vi.nlVoorstel: geen goals, dan ook geen punten
27/2/2007 17:38
Het opzet van de Israëlische competitie moet op z'n kop om de tanende interesse van het publiek en het saaie schouwspel tegen te gaan. Voormalig bondscoach Shlomo Scharf heeft daar een revolutionair idee voor geopperd.
'Negatief spel moet niet beloond worden', begon Shlomo zijn betoog voor Israëls Army Radio. 'Ik wil zelfs zo ver gaan dat teams die doelpuntloos gelijkspelen, geen punten krijgen. We moeten nieuwe regels verzinnen om aanvallend voetbal te realiseren.'
De nationale competitie in Israël blinkt niet uit in doelpuntrijke duels. De meest productieve club - Hapoel Tel Aviv - scoort gemiddeld 1,59 keer per wedstrijd. Hapoel Petach Tikva is met 0,64 goals per duel de slechtst scorende ploeg.
Vooral het hoogste gemiddelde is opvallend. In Nederland is AZ de trefzekerste met 2,58 treffer per wedstrijd. Daar staat tegenover dat ADO Den Haag, de nummer laatst van de Eredivisie, nog minder scoort (0,58) dan de Israëlische hekkensluiter.
Shlomo wijst de coaches aan als hoofdschuldigen. 'De meesten sturen hun ploeg het veld in met de opdracht niet te verliezen. Ze denken er niet eens aan om te winnen en begrijpen niet dat het spel drááit om goals.'
Israël
Moderator: mods
Israël
-
- Site Admin & Toto winner WC 2010
- Berichten: 13820
- Lid geworden op: zo sep 28, 2003 6:24 pm
- Locatie: Amsterdam
Re: Israël
Haha, mooi! Hopelijk loten we ze in de CL.
Don't worry 'bout a thing...cause every little thing gonna be alright!
Re: Israël
Zojuist een documentaire over Beitar Jerusalem in het seizoen 2012-2013 (Forever Pure). Dat was wel een beetje schokkend. Niet zozeer dat dit in Israel plaatsvindt (want het komt ook in andere landen voor), maar de agressie, haat van de supporters en de onmacht van de club.
Alright, stop this nonsense. It is getting way too silly!