De Commissie

Alles over Ajax in z'n algemeenheid.

Moderator: mods

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Bericht door Bert » wo dec 12, 2007 11:50 am

Hmm, moet ik bij de verkeerde pagina gekeken hebben. Maarja, het idee blijft hetzelfde.

Edit: meerdere bronnen meldden begin van dit jaar dat Lyon dit seizoen met een begroting van 200 miljoen zou gaan werken.
Laatst gewijzigd door Bert op wo dec 12, 2007 11:58 am, 1 keer totaal gewijzigd.

GangstaRiB
Berichten: 17870
Lid geworden op: zo mar 13, 2005 10:44 pm
Locatie: Purmerend

Bericht door GangstaRiB » wo dec 12, 2007 11:53 am

De Franse competitie beurt 700 miljoen aan TV-inkomsten, terwijl dat land absoluut niet voetbalgek is. Dat is natuurlijk ook een verschilletje.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » wo dec 12, 2007 12:13 pm

Lyon kan spelers halen die je van je leven niet naar Amsterdam krijgt. De vergelijking gaat mank.
Het stinkt aan alle kanten!

Ajax Rules
Berichten: 33309
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Bericht door Ajax Rules » wo dec 12, 2007 1:29 pm

De vergelijking gaat niet mank...

het feit dat Ajax minder financiele mogelijkheden heeft, wil nog niet zeggen dat de filosofie van Lyon (zij het op een lager niveau) niet interessant zou kunnen zijn voor Ajax...

Natuurlijk is het voor Ajax moeilijk of zelfs onmogelijk om Europese top te zijn. Maar dat neemt niet weg dat Ajax goed geleid kan worden of slecht geleid. De casus die voorligt is of de genoemde principes en vuistregels interessant zijn voor Ajax om over te nemen, niet of Lyon een hogere of een lagere begroting heeft.
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Bericht door Bert » wo dec 12, 2007 1:30 pm

Natuurlijk zijn bepaalde aspecten bruikbaar, maar wat ik in eerste instantie wilde zeggen was dat Ajax een andere club is met andere mogelijkheden, waardoor je dus ook weer een ander plan nodig hebt.

GangstaRiB
Berichten: 17870
Lid geworden op: zo mar 13, 2005 10:44 pm
Locatie: Purmerend

Bericht door GangstaRiB » wo dec 12, 2007 1:35 pm

Bertje schreef:Natuurlijk zijn bepaalde aspecten bruikbaar, maar wat ik in eerste instantie wilde zeggen was dat Ajax een andere club is met andere mogelijkheden, waardoor je dus ook weer een ander plan nodig hebt.
Sterker nog, Ajax is één van de succesvolste clubs ter wereld en zeker succesvoller geweest dan Lyon... We hebben toch wel onze eigen ideeën???

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Bericht door Bert » wo dec 12, 2007 1:39 pm

Kijk maar waar we zitten en trek zelf je conclusies.

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Bericht door Lionel » do dec 13, 2007 5:25 am

Haha inderdaad, het gaat fantastisch met onze ideeen.

Ajax zou ook het model van Arsenal kunnen overnemen. Talenten vroeg wegplukken en ze laten rijpen. Maar een Clichy is 22 en dit of vorig seizoen pas basisspeler. Zien jullie het al voor je dat Urby nu pas een basisplaats zou krijgen? Die gaat dan toch gelijk weg op z'n 19e als hij niet heel regelmatig in de basis staat.

Tussen Lyon en Ajax zit zo een groot gat dat je het niet eens mag vergelijken.

En wat ik bedoelde met de nationale elftallen is dat het voor spelers wel aantrekkelijk is om naar een land te gaan dat het WK wint en het EK. Zou betekenen dat er een goede basis is voor spelers. Tuurlijk zegt het ook niet alles maar zo slecht zullen ze het dan niet doen.

Ik denk dat wanneer Nederland het EK wint en het jaar erop het WK dat dat de Nederlandse competitie ten goede zal komen. Aantrekkingskracht die je nu niet hebt.

En ik las ook ergens iets dat Lyon een begroting heeft van 200+

Leuk verhaal van Lyon, niet te vergelijken.
IK GELOOF!!!!!!

Gebruikersavatar
MIKE_ZUID2 (ASR_AFCA)
AT Toto winner 07/08
Berichten: 4097
Lid geworden op: do mei 13, 2004 1:58 pm

Bericht door MIKE_ZUID2 (ASR_AFCA) » vr dec 14, 2007 9:36 am

Interview Ton Boot in de Pers :
Topcoach Ton Boot hekelt de angst in de sportwereld
‘Sporters hebben te weinig zelfkritiek’
Door: Toine Rongen
Gepubliceerd: vandaag 00:56
Update: vandaag 08:51

Basketbalcoach Ton Boot is een van de meest gelauwerde trainers van ons land. Hij laat zich inspireren door Louis van Gaal en Co Adriaanse, maar kiest altijd zijn eigen pad. Zo is hij bezig met zijn zevende sabbatical. Praten doet hij in dat jaartje rust wel. Over Ajax. ‘Door en door verrot.’ En over hoe PSV de opvolging van Koeman heeft geregeld. ‘Dodelijk.’
Mijn hoogste goed is mijn geestelijke onafhankelijkheid. Dit artikel hoef ik dan ook voor publicatie niet te lezen. Ik consumeer sowieso helemaal niets van wat over mij wordt gezegd of gemaakt. Daarin verschil ik structureel met trainers zoals Louis van Gaal en Co Adriaanse. Zij spelen als het ware eindredacteurtje over alles wat over hen naar buiten komt. Dat moeten zij uiteraard zelf weten, maar ik moet er niet aan denken. Er was laatst een documentaire van liefst vijftig minuten over mij op de nationale televisie. Daarvan zag ik dus niets. En waarom doe ik dat? Omdat ik me daaraan kan ergeren en irritatie vreet energie en die besteed ik liever aan mijn echte werk.’
‘Waarom zou ik me over mijn pr druk moeten maken? Stort met een slechte pr mijn wereld in? Als sponsors mij vanwege mijn mediagedrag niet pruimen, dan trek ik wel mijn conclusies. Maar los daarvan, wat heeft het voor zin om greep te krijgen op de media? Denk je dat Van Basten de media-hetze van zestien miljoen bondscoaches tegen hem kan stoppen? Moeten trainers zich druk maken over de opinie van Hugo Borst? Laat Hugo Borst zich lekker druk blijven maken over Hugo Borst en zijn geliefden. Laatst wond hij zich op over de ‘linkse’ Guus Hiddink. Hij vond dat hij zich als voetbaltrainer van Rusland moest uitspreken over de politiek van dictator Poetin. Ook Kamiel Maase moet ineens zo nodig de wereld gaan verbeteren. Als, let wel, marathonloper uit een vlekje op de wereldkaart strijdt hij voor de burgerrechten van een wereldnatie. Los van het gegeven dat China de laatste dertig jaar toch aardig bezig is, denkt Maase nu werkelijk met deze actie de politiek in China te verbeteren? Laten we het er maar op houden dat bescheidenheid de mens siert en zeker een topsporter.’

‘Als een atleet politiek zuiver op de graad wil zijn, kan hij beter zelfmoord plegen. Er is toch overal wel wat. Ook in Nederland. Ikzelf stem al zo’n dertig jaar niet meer. Onze politici beloven in de verkiezingsstrijd gouden bergen, maar eenmaal aan de macht maken ze daar telkens weer niets van waar. Je wordt elke keer opnieuw bedonderd waar je bij staat. Is dat democratie? Amsterdam-West wordt nog altijd overspoeld met jonge, brutale Marokkanen. De politie moet dat toch oplossen, daar betalen we nota bene belasting voor. Maar ze maken niet waar wat ze beloven. Het kenmerk van een topper is dat wát hij doet, hij goed doet. Nou, daarin scoren onze politici en hun ambtenaren dus een nul komma nul. Hetzelfde geldt voor ons leger. Bij die vreselijke beelden van Srebrenica zie ik nog altijd die Nederlandse luitenant- kolonel Ton Karremans opdoemen die tegen die Mladic zo zielig deed. Een man met ik-weet-niet-hoeveel-sterren en een dik jaarsalaris die inmiddels nog gepromoveerd is ook. Schandalig! Nu zitten Nederlandse troepen in Afghanistan, zogenaamd als opbouwmacht maar in feite voeren ze er oorlog. Noblesse oblige.’

‘Ik weiger daarom te netwerken en te lobbyen. Dat voer ik tot het extreme door en het heeft me ongetwijfeld veel bekers, status en geld gekost, maar dat moet dan maar. Begin dit jaar kreeg ik een telefoontje van een grote Europese ploeg. Dat gesprek duurde slechts vijf seconden. ‘Meneer, ik heb een sabbatical year. Tot kijk!’ Ik neem eens in de drieënhalf jaar een sabbatical. En waarom doe ik dat? Omdat deze baan zoveel energie vergt dat ik na verloop van tijd het vak niet meer voor 100 procent kan uitoefenen. Om maar een béétje progressie te boeken met een topteam, moet je namelijk enorm veel arbeid leveren. Om een burn-out voor te zijn, neem ik structureel een sabbatical. Dit is alweer mijn zevende. Ik begon er mee bij mijn eerste job, bij Nashua Den Bosch. We waren kampioen, speelden in de Europese top, maar toch voelde ik intuïtief aan dat ik er een seizoen uit moest.’

‘Ik verveel me geen moment, ik geef lezingen over topsport aan bedrijven, zit bij Frits Barend op Het Gesprek, ben co-commentator bij Sport 1, schrijf een column, studeer aan de Open Universiteit psychologie. Verder bezoek ik trainers van topteams die gedreven zijn door de vraag: hoe smeed je een topteam? Groeien, verbeteren, almaar doorontwikkelen, me daarin laten inspireren, ook nu ligt daar mijn focus. Ik wil daarom ook stage lopen bij Avital Selinger. Ik vind het namelijk heel knap hoe hij in enkele jaren een team van niets naar de Europese top heeft gebracht.’

‘Ik keek in de keuken van AZ, bij Co Adriaanse en onlangs vier weken bij Louis van Gaal. Zowel Van Gaal als Adriaanse staat als hard bekend, maar ze zijn eigenlijk heel lief. Beiden reageren fel, soms zelfs gênant, op de pers. Het verschil: Louis is daar waar Co nog moet komen. Co jaagt daardoor obsessief kampioenschappen na en kan daardoor slechter tegen zijn verlies dan Van Gaal. In de laatste wedstrijden onder Co’s regime bij Willem II en AZ nam dat zulke vormen aan dat hij zelfs letterlijk de benen nam. Van Gaal bewaart bij verlies, zoals dit seizoen, toch meer de rust. Kenmerkend verschil: Adriaanse richt zich meer op de korte, Van Gaal op de lange termijn. Co is meer gefocust op het toepassen van spelsystemen, Van Gaal meer op het toepassen van principes. Co is tactisch ijzersterk, Louis strategisch.’

‘Met beiden voerde ik indringende gesprekken. Co vond dat zijn spelers te weinig verantwoordelijkheid namen. Dat was, vond hij, onderdeel van de gesloten, ouderwetse, niet veranderingsgezinde voetbalcultuur. Ik zei: ‘Een voetbalcultuur van pakweg twee miljoen voetballers verander je niet snel natuurlijk, maar waarom begin je niet met je eigen spelers?’ Of hij dat nu concreet heeft opgepikt, weet ik niet. Maar ik ben natuurlijk ook niet de eerste de beste, je pikt zaken van elkaar op. Uiteindelijk ben je met zo’n stage alleen met jezelf bezig, heel egocentrisch. Zelfs mijn oefenstof heb ik daardoor aangepast. Het befaamde rondootje sneed ik helemaal toe op het basketbal en het werd zelfs een methode voor techniektraining en positiespel, uitgediept en uitgebreid met bewegingen.’

‘Het zelfreflecterend vermogen bij basketballers is zonder meer te laag. Maar bij voetballers bestaat het helemaal niet. Zelfs niet bij Oranje-spelers. Terwijl zelfkritiek toch echt de basis is om te groeien. Een goede coach moet in staat zijn het zelfkritisch vermogen van spelers te verhogen. Je zou de jeugd daarmee al moeten opvoeden. Ze leren verantwoordelijkheid te nemen, kritisch te zijn naar henzelf en dan pas naar anderen, daarmee creëer je betere spelers.’

‘Juist ook omdat ouders dat tegenwoordig nauwelijks meer doen, moet een coach daarin zelf het goede voorbeeld geven. Maar na een wedstrijd tegen AZ hoor ik Henk ten Cate op de persconferentie beweren: FC Wegereef-Ajax 1-1. Dat arrogante, dat het ligt aan scheidsrechter Wegereef, de bal, het veld, behalve aan zichzelf, is typisch Ajax. John Jaakke zei trots dat de bekende evaluatiecommissie bestaat uit Ajacieden uit de Ajax-cultuur. Maar kenmerk daarvan is nu juist dat die door en door verrot is. Als die commissie zuiver op de graad zou zijn, moet die zichzelf bij de eerste ontmoeting direct opheffen. Juist wat zo rot is aan Ajax, die arrogantie die overal in doorstraalt, willen deze echte Ajacieden juist continueren. Als ik president van Ajax zou zijn, zou ik die cultuur direct en zelf aanpakken. Met het instellen van die commissie geeft Jaakke juist een brevet van onvermogen.’

‘Ik ben een groot voorstander van preventief optreden. Bespeur je symptomen van het slechte, grijp dan direct in. Kill the monster when it’s small, zeggen ze in de VS weleens. Maar eigenlijk moet je er juist voor zorgen dat je geen klein monster krijgt, dan hoef je hem ook niet te vermoorden. Niemand is onfeilbaar. Zijn er grove fouten gemaakt, breng het naar buiten, houd het niet onder de pet. Wees altijd duidelijk naar de buitenwereld, zowel in goede als in slechte tijden. Had Rabobank voor de Tour alle twijfels over Michael Rasmussen naar buiten gebracht, dan was hen de ellende deels of grotendeels bespaard gebleven. Nu is het alleen maar geëscaleerd.’

‘Basis van een goede relatie is onderling vertrouwen. Dat hoor je vaak, maar wat houdt dat precies in? Volgens mij draait het allemaal om factoren als competentie – zowel trainers, spelers en het management moeten aan de kwaliteitseisen voldoen – en het hebben van een positieve intentie, duidelijkheid en eerlijkheid. Ik hoorde ooit dat Rob Westerhof van PSV een leugentje om bestwil wel zag zitten. Ofwel: liegen mag. Toen begreep ik ineens dat Philips zoveel jaren aan de rand van de afgrond heeft gestaan en PSV dit seizoen zo faalt in continuïteit. Bij mijn weten heeft geen club in een seizoen vier verschillende coaches gehad. Dodelijk voor het team, de organisatie, voor alles.’

‘Een sabbatical maakt geen ander mens van me. Nee, ik word er juist meer mezelf door. Ik sta sterker op die standpunten waarvan ik zeker weet dat ze goed zijn. De carrière van een topsporter is te kort voor een tijdelijke stop, dacht ik altijd. Maar plotseling zie ik dit seizoen de schaatser Jeremy Wotherspoon schitteren. Wat blijkt? Hij stapte er een jaar lang uit, ging in Noorwegen vissen en bergen beklimmen. Zijn trainingsmethode is nooit zo goed geweest. Dat sterkt me in mijn mening dat ook topsporters meer op sabbatical moeten gaan.’

‘Ook spelers die aan het revalideren zijn. Stijn Schaars bijvoorbeeld. Iedereen bij AZ worstelt met zijn blessure, onlangs is hij weer in de VS geopereerd. Die jongen zelf is heel gedreven maar wordt door zijn blessure als het ware opgevreten. Ik denk dan: Laat die jongen een jaar lekker reizen of weet ik wat, laat dat voetballen nu eens los. Wie weet is dat de oplossing. Bij mijn weten ben ik de enige trainer die structureel een sabbatical neem. Als ik met andere trainers over mijn sabbatical praat, zie je ze begripvol meeknikken. Maar zelf doen ze het niet. Waarom niet? Uit angst om niet meer teruggevraagd te worden, bang om hun plaatsje in hun wereldje kwijt te raken? Die angst bespeurde ik namelijk destijds ook, maar ik heb een hekel aan een leven in angst. Kom ik niet meer als coach terug, dan ga ik wel werken in de bouw.’
Zo commissie, kijk maar wat je daarmee doet!

Gebruikersavatar
Duke
Site Admin & AT EC 2016 winner
Berichten: 34683
Lid geworden op: ma apr 19, 2004 10:09 am

Bericht door Duke » vr dec 21, 2007 9:16 am

Ajax & Top 2000: druk, druk, druk
Door RENZE LOLKEMA

HILVERSUM - Het is begin december en de ochtend nadat PSV lijstaanvoerder is geworden. ‘De Gouden Uren’, het best beluisterde programma op Radio 2 zit erop en discjockey Daniël Dekker wordt even na twaalven afgelost door Frits Spits, presentator van ‘Tijd voor 2’.

,,Daarom geef ik nu het woord aan de tijdelijke koploper van de eredivisie. Goedemiddag!’’

Ook op de werkvloer in Hilversum gaat het, net als op zoveel plekken in Nederland op maandagochtend, vooral over voetbal.

Dekker is de Ajacied, Spits voelt zich PSV’er. ,,Maar het gaat niet zo ver als mijn collega Rob van Someren vroeger deed,’’ vertelt Dekker. ,,Als Ajax om een of andere reden een keertje niet in actie kwam, zei hij doodleuk in de microfoon: ‘er wordt dit weekeind in de eredivisie niet gevoetbald’. Dat meende hij nog ook. Dat kon toch eigenlijk niet.’’

Toch vindt Dekker het leuk om te laten blijken dat hij Amsterdammer is, dat hij van Ajax houdt en dat die liefde voor eeuwig is. Als in de desbetreffende uitzending een concert van Bruce Springsteen van komend jaar in de Arena ter sprake komt, kan Dekker het niet nalaten tussen neus en lippen door te melden dat ‘The Boss het mooiste stadion van Nederland heeft uitgekozen voor zijn zomertoer’.

Daniël Dekker (47) staat aan de vooravond van inmiddels een traditionele krachttoer. De Top 2000 begint tweede kerstdag om middernacht en dendert door tot oudejaarsavond. De discjockey van de TROS is één van de negen presentatoren die de luisteraar mee terugnemen naar een moment dat hij of zij het meeste koestert. Aan die herinnering kleeft vaak muziek, zodat memoires tastbaar blijven. Bijna twee miljoen Nederlanders willen dat moment tussen kerst en oud nieuw herbeleven. Al jaren. Sinds de eeuwwisseling sturen zij hun lijstje met favoriete nummers in, waardoor het marathonmuziekprogramma is uitgegroeid tot het populairste en best beluisterde van het jaar. Nederland kan niet meer zonder, blijkbaar.

,,Het heeft wel wat,’’ zegt Dekker. ,,Een programma maken waar veel mensen naar uitkijken; het is hetzelfde als voetballen bij een grote club. Als je van zoiets deel kunt uitmaken, voelt dat goed.’’

Wie Dekkers agenda bekijkt – hij maakt zes dagen per week radio, is verantwoordelijk voor het beleid van de TROS op Radio 2 en 3 en in zijn vrije tijd ook nog voorzitter van de supportersvereniging van Ajax, die 81.000 leden telt – vraagt zich af waar hij de tijd vandaan haalt om ook nog eens Nederlands grootste club onder de loep te leggen.

De Amsterdammer is vorige maand door de ledenraad van Ajax gevraagd om zitting te nemen in een onderzoekscommissie die de laatste tien jaar van de club in kaart wil brengen. Die achtkoppige commissie werd in het leven geroepen toen het hoofd werd geëist van voorzitter John Jaakke, algemeen directeur Maarten Fontein en trainer Henk ten Cate. Ajax beleefde een beroerde seizoensstart en de achterban morde. Om die te kalmeren kwam de ledenraad in actie. Het bewuste rapport is in maart klaar.

,,We hebben dus nog even,’’ glimlacht Dekker deze ochtend in Hilversum. Over hoe de commissie te werk gaat, op wat voor problemen ze stuit, of er al iets concreets te melden is, wil Dekker vooralsnog niet zeggen. ,,Dat hebben we zo afgesproken. We komen pas naar buiten als we denken dat we klaar zijn. Dat zeggen we dus tegen iedereen. Anders gaat iedereen zich er weer mee bemoeien.’’

Als voorzitter van de supportersvereniging van Ajax kan hij wel vrijuit praten. Dat heeft hij trouwens altijd gedaan. Dekker stond amper aan het roer of hij liet al weten dat de Arena geen ziel had, dat het er veel te koud en afstandelijk was voor de fans. Hooggeplaatste Ajacieden, zoals bestuurslid Hennie Heinrichs, waren in hun wiek geschoten en vroegen zich af ‘wie deze klojo was’.

Dekker: ,,Maar deze klojo komt al vanaf z’n achtste bij Ajax. Deze klojo weet dus waarover hij het heeft. Voor veel supporters was die doodse Arena een onderwerp. Er is gelukkig in twee jaar tijd veel gebeurd. Alles wat rood-wit kan zijn, is inmiddels rood-wit. Maar er moet nog veel meer gebeuren. Een club van deze omvang moet ook maatschappelijke doelen hebben. Daarom werken we als supportersvereniging al samen met de Johan Cruijff Foundation. Verder dringen wij er bij Ajax op aan iets te doen aan de buren van de Arena. Dat stadion staat al tien jaar in Zuid-Oost. Maar voor de omwonenden is nooit iets gedaan. Geef eens een balletje weg, geef een rondleiding. Doe in elk geval iets.’’

Behoorde jij ook tot de groep supporters die dit seizoen voortdurend zong dat Jaakke op moest rotten?

Dekker: ,,Ik ben geen afvallige. Ik ken Jaakke een beetje, we spreken elkaar af en toe. Hij heeft visie. Het had geen zin hem weg te sturen. Hij vindt ook dat we terug moeten naar de basis, hij is een echte Ajacied.

,,Wat er nu bij Ajax Europees is gebeurd, heeft niets met dit seizoen te maken. Na de successen in de jaren zeventig was er ook een zogenoemde wachtkamergeneratie. Het duurde even voor er weer succes was. Als Vermaelen die bal vorig jaar niet in eigen doel had geschoten, zou het leven er nu heel anders uitzien. Dat is voetbal. Deze leiding moet een kans krijgen.

,,Laat ze bewijzen of ze Ajax er weer bovenop kunnen helpen. Laatst zag ik Keje Molenaar en Sjaak Swart op tv. Toen Swart werd gevraagd wat er moest veranderen bij Ajax, zei hij: ‘meer over de vleugels’. Ja, ammehoela. Ontluisterend vond ik dat. De huidige Ajax-leiding haalt wel een sponsor als Aegon binnen die goed is voor twaalf miljoen euro per jaar. Daar hoor je niemand over, terwijl we daarmee gewoon in de top-10 van best betaalde sponsors ter wereld staan. Ik bedoel, we moeten misschien wel even geduld hebben.’’

Dekker vindt bovendien dat de Arena weer een echte thuishaven moet worden. Dat gevoel ontbreekt wel eens, als hij temidden van acht vrienden in vak 120 zit. ,,Wat jongens als bijvoorbeeld DeMul en Boukhari hebben moeten aanhoren van hun eigen fans... Dan denk ik: blijf thuis en bekijk die wedstrijd op de bank met een zak chips. Er zijn dus Ajacieden die liever uit spelen dan thuis. Daar is een slag te maken voor Ajax, want ik vond het op een gegeven moment ook echt niet meer gezellig.’’

Ajax en de Top 2000, Dekker heeft het dus druk, druk en nog eens druk. ,,Het wordt soms wel een beetje veel. Als je niet uitkijkt, gaat het je leven beheersen. Ik werk veel, ook omdat ik nu op zaterdag een live-muziekprogramma doe. Ik wil ook graag een keer per week naar m’n moeder toe en tegen m’n vriendin Carla moet ik wel eens zeggen: ‘even kijken of ik wel kan’.

,,Ik besef ook dat wanneer ik metselaar was geweest, ik nooit was gevraagd om voorzitter van de supportersvereniging te worden. Nu zit ik ook nog in deze commissie. Het maakt het leven wel spannend en leuk.’’
www.ad.nl
There is only one difference between a madman and me. I am not mad.

Salvador Dali

Gebruikersavatar
MIKE_ZUID2 (ASR_AFCA)
AT Toto winner 07/08
Berichten: 4097
Lid geworden op: do mei 13, 2004 1:58 pm

Bericht door MIKE_ZUID2 (ASR_AFCA) » vr dec 21, 2007 11:17 am

Alles wat rood-wit kan zijn is rood-wit, amehoela!
Waar zijn de rood-witte stoeltjes dan?

Daniel
Berichten: 5390
Lid geworden op: di jan 02, 2007 3:15 pm

Bericht door Daniel » vr dec 21, 2007 5:42 pm

www.ajaxonline.org schreef:--------------------------------------------------------------------------------
Dekker: Jaakke is een echte Ajacied
--------------------------------------------------------------------------------
21 december 2007
Daniël Dekker is vorige maand door de ledenraad van Ajax gevraagd om zitting te nemen in een onderzoekscommissie die de laatste tien jaar van de club in kaart wil brengen. Die achtkoppige commissie werd in het leven geroepen toen het hoofd werd geëist van voorzitter John Jaakke en algemeen directeur Maarten Fontein. Het bewuste rapport is in maart klaar.

Dekker, die tevens voorzitter is van de Supportersvereniging Ajax (SVA), wil nog niets concreets zeggen over de bevindingen van de commissie. "Dat hebben we zo afgesproken", zegt hij in een interview met het Algemeen Dagblad. "We komen pas naar buiten als we denken dat we klaar zijn. Dat zeggen we dus tegen iedereen. Anders gaat iedereen zich er weer mee bemoeien."

Wel is de TROS-dj bereid om aan te geven hoe hij over De Arena denkt. Hij vindt dat het stadion geen ziel heeft en dat het er veel te koud en afstandelijk is voor de fans. "Voor veel supporters was die doodse Arena een onderwerp. Er is gelukkig in twee jaar tijd veel gebeurd. Alles wat roodwit kan zijn, is inmiddels roodwit. Maar er moet nog meer gebeuren. Een club van deze omvang moet ook maatschappelijke doelen hebben. Daarom werken we als supportersvereniging al samen met de Johan Cruyff Foundation. Verder dringen wij er bij Ajax op aan iets te doen aan de buren van De Arena. Voor de omwonenden is nooit iets gedaan. Geef eens een balletje weg, geef een rondleiding."

Dekker wil niet pleiten voor een vertrek van voorzitter Jaakke. "Ik ben geen afvallige. Ik ken Jaakke een beetje, hij heeft visie. Het had geen zin hem weg te sturen. Hij vindt ook dat we terug moeten naar de basis, hij is een echte Ajacied. Wat er nu bij Ajax Europees is gebeurd, heeft niets met dit seizoen te maken. Na de successen in de jaren zeventig was er ook een wachtkamergeneratie. Het duurde even voor er weer succes was. Als Vermaelen die bal vorig jaar niet in eigen doel had geschoten, zou het leven er nu heel anders uitzien. Dat is voetbal. Deze leiding moet een kans krijgen. Laat ze bewijzen of ze Ajax er weer bovenop kunnen helpen."

De preses van de SVA vindt ook dat de kritische houding van de supporters tegen het licht moet worden gehouden. "Wat jongens als bijvoorbeeld De Mul en Boukhari hebben moeten aanhoren van hun eigen fans... Dan denk ik: blijf thuis en bekijk die wedstrijd op de bank met een zak chips. Er zijn dus Ajacieden die liever uit spelen dan thuis. Daar is een slag te maken voor Ajax, want ik vond het op een gegeven moment ook echt niet meer gezellig."
WTF? Eerst zegt hij zich niet uit te laten en daarna laat hij zich niet erg objectief uit.. Lekker dus.

Gebruikersavatar
Marillion
Site Admin
Berichten: 43442
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:51 pm

Bericht door Marillion » vr dec 21, 2007 7:33 pm

MIKE_ZUID2 (ASR_AFCA) schreef:Alles wat rood-wit kan zijn is rood-wit, amehoela!
Waar zijn de rood-witte stoeltjes dan?
Zijn die dingen niet ooit een keer toegezegd door Ajax? Ik weet niet precies meer hoe dat zit. De Arena is immers niet eens van Ajax. Maar ik meen me toch te herinneren dat er afspraken over waren gemaakt.
Nil volentibus arduum

Daniel
Berichten: 5390
Lid geworden op: di jan 02, 2007 3:15 pm

Bericht door Daniel » vr dec 21, 2007 8:33 pm

Ja, Jaakke had 4 jaar geleden ofzo beloofd dat ze twee zomers later zouden komen. Inmiddels zijn we twee jaar over die deadline en hebben we er niets meer van gehoord..

brigade zuid
AT Toto winner 15/16
Berichten: 23726
Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm

Bericht door brigade zuid » vr dec 21, 2007 9:35 pm

Wat een slap verhaal van die radio dj ... als Vermaelen niet in eigen doel had geschoten... we moeten gewoon ff geduld hebben... alles is rood-wit... bla bla... :excited.gif:

Vossie
Berichten: 314
Lid geworden op: za dec 02, 2006 4:20 pm

Bericht door Vossie » vr dec 21, 2007 9:46 pm

Slap verhaal... slap verhaal van Boot ook.
Hoor altijd enkel en alleen maar dat de cultuur door en door verrot is.
Die cultuur is niet anders dan vroeger, de uitvoering is gewoon kut...

Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 13888
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:43 pm

Bericht door Arthur » vr dec 21, 2007 9:48 pm

Als dat het niveau van de commissie is, dan kunnen we de boel beter meteen opdoeken.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » ma jan 07, 2008 1:19 pm

Helaas liegen de feiten niet

door Johan Cruijff

BARCELONA - Vorige week heb ik 2007 met een behoorlijk kritische column afgesloten. Voor alle duidelijkheid, met mijn kritiek probeer ik het toch vanuit het positieve te benaderen. Daarvoor gaat het Nederlandse voetbal me teveel aan het hart.

Zo is in mijn ogen één van de grote fouten het afbakenen van alle functies binnen de clubs geweest. Neem een jong talent. Daarover oordelen vandaag de dag de technisch directeur, de hoofdtrainer, de directeur opleidingen en de trainer van zijn elftal. Als twee mensen al moeite hebben om elkaar te begrijpen, dan maak je het met vier meningen er helemaal niet gemakkelijker op.
In de tijd dat ik hoofdtrainer was van Ajax en Barcelona, zaten de hoofd opleidingen en de hoofd scouting gewoon in mijn staf van het eerste elftal. Zo was bij Ajax Tonnie Bruins Slot niet alleen één van mijn assistenten, hij was ook hoofd opleidingen. Bij Barcelona had Charly Rexach zo’n dubbelrol. Het voordeel was, dat er zo korte lijnen waren vanuit het A-elftal naar alle geledingen binnen de jeugdopleiding.
Verder zorgde ik er bij Ajax voor dat iedere jeugdtrainer betrokken was bij twee elftallen. Zoals alle elftalleiders tegelijk scout waren. Omdat juist dergelijke mensen, die jarenlang bij Ajax gespeeld hadden en later langs de lijn hadden gestaan, vaak beter dan wie dan ook de norm voor de top in kunnen schatten.
Maar omdat er zonodig geprofessionaliseerd moest worden, is dit zo’n 10, 15 jaar geleden allemaal losgelaten. Niet alleen bij Ajax, maar ook bij veel andere Nederlandse clubs. Daar ligt ook de wortel van ons huidige probleem, dat geresulteerd heeft in een situatie waardoor welgeteld één club in de UEFA Cup mag overwinteren.
Door het in vakken stoppen van allerlei technische taken, is een wezenlijk onderdeel van de opleiding aangetast. Omdat daarvoor een beleid op lange termijn nodig is, zoals er voor het eerste elftal weer een korte termijn visie geldt. Maar tegenwoordig zie je veel trainers de jeugdopleiding juist gebruiken om hogerop te komen, dus is het verloop groot. Dat ondermijnt weer het beleid op de lange termijn.
Maar dat niet alleen. Daardoor zijn negen van de tien jeugdtrainers ook alleen met hun eigen elftal bezig. Zo is een situatie, waarin trainers en elftalleiders gezamenlijk bezig waren om een talent optimaal voorbereid bij de A-selectie af te leveren, veranderd in een situatie waar ieder voor zich bezig is. Met als gevolg, dat je nu spelers op het hoogste niveau rond ziet lopen, die niet weten hoe ze aan de binnenkant moeten dekken of hoe ze bij balbezit en balverlies moeten omschakelen.

En dan heb ik het alleen nog over de technische kant van het verhaal gehad. Kijken we naar de totale organisatie van de meeste Nederlandse clubs, dan springen de tranen in je ogen. En als het bovenin niet goed zit, dan blijven de resultaten ook uit. Omdat maar weinig beleidsbepalers zich afvragen of ze eigenlijk wel goed bezig zijn, blijft alles zoals het is.

Helaas liegen de feiten niet. Lees ook: www.johancruyff.com
Telegraaf


Vooral niet naar luisteren, hoor. :excited.gif:
Het stinkt aan alle kanten!

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » ma jan 07, 2008 1:24 pm

Ik ben het ook niet helemaal met hem eens. Het lijkt me niets dat de jeugdtrainers daarnaast ook voor de scouting moeten zorgen. Scouts moeten dag in dag uit bezig zijn met de zoektocht naar spelers.

Jöhnk
Site Admin & AT Toto winner 06/07
Berichten: 43672
Lid geworden op: di okt 05, 2004 11:17 am

Bericht door Jöhnk » ma jan 07, 2008 1:25 pm

joey schreef:Vooral niet naar luisteren, hoor. :excited.gif:
En hem daarna de schuld geven als alles in de soep loopt. :headbang.gif:

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Bericht door Bert » ma jan 07, 2008 1:28 pm

Thomas schreef:Ik ben het ook niet helemaal met hem eens. Het lijkt me niets dat de jeugdtrainers daarnaast ook voor de scouting moeten zorgen. Scouts moeten dag in dag uit bezig zijn met de zoektocht naar spelers.
Volgens mij snap je niet helemaal wat Cruijff bedoelt. Hij zegt nergens dat jeugdtrainers de enige scouts moeten zijn. Cruijff is sowieso ook voorstander van het idee om zo veel mogelijk mensen bij het proces te betrekken, omdat iedereen wel iets goed kan. Dan moet je dus kijken wat die mensen goed kunnen en waar ze dan van waarde kunnen zijn. Dit idee is hier slechts een voorbeeld van: deze mensen weten wat er in de top gevraagd wordt, dus kunnen ze ook goed beoordelen of een speler van waarde kan zijn voor Ajax.
Nog steeds eens met Boem.

En met niemand anders!

Gebruikersavatar
Jesse
Berichten: 17713
Lid geworden op: wo sep 24, 2003 7:36 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door Jesse » di jan 22, 2008 6:03 pm

Zou zo'n commissie ook kijken naar de scouting die structureel om te huilen is?
"Well, maybe Bob Dylan was wrong. Maybe you do have to be a weatherman to know which way the wind blows."

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Bericht door Bert » di jan 22, 2008 6:06 pm

Hoort bij het technische beleid, toch? Lijkt me dat ze daar dus ook naar kijken.
Nog steeds eens met Boem.

En met niemand anders!

Gebruikersavatar
Jesse
Berichten: 17713
Lid geworden op: wo sep 24, 2003 7:36 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door Jesse » zo jan 27, 2008 2:50 pm

Wanneer komt dat pleurisrapport nou eindelijk eens?
"Well, maybe Bob Dylan was wrong. Maybe you do have to be a weatherman to know which way the wind blows."

Daniel
Berichten: 5390
Lid geworden op: di jan 02, 2007 3:15 pm

Bericht door Daniel » zo jan 27, 2008 2:52 pm

Krijg der aambeien van!

Plaats reactie