joey schreef:AS en Marca melden dat Robinho niet meer weg van bij Madrid, dus hopelijk zitten we goed.
Nee hoor, nu reken ik op een bod ook. Villa had niets met Robinho te maken, dus Huntelaar ook niet.
Moderator: mods
ajax.nlHuntelaar klaar voor de start
Amsterdam, 29 aug 2008
Klaas Jan Huntelaar is klaar voor het nieuwe seizoen. Na de lange voorbereiding mag de spits zaterdagavond ‘eindelijk’ écht van start. ,, Ik ben toe aan een wedstrijd waarin het er om gaat”, aldus Huntelaar.
Na zijn EK-avontuur meldde Klaas Jan Huntelaar zich op 21 juli weer bij de club. De spits kreeg direct de aanvoerdersband toegewezen en vond dat een grote eer. Tijdens de afscheidswedstrijd van Jaap Stam kwam hij weer voor het eerst toe aan speelminuten in Ajax 1. Hij speelde een half uur. Zijn eerste en enige goal in de voorbereiding maakte de Ajacied tegen Sunderland. Dat was direct de winnende. Ook tegen Arsenal vond de Achterhoeker het net.
Na die weken van voorbereiding barst het seizoen zaterdag los en goed ook. Met zes duels in drie weken tijd is er werk aan de winkel voor Huntelaar. ,,Ik ga mezelf niet vermoeien met welke wedstrijden we in welke periode moeten spelen. Ik bekijk alles per wedstrijd,” aldus de nuchtere Ajacied.
De eerste officiële wedstrijd speelt Ajax tegen Willem II. Huntelaar heeft er zin in: ,,We hebben vrijdag de laatste training gehad en ik ben klaar voor de competitie. Het kan een mooi begin zijn. Vorig jaar begonnen we uit bij De Graafschap, toen wonnen we met 8-1. Hopelijk gaat het zaterdag ook zo goed, maar het zal toch lastig worden. Het belangrijkste is dat we winnen. We moeten alles geven.”
Volgens de spits is ook de groep klaar voor de competitie. ,,We hebben goed en hard getraind, conditioneel zitten we goed in elkaar en we hebben ook fysiek een stap gemaakt. Dat moeten we nu in wedstrijden gaan vertalen. Het groepsgevoel is goed en dat zal door het seizoen heen verder groeien.”
Rondom zijn persoon was het behoorlijk rumoerig de laatste maanden. Blijft-ie of gaat-ie? Trainer Marco van Basten sprak zich uit voor het blijven van de spits. ,,Dat een trainer graag wil dat je blijft, is natuurlijk positief en dat neem je wel mee in je beslissing. Maar uiteindelijk is het mijn eigen keuze om bij Ajax te bljiven.”
Persoonlijke doelen wil Huntelaar deze vrijdag niet hardop uitspreken. ,,Het wordt een keer tijd voor het kampioenschap. Dat willen we als groep en dat wil ik. Dat is veel belangrijker dan het aantal goals dat ik zal maken.”
Na de start van de competitie vertrekt Huntelaar direct weer met het Nederlands team. Vervelend vindt hij dat niet. ,,Dat is toch mooi. Met het Nederlandse elftal spelen is leuk. We spelen eerst vriendschappelijk en dan een WK-kwalificatieduel.”
Als hij zich weer bij Ajax meldt, staat enkele dagen later de eerste thuiswedstrijd op het programma, gevolgd door het eerste Europese treffen met FK Borac. ,,Een Servische ploeg. Die zullen verdedigend wel sterk zijn en een beetje counterachtig voetballen. Het zal lastig voetballen zijn voor ons als ploeg en zeker ook voor een spits. De wedstrijden tegen FK Borac zullen niet de leukste zijn die je spelen kan, maar als we doorgaan dan kunnen we het wel leuk maken!”
Ajax wilde KJH best verkopen, denk ik, maar hij stond (blijkbaar) nergens bovenaan het lijstje en hij was ook erg duur. Inmiddels is de situatie veranderd in die zin, dat Ajax hem liever niet meer verkoopt. Het elftal op zo korte termijn versterken lukt waarschijnlijk niet meer en dat zal de bedoeling zijn geweest.Jöhnk schreef:Om eerlijk te zijn denk ik dat er zich geen club heeft gemeld. Ja, misschien Valencia of Tottenham. Maar daar hoeft Huntelaar niet per se heen.
Wil hij ook niet. Dit seizoen zeker geen Valencia, HSV of Tottenham voor Huntelaar. Wellicht dat hij er volgende zomer op terugkomt, wanneer Ajax minder kan vragen en de topclubs nog steeds niet komen.Jöhnk schreef:Om eerlijk te zijn denk ik dat er zich geen club heeft gemeld. Ja, misschien Valencia of Tottenham. Maar daar hoeft Huntelaar niet per se heen.
Meer doelpunten in de competitie maken is geen reden voor RM om hem te nemen, een paar keer achter elkaar 33 doelpunten (twee seizoenen?) en toch geen RM.Wellicht dat hij er volgende zomer op terugkomt, wanneer Ajax minder kan vragen en de topclubs nog steeds niet komen.
Is dat zo? Wat hebben de miljoenen van Zlatan en Sneijder, de last minute sales van de afgelopen jaren, ons nou feitelijk opgeleverd?Marillion schreef:Op het einde van een transferperiode kunnen clubs nog wel eens gekke dingen doen. Daar speculeert Ajax op.
Zo behouden we onze spits óf je krijgt echt de hoofdprijs. Ik vind het een prima strategie in deze.
Huntelaar, kanon met kampioensdrift
Door MAARTEN WIJFFELS
AMSTERDAM - Hij gaat dit voetbalseizoen voor 35 competitiegoals, voor de titel met Ajax en regelmatig voor een goed boek. Geen spits zegt het Klaas Jan Huntelaar, dé blikvanger van de eredivisie, na.
Halverwege De donkere kamer van Damokles staat hij in de startblokken voor zijn derde volledige jaar Ajax. ,,Op de middelbare school las ik ook gewoon de uittreksels, hoor,'' zegt Klaas Jan Huntelaar geamuseerd.
We zijn komen te praten over zijn boekenlijst op de Havo. Bij Ajax valt het mensen namelijk op dat hun spits zo vaak aan het lezen is. ,,Mijn boekenlijst was een opeenstapeling van dunne werken. Ja, De Aanslag van Mulisch stond erop. Maar verder het bekende rijtje: Het gouden ei, Bezonken rood en - uiteraard - Het bittere kruid van Marga Minco. Inmiddels vind ik het heerlijk om de tijd te nemen. Ik lees graag over de oorlog. Of over de samenleving. Ik verzet er mijn zinnen mee en je steekt er wat van op.
,,Het intrigeert me hoe een schrijver, in dit geval W.F. Hermans in De donkere kamer, met woorden op papier beelden in het hoofd van de lezer oproept. En dat je zelf iets bedenkt, waaraan zoveel andere mensen plezier beleven. Daar is wel een parallel met voetballen. Met het maken van doelpunten als spits.''
In het voetbal behoort hij bepaald niet tot het gemiddelde. Dirk Jan Klaas (roepnaam Klaas Jan) Huntelaar blijkt in zijn vrije tijd ook te scouten voor Ajax. De afgelopen maanden heeft hij twee namen van buitenlandse spelers doorgegeven die hem versterkingen leken. ,,Gewoon een beetje meedenken met mijn club. En de trainer (Marco van Basten, red.) vroeg er ook naar.
,,Dat meedenken vond ik bij Heerenveen al leuk. Kijken of een speler die mij opvalt eventueel al op de scoutingslijst staat. Via Sport1 kun je het Zuid-Amerikaans voetbal goed volgen. De Copa Libertadores. Daar zag ik nu Joffre Guerrón, een vleugelspits van Quito met een heerlijke voorzet. Zijn naam kan ik wel noemen, hij is getransfereerd naar Getafe.''
Voor hem zelf is er deze zomer geen interessante buitenlandse koper gekomen. Alle speculaties over Real Madrid en Manchester United ten spijt. Frustrerend? ,,Nee, zo voelt het niet,'' zegt Huntelaar.
,,Echt niet. Ik bedoel: je raakt mogelijk gefrustreerd als je een transfer denkt te gaan maken, maar het ketst toch af. Ik heb deze zomer qua gevoel nooit tussen twee clubs in gezeten. Er is simpelweg niets voorbij gekomen dat ik interessant genoeg vind om Ajax voor in te ruilen. Natuurlijk zou ik ook wel naar Real Madrid willen, wie niet? Maar in een tussenstap ben ik nu niet geïnteresseerd.''
Hij las het commentaar in deze krant op zijn spel bij de wedstrijd Rusland - Nederland. Dat Oranje er baat bij zou hebben dat de opvolger van Ruud van Nistelrooy wekelijks tot op de bodem moet gaan in een buitenlandse competitie.
Huntelaar: ,,Ik merk zelf ook wel dat ik er tegen Rusland meer voor moet doen om vrij te komen en aanspeelbaar te zijn. In de grote buitenlandse competities zal de weerstand inderdaad hoger zijn dan hier. Maar het wordt ook wel overdreven, hoor. Als we met Ajax tegen Sunderland spelen of met Heerenveen tegen Newcastle United, raak ik niet ondersteboven van het niveau. Wedstrijden zoals Chelsea - Manchester United en Liverpool - Arsenal zijn niet maatgevend voor álles in Engeland.
,,Ik ben er de speler niet naar om in de middenmoot of subtop te tekenen, omdát het in een groot voetballand is. Ik ken mezelf. Ik ben daar veel te ambitieus voor. En als spits ook het type dat zoveel mogelijk in en rond de 16-meter moet spelen. Sport gaat voor mij puur om de top. De hoge pieken en diepe dalen die je daar meemaakt en de heftige emoties die ermee samenhangen. Ik wil spelen daar waar het leven zit en bij Ajax, de top in Nederland, is dat het geval.''
Over die emoties gesproken: op voorhand is al duidelijk dat het dit seizoen buigen of barsten wordt voor Ajax. Nooit eerder trok de club zoveel geld uit voor nieuwe spelers (bijna dertig miljoen euro) als nu onder Marco van Basten. Alles is gericht op het doorbreken van de hegemonie van PSV, dat sinds 2004 elk jaar kampioen werd. ,,Dit kan een seizoen worden waarin je naar een fantastische climax toewerkt,'' kijkt Huntelaar vooruit. ,,Als wij kampioen kunnen worden, vieren we geen titel in een reeks, maar de eerste in vijf jaar. Dat is nogal een verschil.''
In het kader van dat grote streven heeft hij zijn eigen lat qua doelpunten gelegd op 35. ,,Eén goal meer proberen te maken dan er competitiewedstrijden zijn. Maar ik lever graag wat doelpunten in, als we daardoor ook die schaal binnenhalen.''
In zijn eerzucht wil hij ook pieken in het toernooi om de UEFA Cup ('Waarom zouden wij dat niet kunnen winnen?') en ten minste één doelpunt maken in het stadion van FC Volendam. ,,Dat is nu, samen met het nieuwe stadion van ADO, in de eredivisie het enige stadion waar ik nog niet heb gescoord.''
Hij constateert dat het een plezier was om Ajax te volgen op de transfermarkt. Er is goed ingekocht. Maar dat alleen is niet genoeg. Dat is pas wat waard als er straks ook een hecht team komt te staan. ,,Wat dat betreft, zou ik het gevoel van mijn eerste halfjaar bij Ajax nog wel eens willen ervaren. Als je het hebt over teamspirit en je écht vast kunnen bijten in een missie, dan was dat de beste periode die ik hier al heb meegemaakt.
,,Ik kwam op de helft van het seizoen over van Heerenveen, met Ajax ging het op dat moment slecht. Er hing een heel negatieve sfeer. Bakken kritiek. En toenmalig trainer Danny Blind en zijn staf verkeerden intern in onzekerheid over hun toekomst. Op een of andere manier slaagden we erin die negatieve situatie om te buigen. Na de winterstop wonnen we met Blind bijna alles. We stelden na een hopeloze achterstand de voorronde Champions League veilig en pakten de beker.''
Als de nieuwe aanvoerder is Huntelaar dé man om nu het teambuildingsproces aan te zwengelen. In een recent verschenen boek over de jeugdjaren van de spits in de Achterhoek en zijn profcarrière tot nu toe noemen oud-leraren, jeugdleiders en trainers hem een 'geboren leider'. Energiek, integer en met een groot plichtsgevoel. ,,Als ik straks voel dat we ergens aan werken met de spelersgroep en het resultaat is er niet, dan zal ik me laten horen,'' zegt hij. ,,Ik kan irritant zijn als afspraken niet worden nagekomen. Dan zet ik de boel gerust op scherp. Maar ik wil als aanvoerder niet geforceerd overkomen of mijn invloed misbuiken. Aan machtsspelletjes in het voetbal heb ik een hekel. Over voetbal moet je sowieso ook niet te veel ouwehoeren. Je moet het vooral gewoon doen.''
Edwin van der Sar vond hij in alle opzichten een prettige aanvoerder bij Oranje. ,,Als mens niets op aan te merken en als speler zeer betrokken en correct in de omgang.'' De kunst is eigenlijk om puur door je eigen houding en uitstraling anderen mee te krijgen. ,,Paul Bosvelt kon dat bij Heerenveen ook.''
Bij Ajax hoopt en verwacht hij dat Gabri en Oleguer mede de kar zullen trekken. ,,De ideale situatie is dat je de verantwoordelijkheid met z'n drieën oppakt. Ook Maarten Stekelenburg en Rasmus Lindgren kunnen het.''
Zelfs nu hij de blikvanger van de eredivisie is geworden, gaat het de 25-jarige Huntelaar nog puur om trainingen en wedstrijden. De status van bekende Nederlander daar omheen kan hem gestolen worden. Het vervelendste van profvoetbal vindt hij de inbreuk op zijn sociale leven. ,,Ik zal er nooit helemaal aan wennen. Dat wildvreemde mensen me op straat zomaar filmen met een mobieltje. Een filmsterrenleven is he-le-maal niks voor mij.''
In hetzelfde vermakelijke boek 'van pupil tot prof' heeft de spits het liever over de kermis in Hummelo. Hij komt er nog elk jaar. In café De Gouden Karper speelt dan een band en daar vieren Klaas Jan en zijn vriendin Maddy (uit Doesburg) feest met voormalige dorpsgenoten. Zo probeert hij zoveel mogelijk leuke dingen te blijven doen. Van Pieter van den Hoogenband las hij dat die voor het eerst in acht jaar weer eens naar de bioscoop is geweest. ,,Dergelijke publieke plekken mijd ik niet, maar een zekere mate van zelfbescherming bouw je niettemin allemaal in.''
Ajax' teammanager David Endt heeft daar een pakkende omschrijving voor. Hij noemt Huntelaar dezelfde goedlachse, gevatte en scherpzinnige jongen van in het begin, maar inmiddels ligt er 'een hard laagje vernis' overheen. In zijn ontwikkeling als persoon herkent Endt wat van de Ajacied Dennis Bergkamp, zonder de twee als voetballer te willen vergelijken. Huntelaar: ,,Alles wat ik buiten het voetbal om onderneem waar publiciteit bij zit, moet me niet vermoeien. Dat houd ik min of meer als stelregel aan. Eventuele agressie ga ik niet opzoeken. Maar het is wel leuk om ineens bij iets als de Visma op te duiken, die grote jaarlijkse hengelsportbeurs in Ahoy.
,,In de viswereld kom je mensen uit allerlei milieus tegen. Sommigen hebben een onderneming van de grond af opgebouwd. Ondernemerschap boeit me sowieso, daar lees en praat ik ook graag over. Ik zit zelf ook wel eens plannetjes te maken om iets op te zetten. En in de sfeer van de Visma is het nog gewoon leuk als echte Rotterdammers aan me vragen of ik verdwaald ben in hun stad.''
Zaterdagavond begint hij in Tilburg aan zijn zevende profseizoen. Op het veld waar Ajax twee jaar geleden in de slotronde de titel miste op één doelpunt. ,,Ik heb natuurlijk nog veel te weinig prijzen gewonnen met Ajax. Dat PSV tot nu toe steeds sterker was in de competitie komt door onze eigen fouten. Maar ook door hun degelijkheid. Ze scoren nooit veel, maar krijgen steeds de minste goals tegen.
,,PSV is nu weer titelkandidaat nummer één. Als speler van PSV voetbal je in mentaal opzicht van het negatieve naar het positieve. Zij laten de tegenstander het balbezit, en als ze de bal veroveren kunnen ze als team meteen vooruit bewegen. Dat is een stuk makkelijker om op te brengen dan omgekeerd. Dat je uitgaat van balbezit en steeds dertig meter achteruit moet sprinten als je de bal verliest.''
Benieuwd is Huntelaar naar de rol van Feyenoord. ,,Van Gertjan Verbeek weet ik uit ervaring dat hij goed een team kan smeden. Ik verwacht wat van Feyenoord, maar je moet als speler wel iets met Verbeeks fanatisme hebben.
,,Hij en ik klikten om die reden. Verbeek heeft mij lichamelijk veel sterker gemaakt. Dat Feyenoord nu veel blessures heeft verrast me wel. Zijn trainingen zijn pittig, maar deze voorbereiding bij Ajax was zwaarder dan alle voorbereidingen die ik heb gedraaid onder Verbeek.''
Dat is geschiedsvervalsing, Klaas. Ajax kwam met hangen en wurgen bij d eerste vijf; ook na de winterstop werden er nog veel punten vermorst.Jöhnk schreef:Na de winterstop wonnen we met Blind bijna alles. We stelden na een hopeloze achterstand de voorronde Champions League veilig en pakten de beker.''
Blijkbaar slaagde Blind erin de negatieve sfeer om te buigen en wist ie de ploeg scherp te krijgen. Tja, dat de kwaliteit van de fitte spelers daarbij te wensen over liet is de trainer niet te verwijten. Huntelaar vindt Blind duidelijk een prima trainer, inderdaad, een verstandige jongenjoey schreef:Dat is geschiedsvervalsing, Klaas. Ajax kwam met hangen en wurgen bij d eerste vijf; ook na de winterstop werden er nog veel punten vermorst.Jöhnk schreef:Na de winterstop wonnen we met Blind bijna alles. We stelden na een hopeloze achterstand de voorronde Champions League veilig en pakten de beker.''
Dat lijkt me wel. Gelijke spelen tegen nac, nec en psv. Verloren tegen 010, utrecht, groningen en roda jc. Om nog maar te zwijgen van die overwinningen op az en vitesse.joey schreef:Dat is geschiedsvervalsing, Klaas. Ajax kwam met hangen en wurgen bij d eerste vijf; ook na de winterstop werden er nog veel punten vermorst.