Luis Suárez

Spelers die deel hebben uitgemaakt van de Ajaxselectie

Moderator: mods

Suarez gaat weg voor 1 februari

Ja
13
100%
Nee
0
Geen stemmen
 
Totaal aantal stemmen: 13

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Bericht door Lionel » ma jan 07, 2008 3:29 am

Aan de ene kant is het goed voor jonge spelers om ook eens de andere kant van de medaille te zien. Ik ben echter bang dat als je een speler als Goossens op z'n 18e aan VVV uitleent dat hij dan niet aan spelen toekomt omdat die clubs moeten overleven en dan kiezen voor een fysiek sterkere speler. Schiet dus niet op.
IK GELOOF!!!!!!

Gebruikersavatar
Wie kent Cees de Wolf nog
AT Toto winner 09/10
Berichten: 14916
Lid geworden op: wo aug 11, 2004 10:03 pm

Bericht door Wie kent Cees de Wolf nog » ma jan 07, 2008 9:35 am

Precies. Hoeveel Ajacieden hebben de Haarlem-connectie overleefd?
“Freedom! Football is freedom.” Bob Marley

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Bericht door Bert » ma jan 07, 2008 11:43 am

Eens met Harm. Bovendien speelt Goossens dus amper bij Jong Ajax, dus zal een stap hoger ook niet echt voor de hand liggen.
Nog steeds eens met Boem.

En met niemand anders!

Gebruikersavatar
Wie kent Cees de Wolf nog
AT Toto winner 09/10
Berichten: 14916
Lid geworden op: wo aug 11, 2004 10:03 pm

Bericht door Wie kent Cees de Wolf nog » ma jan 07, 2008 11:48 am

Ik weet het niet zeker, maar komt dat ook niet door blessures?
“Freedom! Football is freedom.” Bob Marley

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Bericht door Bert » ma jan 07, 2008 11:51 am

Hij is het begin van het seizoen inderdaad geblesseerd geweest, geloof ik. Maar ik dacht dat hij nu al een tijdje fit was.
Nog steeds eens met Boem.

En met niemand anders!

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » ma jan 07, 2008 1:08 pm

Harm schreef:Maar wat heb je er aan om een aanvallende middenvelder naar zo'n club te sturen. Overdreven gezegd jaagt de verdediging alleen maar vuurpijlen naar voren. Van normaal opbouwen is geen sprake.
Ploegen als RKC en Willem II doen toch altijd wel hun best om verzorgd voetbal te spelen. Bovendien kan de (lage) middenmoot vaak ook nog wel wat hulp gebruiken.

Gebruikersavatar
Duke
Site Admin & AT EC 2016 winner
Berichten: 34684
Lid geworden op: ma apr 19, 2004 10:09 am

Bericht door Duke » ma jan 07, 2008 1:12 pm

Genoeg over Goossens hier, on topic weer, a.u.b.
There is only one difference between a madman and me. I am not mad.

Salvador Dali

Gebruikersavatar
Wie kent Cees de Wolf nog
AT Toto winner 09/10
Berichten: 14916
Lid geworden op: wo aug 11, 2004 10:03 pm

Bericht door Wie kent Cees de Wolf nog » ma jan 07, 2008 5:26 pm

Oh ironie. Samen met Makaay heeft Suarez dit seizoen totnutoe de meeste assists gegeven in de eredivisie...
“Freedom! Football is freedom.” Bob Marley

Jöhnk
Site Admin & AT Toto winner 06/07
Berichten: 43672
Lid geworden op: di okt 05, 2004 11:17 am

Bericht door Jöhnk » ma jan 07, 2008 5:27 pm

Suarez de 'egoist' en Makaay de 'balletjesafwachter'? Humor inderdaad. Blijkbaar kloppen de etiketjes niet.

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Bericht door Bert » ma jan 07, 2008 5:28 pm

Weer te lui voor een trema?
Nog steeds eens met Boem.

En met niemand anders!

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Bericht door Lionel » di jan 08, 2008 3:41 am

Als iemand 100 keer de kans heeft om een bal af te leggen en hij doet dat maar 10x en er wordt 10x door de afmaker gescoord, is diegene dan een egoist?
IK GELOOF!!!!!!

Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 13888
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:43 pm

Bericht door Arthur » di jan 08, 2008 9:31 am

Op zich wel, maar iemand die daar 100 kansen voor krijgt is daarnaast een hele bijzondere voetballer.

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Bericht door Lionel » di jan 08, 2008 9:36 am

Ik zeg ook nergens dat hij niet bijzonder is. Vind het alleen altijd onzin om te doen alsof degene met de meeste assist opeens geen egoist is. Volgens mij gaf hij 3 assist tegen De Graafschap. Vind ik dan weer stukken minder boeiend
IK GELOOF!!!!!!

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » vr jan 11, 2008 12:16 am

Belofte voor 2008: geen fopduiken

Door RENZE LOLKEMA


DUBAI/AMSTERDAM - Ajax hervat zondamiddag in Amsterdam de competitie met de topper tegen AZ. Bij voorbaat is Luis Suárez een van de hoofdrolspelers. De spits uit Uruguay viel in de eerste competitiehelft zo vaak dat arbiters nu eerder tegen hem dan voor hem fluiten. Dat zit hem dwars.

Het moment van Suárez tegen Excelsior, vlak voor kerst. Hij smeekt om een strafschop, maar krijgt geel. Grappig voorbeeld op het trainingsveld in Dubai waar Ajax de afgelopen week een internationaal toernooi speelde. Topspelers als Klaas Jan Huntelaar, Kenneth Perez en Johnny Heitinga werkten na de ochtendsessie nog wat af op het doel van keeper Maarten Stekelenburg. Ook Luis Suárez deed mee. Maar toen hij uitgleed, galmde het luidkeels ‘Schwalbe’ door het emiraat.

Suárez’ medespelers maakten een dolletje van het probleem dat de spits al een halfjaar dwars zit. Niemand gelooft hem nog wanneer hij ter aarde stort. ‘Yellow card referee, gele kaart!’, schreeuwde Heitinga. De armgebaren van Huntelaar maakten ook duidelijk dat Suárez duikelde. Een fopduik, een Schwalbe, vals spel dus. Nu kon iedereen het eindelijk een keertje goed zien.

Súarez moest in Dubai zelf ook lachen om die voetbalhumor. Maar het is de Ajacied – over twee weken wordt hij 21 jaar – bittere ernst. Tegen Excelsior, vlak voor kerst, wantrouwde scheidsrechter Nijhuis hem toen hij vijf minuten voor tijd bij een 2-1 achterstand in het vijandelijke strafschopgebied onderuit werd gelopen. Suárez kreeg zelfs geel. Vlak na kerst deed arbiter Luinge tegen FC Twente hetzelfde nadat hij wederom was gevallen.

Suárez: ,,De spelers maakten er een geintje van op de training, maar ze staan honderd procent achter me. Ze geloven me en steunen me.’’

Tegen Inter in het toernooi om de Dubai Cup, kreeg je wel een strafschop mee. Eindelijk, zul je waarschijnlijk hebben gedacht.

Suárez: ,,Dat was een zuivere penalty. Geen twijfel mogelijk. Zoals zo vaak. Maar in Nederland zien de scheidsrechters het vaak niet goed.’’

Je bent te vaak betrapt op een fopduik, op een Schwalbe dus. Daardoor lijkt het Nederlandse arbiterkorps je niet meer te geloven.

,,Ik speel mijn eigen spel, maar probeer het te verbeteren. Ik realiseer me nu dat ik een reputatie heb op dat gebied. Dat is niet goed voor mij. Ik laat het daarom voortaan wel uit mijn hoofd om me nog zomaar te laten vallen, om Schwalbes te maken dus. Daar schiet ik niets meer mee op en het team ook niet. Er wordt extra op me gelet, blijkbaar. Maar scheidsrechters moeten de echte overtredingen wel blijven zien. Ik heb het idee dat dat niet meer gebeurt, dat ze alleen nog maar denken dat ik duikel. Dat is dus niet waar.’’

Tegen Excelsior stond je wel heel beteuterd te kijken.

,,Ze bleven maar overtredingen op me maken. Ik was niet alleen kwaad, maar ook teleurgesteld. Als we op dat moment een penalty hadden gekregen, had de wedstrijd nog kunnen kantelen. Nu verloren we.’’

Is er op dit gebied sprake van een cultuurverschil misschien? Laten we het zo zeggen: je wordt wel heel vaak uit balans gebracht.

,,In Uruguay komt een scheidsrechter aan een speler vragen wat er aan de hand is, als iets niet goed waarneembaar was. Wat is er gebeurd, waarom ben je gevallen, wordt er dan gevraagd. Een scheidsrechter praat daar met spelers, je mag in twee zinnen uitleggen waarom je viel. In Nederland zeggen ze meteen: houd je mond! Hier staan ze niet open voor discussie. In Uruguay word je als aanvaller ook meer beschermd. Bovendien wordt daar mijn manier van voetballen ook meer gerespecteerd.’’

Wat vind je van het niveau van de arbiters in Nederland?

,,Ik vind maar twee scheidsrechters goed, maar het lijkt me niet verstandig nu namen te noemen. Ik moet verder, maar zal qua stijl niet veel veranderen. Ik voetbal op intuïtie, ik zal de acties blijven maken. Ik hoop dat de scheidsrechters goeie beslissingen blijven nemen. Daar wil ik het bij laten.’’

Je had een turbulente voorbereiding. Ajax en FC Groningen lagen lang met elkaar in de clinch voordat je naar Amsterdam kon verhuizen.

,,Het was een moeilijke zomer. Ik moest weer gaan trainen bij FC Groningen met het gevoel dat ik een droom niet had kunnen waarmaken. Ik heb daar een fantastisch jaar gehad, ik was er gelukkig, maar ik was toe aan Ajax. Ik ben vooral de trainer (Ron Jans) dankbaar. Hij begreep me wel. Op een gegeven was er een dubbele trainingssessie gepland en de trainer zag ’sochtends dat ik het moeilijk had. Sla jij de middagtraining maar over, zei hij. Ga lekker met je familie naar huis, dan zie ik je morgen weer. De trainer had begrip.’’

Je sprak in Groningen beter Nederlands dan in Amsterdam.

,,Haha. Maar in Groningen moest ik wel, daar sprak niemand Spaans. Hier bij Ajax had je trainer Ten Cate, de elftalleider en de medespelers Luque, Gabri en Ursaiz. Hier spreekt iedereen mijn taal.’’

Perez is gekomen, Davids is terug. Hoe ver kan dit Ajax dit seizoen nog komen?

,,Die twee zijn belangrijk. Ik kon het in Dubai al merken aan de coaching onderling. Die is verbeterd. Als dit nieuwe elftal is ingespeeld, staat er een geweldig team. Ajax zal er in de tweede competitiehelft anders uitzien, deze spelers kunnen het omslagpunt betekenen.’’

Wat zijn je persoonlijke plannen?

,,Ik wil met Ajax kampioen worden, dat heeft prioriteit. Daar heb ik alles voor over. Ik wil graag schitteren op het WK, met Uruguay, maar eerst de titel in Nederland. Als je dan Champions League gaat spelen, komt de belangstelling voor een jonge speler als ik vanzelf.’’

Met dank aan Herman Pinkster


AD.nl

Gebruikersavatar
999
Berichten: 60830
Lid geworden op: do sep 25, 2003 6:53 pm

Bericht door 999 » vr jan 11, 2008 1:07 am

Ach, Zondag duikelt ie vrolijk verder ...
Blij met de punten ...

LucaS
Berichten: 53591
Lid geworden op: di mar 09, 2004 1:13 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door LucaS » vr jan 11, 2008 7:17 am

Leuke laatste zin. Hij s alweer bezig met de volgende stap

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Bericht door Lionel » vr jan 11, 2008 9:17 am

Die lul praat ook geen Nederlands in Amsterdam. Lekkere club hebben we ook.
IK GELOOF!!!!!!

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » vr jan 11, 2008 9:18 am

LucaS schreef:Leuke laatste zin. Hij s alweer bezig met de volgende stap
Ajax ook, toen het hem vastlegde. Zo gaan die dingen nu eenmaal. Met 99 procent van de spelers.

Gebruikersavatar
jabu
Berichten: 15991
Lid geworden op: zo apr 04, 2004 8:46 am
Locatie: Amsterdam

Bericht door jabu » vr jan 11, 2008 9:21 am

Helaas is Ajax nog lang niet bezig met de volgende stap. Als Van Geel Suarez al lang en breed verkocht heeft gaat hij waarschijnlijk kijken of Kolkka ofzo nog te reanimeren valt.

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » vr jan 11, 2008 9:23 am

Ik bedoelde dat Ajax altijd spelers koopt met in het achterhoofd de gedachte om ze voor een zak geld te verkopen.

Maar goed, Suarez zal vast een broodvoetballer zijn. Dat heeft z'n voordelen en z'n nadelen. Aan de ene kant is hij na twee of drie jaar waarschijnlijk weg. Aan de andere kant zal hij in die tijd volgens mij niet verzaken. En je hebt er een uitstekende speler bij. De voordelen wegen makkelijk op tegen de nadelen.

LucaS
Berichten: 53591
Lid geworden op: di mar 09, 2004 1:13 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door LucaS » vr jan 11, 2008 9:31 am

Thomas schreef:
LucaS schreef:Leuke laatste zin. Hij s alweer bezig met de volgende stap
Ajax ook, toen het hem vastlegde. Zo gaan die dingen nu eenmaal. Met 99 procent van de spelers.
Onzin, de meeste spelers zijn niet 6 maanden nadat ze binnen komen alweer bezig met denken aan de volgende club. Anders was bijvoorbeeld Huntelaar allang weggeweest

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » vr jan 11, 2008 9:37 am

Lekker naief. Na zes maanden zijn de meeste voetballers echt wel bezig met de club waar ze over een jaar of twee/drie spelen hoor. Vooral jonge spelers die nog volop in ontwikkeling zijn. Dat geldt ook voor Huntelaar, die juist ontzettend ambitieus is.

LucaS
Berichten: 53591
Lid geworden op: di mar 09, 2004 1:13 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door LucaS » vr jan 11, 2008 9:46 am

Is niet naief. Het is wat anders om ermee bezig te zijn of in je planning over een jaar of 2-3 een volgende stap te willen zetten. Het eerste is veel concreter dan het tweede

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » vr jan 11, 2008 9:48 am

Het komt op hetzelfde neer. De meeste voetballers spreken dit soort dingen tegenwoordig gewoon uit hoor. Ik snap je verontwaardiging niet zo. Alhoewel, het gaat natuurlijk wel over Suarez. Die kan bij jou niets goed doen.

LucaS
Berichten: 53591
Lid geworden op: di mar 09, 2004 1:13 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door LucaS » vr jan 11, 2008 9:50 am

Grappenmaker. Is geen verontwaardiging. Ik stel alleen vast dat bij interesse van een grote club Suarez eind van dit jaar alweer weg is. Dat is wel degelijk anders dan bij Huntelaar. Maar goed, Suarez is bij jou heilig

Plaats reactie