling een levensgrote kans om NAC op voorsprong te zetten. Hij onderschepte een te korte terugspeelbal van Gregory van der Wiel, maar schoot in het zijnet.
Oleguer grossierde daarna in persoonlijke fouten. De routinier vormde met Jan Vertonghen het centrale duo. Terwijl de jonge Belg in de opbouw steeds hinderlijk voor de voeten werd gelopen, werd de Spaanse routinier geen strobreed in de weg gelegd door de Bredase voorhoede.
Oleguer wist zich geen raad met de vrijheid. Alleen al in de eerste helft leverde hij tot zes keer toe een vrije bal in bij de tegenstander. Op instigatie van de pers herinnerde ook Van Basten zich dat. ''Ik denk dat het met nervositeit te maken heeft. Ik zou het anders ook niet weten.''
Het was logisch dat Van Basten na rust Oleguer van plaats liet wisselen met rechtsback Van der Wiel, een inschuivende verdediger.
Eerder dit seizoen 'degradeerde' Oleguer ook al tijdelijk tot back, maar de ex-speler van Barcelona gaf toen snel te kennen niet blij te zijn met die beslissing. Of hij dat nu weer niet is, blijft vooralsnog onduidelijk.
Na de wedstrijd was hij als eerste naar huis vertrokken. Wellicht zaten zijn wissel in de 63ste minuut en zijn spel hem nog dwars.
Van Basten denkt dat behalve Oleguer zijn hele ploeg gebukt gaat onder spanning. ''Ze komen op televisie. Er zitten 50.000 man op de tribune. De journalisten schrijven er weer mooie verhalen over in de krant. Daar hebben de spelers toch best wel last van.''
De tegenwerping dat Oleguer geen Nederlandse kranten kan lezen, riposteerde Van Basten door te beweren dat de artikelen voor hem vertaald worden. Een doorzichtige poging om de ontsteltenis over Oleguers spel te bagatelliseren.
In werkelijkheid moet Oleguer zich wel degelijk zorgen maken. Een andere ex-speler van Barcelona heeft ondervonden dat reputaties voor Van Basten niet gelden: zelfs Gabri is inmiddels reserve. (THOMAS RIJSMAN )

Oleguer heeft in Barcelona voor 100.000 man gespeeld. Alsof die nerveus wordt van de Arena. Nee Marco, zo gemakkelijk kom je er niet af. Oleguer is een miskoop, man.

Sowieso een ouwehoerverhaal van Van Basten. Waarom zouden de spelers opeens een goed laatste half uur spelen, als ze de hele wedstrijd al zwaar onder de maat blijven?
Het stinkt aan alle kanten!
Oh ja, dat mazzeltje dat uit de lucht kwam vallen. Qua opgelegde kansen in ieder geval 1-2. Hoe dan ook, het beeld van de wedstrijd tot die 2-0 blijft trieststemmend genoeg voor Ajax.LucaS schreef:Volgens mij maakte Ajax ook een goal in de eerste helft. Doe dan minimaal 2-2 lijkt mijZuidema schreef:Okee, dan 1-2, whatever.LucaS schreef:Hou nou toch op, NAc heeft niet eens drie kansen gekregen. Alleen die eerste had er in gemoeten, maar dat geldt ook voor de vrije kopkans van Suarez.
Maar het was nie goed gistreren, dat is inderdaad waar
Het feit dat hij meedoet betekent automatisch dat hij dingen moet doen die hij niet kan. Oleguer kan er weinig van.Khraa schreef:Dan maak je het NAC erg makkelijk om de zwak opbouwende Oleguer fouten te laten maken (ook al stond ie daardoor wel aan de basis van de 1-0). Hij kan nergens zinnigs heen met de bal en moet dan dingen doen die hij niet kan....
Veel beter spel? Tot de penalty vond ik NAC gelijkwaardig. Na de 2-0, met tien man, gaf NAC het op. Ajax profiteerde daar amper van, het bleef doorprutsen.In de 2e helft hield Sulejmani het veld breed en ging Oleguer wel als rechtsback richting strafschopgebied. Dat zorgde (ook voor de pingel) voor veel beter spel en meer kansen.
Het stinkt aan alle kanten!
Dan heb je een andere 2e helft gezien dan ik. Na de eerste 3-4 minuten van de 2e helft werd het aanvalsspel beter. Met onder andere de kopkans van Suarez en de penalty tot gevolg.
Afgezien van de pingel was Siem de Jong trouwens een drama. Ik snap niet wat mensen in hem zien. Je kan net zo goed met zijn 10en spelen....
Afgezien van de pingel was Siem de Jong trouwens een drama. Ik snap niet wat mensen in hem zien. Je kan net zo goed met zijn 10en spelen....
Alright, stop this nonsense. It is getting way too silly!
Volgens mij weet Urby zelf niet waar hij staat. Ik heb begrepen dat hij tegen Volendam op 10 speelde, maar daar merkte ik weinig van.

Extra zuur om achteraf te horen dat we de spelers zenuwachtig hebben gemaakt met onze aanwezigheid, hehe...Khraa schreef:Met name de eerste helft was inderdaad een marteling...

Het stinkt aan alle kanten!
-
- AT Toto winner 15/16
- Berichten: 23726
- Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm
Geen moment spijt van gehad..joey schreef:Ik vond het nog steeds niet om aan te zien en ik had het erg koud.
Deze wedstrijd bezoeken was corvee. Ik was stiekem een beetje jaloers op BZ, die lekker voor de buis zat.
haha... dit gaat ie niet menen.Van Basten denkt dat behalve Oleguer zijn hele ploeg gebukt gaat onder spanning. ''Ze komen op televisie. Er zitten 50.000 man op de tribune. De journalisten schrijven er weer mooie verhalen over in de krant. Daar hebben de spelers toch best wel last van.''
- Kowalczyk
- Moderator English Section
- Berichten: 13845
- Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:54 pm
- Locatie: AMSTERDAM
- Contacteer:
Vind ik ook. Erg, erg goeie mandekker. Mag ik graag naar kijken, hoe vreemd het ook klinkt. Geconcentreerd, rustig, leiderstype, hard als het moet, maar vrijwel nooit gemeen. Ik vind hem al jaren een erg goede speler.T82 schreef:Hoe vreselijk slecht hij oogt. Fantastische verdediger voor elke Nederlandse subtopper.joey schreef:Ach, hosannah-stemming... Het zat bij NAC een tijdje geleden goed dicht bij NAC, maar nu regent het tegendoelpunten. Misschien heeft het toch iets te maken met het ontbreken van Penders. Hoe verschrikkelijk slecht hij ook is.
K.
Still alive...