Feyenoord-Ajax

Wedstrijden van de afgelopen seizoenen
Gebruikersavatar
Izmailov
Berichten: 680
Lid geworden op: ma okt 25, 2004 10:31 am

Bericht door Izmailov » ma okt 23, 2006 5:50 pm

Thomas schreef: Nee, omdat z'n medespelers een 1-2 achterstand tegen Groningen nog knap ombogen naar 3-2.
En omdat hij ,bij een 2-2 stand, in een 1 tegen 1 situatie fantastisch redding bracht door de bal bij Fledderus van de schoen te tikken. Anders had Ajax ook niet gewonnen.

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » ma okt 23, 2006 6:15 pm

Dat is ook weer waar. Dat was een mooie redding (en Groningen speelde het slecht uit).

Gebruikersavatar
Nihad
Berichten: 14003
Lid geworden op: wo sep 24, 2003 3:59 pm
Locatie: Den Haag

Bericht door Nihad » ma okt 23, 2006 6:40 pm

Afbeelding
“Please do not call me arrogant because what I say is true. I think I’m a special one.”

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » ma okt 23, 2006 6:46 pm

Baseman schreef:Gaat Ajax nu ook een DVD uitbrengen ? :D
Nee, maar Feyenoord wel:


Afbeelding
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
Beloki
Berichten: 9154
Lid geworden op: vr okt 31, 2003 10:17 pm

Bericht door Beloki » ma okt 23, 2006 6:47 pm

:D :worshippy:

Gebruikersavatar
Alaindebanaan
Berichten: 2467
Lid geworden op: di sep 23, 2003 1:46 pm
Locatie: Eindhoven

Bericht door Alaindebanaan » ma okt 23, 2006 7:34 pm

Fv schreef:
Wie kent Cees de Wolf nog schreef:Wat me zorgen blijft baren en waar we het nog niet over gehad hebben: de enige hoge bal die op Stekelenburg af kwam, gisteren, had ie weer eens niet klemvast, maar werd zenuwachtig stompend verwerkt. Het wordt echt hoog tijd dat hij leert (zeker met zijn lengte) dat hoge ballen niet eng zijn, anders zie ik Gentenaar binnenkort een basisplaats krijgen (als ie fit is natuurlijk).
Toch heb ik liever dat Steek die ballen wegstompt dan ze vergeefs probeert te vangen en de bal voor de voeten van een tegenstander ploft. Dat kan met wegstompen ook gebeuren als je de bal niet goed raakt natuurlijk, maar de kans op succes is toch iets groter.
`

Dat klinkt leuk en aardig, maar zo ontwikkeld een speler zich niet. Dat is juist één van de sterke punten van Ajax (ontwikkeling van spelers), dus laten we daar vooral niet mee stoppen!
Vrouwen, je kunt niet met, maar ook niet zonder.

En speciaal voor de Dr.:
"Vrouwen, je kan niet met ze..."

Gebruikersavatar
Wim
Site Admin
Berichten: 5467
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 5:49 pm
Locatie: Alphen aan den Rijn

Bericht door Wim » ma okt 23, 2006 9:15 pm

Ja humor en verzuurde Fyenoorders, altijd leuk. Maar ik kom ook Ajacieden tegen die denken dat Ajax er al is en nu wel even voor het kampioenschap gaat.
Fijn om thuis te zijn.
Voor eens en altijd van iedereen, maar dat is logisch.

Gebruikersavatar
999
Berichten: 60829
Lid geworden op: do sep 25, 2003 6:53 pm

Bericht door 999 » di okt 24, 2006 7:08 am

Temmink: ’KNVB moet clubs harder straffen naar voorbeeld van UEFA’

Lof voor uitspelen

AMSTERDAM, dinsdag

„Ik wilde een gedeelte van de Feyenoord-aanhang niet geven waar ze op uit was: het staken van FeyenoordAjax.” Gelukkig voor scheidsrechter René Temmink werd het op tijd stil in De Kuip, want de KNVB had in samenspraak met de overheid besloten de klassieker tien minuten voor tijd toch stil te leggen. De tien minuten voorbereidingstijd om daadwerkelijk tot actie over te gaan, redde de wedstrijd.

Daarom kon Temmink gisteren terugkijken op een uitstekend gefloten wedstrijd en een prima geleide middag. „Ik heb het hem direct ’s avonds verteld”, aldus scheidsrechtersbaas Jaap Uilenberg. „Ik was heel blij met René Temmink in De Kuip. Hij bleef recht overeind in een duel met de hoogst denkbare moeilijkheidsgraad.”

„Ach, het was mijn derde klassieker in De Kuip van de afgelopen vier jaar en ben dus wel wat gewend”, keek de arbiter uit Deventer terug op een geslaagde middag. „Achteraf heb ik de juiste beslissingen genomen. Ja, ik liet zeven tellen te weinig spelen, floot af na 89 minuten en 53 seconden.” In het veld werd hem herhaalde malen door Feyenoorders gevraagd nog eerder af te fluiten. „Extra tijd bijtellen had geen zin. Zo nam ik iedereen tegen zichzelf in bescherming, want het enige wat ik nog had kunnen doen, was een aantal kaarten uitdelen. Erwin Koeman verwoordde het gedrag van zijn spelers gisteren goed.” Hij zei dat ze de weg kwijt waren. „De eerste helft lukte het me nog geen kaart te trekken, maar na rust zat er zoveel frustratie bij de Feyenoorders, dat ik wel moest ingrijpen. Dit viel niet meer met praten op te lossen.”

Het meest tevreden was Temmink met het uitspelen. „Ik wilde die fans niet hun zin geven en heb me voor die spreekkoren afgesloten. Na zoveel jaar betaald voetbal heb ik inmiddels een olifantenhuid. Gelukkig hielden ze op tijd op. De consequenties van staken zouden waarschijnlijk niet te overzien zijn geweest, want er heerste een grimmige sfeer. Misschien volgen we als arbiters niet één lijn, maar ieder geval staat apart.” Wat wordt bevestigd door Uilenberg. ,,De richtlijnen staan wel zwart op wit, maar je hebt ook met bijkomende omstandigheden te maken. De openbare orde is daar een belangrijke van. Dat schatte Dick van Egmond ook goed in een aantal weken geleden bij FC Utrecht-Ajax. Arbiters moet wel ruimte worden gegund.”

Zowel Temmink als Uilenberg vindt dat het stilleggen of staken van wedstrijden van het bordje van de scheidsrechter gehaald moet worden. Die heeft al genoeg aan zijn hoofd met de zaken in het veld. „Tijdens de spreekkoren braken supporters ook even door een cordon stewards. Dat kan ik allemaal niet in de gaten houden. Het is extra ballast voor een arbiter, die eigenlijk alleen als spelleider komt optreden. Clubs, politie en burgemeester hebben een beter inzicht.” Zo ervoer Temmink ooit bij ADO Den Haag-PSV, toen hij na een afkoelingsperiode de wedstrijd wilde hervatten. Burgemeester Deetman verbood dit destijds. Vanuit het oogpunt van de openbare orde. Daar leg ik me gelijk bij neer.”

Dat er nu niet is gestaakt, is voor Temmink geen reden om de discussie maar niet meer te voeren. Wedstrijden zonder publiek van de bezoekende partij zijn voor Temmink geen optie. ,,De goedwillende Ajaxfans van gisteren zouden dan lijden onder de kwaadwillenden van Feyenoord. Zo hoort het niet te werken. Ik ben voorstander van veel hardere straffen. Wedstrijden zonder publiek voor de vervuilers. Als je als club drie duels je supporters niet mag ontvangen, dan geloof ik snel dat er een einde komt aan dit verbale geweld.”

Temmink refereert aan de keiharde opstelling van de Europese voetbalbond UEFA. „Daar lopen ze niet weg voor harde straffen. Feyenoord heeft het zelf ervaren met die wedstrijd zonder publiek vorig seizoen tegen Rapid Boekarest. En Turkije dan. Dat land moet na de ongeregeldheden tegen Zwitserland drie wedstrijd buiten de landsgrenzen spelen.” Temmink kreeg voor deze opstelling bijval van KNVB-directeur Henk Kesler. „Mijn idee. Alleen ga ik er niet over. Ik zit niet op de stoel van de tuchtrechter.”
Beslissing staken Feyenoord-Ajax was al genomen

ZEIST, dinsdag

In samenspraak met de politie van Rotterdam en burgemeester Ivo Opstelten had de KNVB groen licht gekregen om de klassieker Feyenoord-Ajax te staken rond de 80e minuut. Vanwege de aanhoudende beledigende spreekkoren aan het adres van scheidsrechter René Temmink door de Feyenoord-aanhang. Competitieleider Bert van Oostveen voerde dat overleg. „Maar juist toen alle seinen op groen gingen, ebden de spreekkoren weg.

Dan moet je niet stoer doen, maar de wedstrijd laten uitspelen. Anders had je je misschien veel meer ellende op de hals gehaald. Gezien de grimmige sfeer zou stilleggen namelijk zeker leiden tot definitieve staking.” De aanklager van de KNVB is inmiddels een vooronderzoek begonnen naar de spreekkoren tijdens de wedstrijd van zondag tussen Feyenoord en Ajax.

Een straf die opgelegd kan worden is het spelen van één of meer thuiswedstrijden zonder publiek. KNVB-directeur Henk Kesler: ,,Als het aan mij ligt worden er veel strengere straffen uitgesproken. Alleen ga ik daar niet over. Dat is een zaak voor de tuchtorganen in Zeist.” Kesler was blij dat het met een sisser afliep in Rotterdam, omdat ook niemand kon bevroeden wat de gevolgen van staken geweest zouden zijn. ,,Erger nog vond ik de onverkwikkelijke gebeurtenissen bij Roda JC-Sparta, waar Rotterdamse fans in het verkeerde vak terechtkwamen, wat weer leidde tot ernstige gevechten. Terwijl we dat stadium inmiddels voorbij leken.”
De T.
Blij met de punten ...

Gebruikersavatar
ferry
Berichten: 3128
Lid geworden op: ma dec 01, 2003 1:36 pm
Locatie: Ireland

Bericht door ferry » di okt 24, 2006 8:36 am

Alaindebanaan schreef:
Fv schreef:
Wie kent Cees de Wolf nog schreef:Wat me zorgen blijft baren en waar we het nog niet over gehad hebben: de enige hoge bal die op Stekelenburg af kwam, gisteren, had ie weer eens niet klemvast, maar werd zenuwachtig stompend verwerkt. Het wordt echt hoog tijd dat hij leert (zeker met zijn lengte) dat hoge ballen niet eng zijn, anders zie ik Gentenaar binnenkort een basisplaats krijgen (als ie fit is natuurlijk).
Toch heb ik liever dat Steek die ballen wegstompt dan ze vergeefs probeert te vangen en de bal voor de voeten van een tegenstander ploft. Dat kan met wegstompen ook gebeuren als je de bal niet goed raakt natuurlijk, maar de kans op succes is toch iets groter.
`

Dat klinkt leuk en aardig, maar zo ontwikkeld een speler zich niet. Dat is juist één van de sterke punten van Ajax (ontwikkeling van spelers), dus laten we daar vooral niet mee stoppen!
Dat ben ik ook met je eens. Maar als het helpt om - na de blunder van vorige week - het vertrouwen van de keeper weer op te bouwen door het wegstompen van ballen in plaats van te proberen alles te klemmen, dan vind ik dat prima. Het is immers al lastig genoeg om het hoofd koel te houden in een Kuip in oorlogstemming. Verder keepte hij prima. (nou ja, wat ie te doen had deed ie goed)

Ik ben het ook wel met WKCDWN eens hoor; het blijft natuurlijk raar dat een goser van 2 meter zoveel problemen heeft bij hoge ballen. Je mag toch aannemen dat ze zich daar helemaal bewusteloos op trainen. Om Stekelenburg beter te maken, inderdaad.

Gebruikersavatar
Marillion
Site Admin
Berichten: 43443
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:51 pm

Bericht door Marillion » di okt 24, 2006 8:59 am

Fred Grim, de koning van de hoge bal, is keeperstrainer. Need I say more?

Gebruikersavatar
ferry
Berichten: 3128
Lid geworden op: ma dec 01, 2003 1:36 pm
Locatie: Ireland

Bericht door ferry » di okt 24, 2006 9:30 am

Goed punt eigenlijk. Is het wel voldoende om een oud-keeper als keepertrainer te hebben of moet je een gespecialiseerde trainer hebben à la Frans Hoek?

Baseman
Berichten: 12899
Lid geworden op: do okt 23, 2003 11:06 am

Bericht door Baseman » di okt 24, 2006 10:02 am

Van Frans Hoek ben ik persoonlijk niet zo kapot eigenlijk.
Doesburg vind ik een veel betere keeperstrainer, evenals Hiele. Zij maken keepers echt beter en ik hoor veel positieve verhalen over beiden.

Hoge ballen zijn inderdaad een moeilijk onderdeel van het keepersvak, maar desondanks zit het probleem vaak in het hoofd. Op de lijn blijven staan is namelijk veiliger dan uitkomen, aangezien je bij het laatste de bal kunt missen en dat levert vaak een tegendoelpunt op en het ziet er kolderiek uit . Maar blijven staan weegt niet op tegen de voordelen van goed uitkomen; balbezit, vertrouwen, uitstraling en dominantie.

Ik vind dat een topkeeper moet heersen in zijn eigen 16, zoals bijv. Gomes dat doet. Dat kan wel eens fout gaan, maar daar ben je mens voor. En Stekelenburg mag gezien zijn lengte en reactievermogen eigenlijk geen probleem hebben met hoge ballen...hard trainen met veel weerstand en lef kweken dus ! Al lijkt Grim me daarvoor niet de aangewezen persoon.

PS: Gentenaar is inderdaad ook geen ster wat betreft hoge ballen, het lijkt me daarom beter om Stekelenburg te laten staan. Die kan het nog leren.
Laatst gewijzigd door Baseman op di okt 24, 2006 10:08 am, 1 keer totaal gewijzigd.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » di okt 24, 2006 10:07 am

Ja, ik liet zeven tellen te weinig spelen, floot af na 89 minuten en 53 seconden.” In het veld werd hem herhaalde malen door Feyenoorders gevraagd nog eerder af te fluiten.

Hehehe.... :D

Temmink heeft uitstekend gefloten. Dat mag ook wel eens gezegd worden. :xyxthumbs:
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
El Clavo
AT Toto winner 08/09
Berichten: 15396
Lid geworden op: do apr 29, 2004 6:42 pm
Locatie: Mijdrecht

Bericht door El Clavo » di okt 24, 2006 10:08 am

Afgezien van die ene hoge bal heeft hij ons in de eerste 10 minuten anders prima op de been gehouden, want feyenoord had natuurlijk ene uitgelezen mogelijkheid om op 1-0 te komen. Die paar momenten dat ie in actie moest komen stond ie er prima, waarvoor mijn complimenten.

Gebruikersavatar
Marillion
Site Admin
Berichten: 43443
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:51 pm

Bericht door Marillion » di okt 24, 2006 10:23 am

Baseman schreef:Van Frans Hoek ben ik persoonlijk niet zo kapot eigenlijk.
Doesburg vind ik een veel betere keeperstrainer, evenals Hiele. Zij maken keepers echt beter en ik hoor veel positieve verhalen over beiden.
Keepers die met Frans Hoek hebben gewerkt zijn voor zover ik weet allemaal positief over hem. Als keeperstrainer heeft hij altijd prima gefunctioneerd. Dat hij, met name in zijn tijd bij Barcelona, wat te graag in de publiciteit kwam is voor een keeperstrainer niet nodig maar dat neemt niet weg dat het een vakman is.

Gebruikersavatar
Marillion
Site Admin
Berichten: 43443
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:51 pm

Bericht door Marillion » di okt 24, 2006 10:25 am

joey schreef:
Ja, ik liet zeven tellen te weinig spelen, floot af na 89 minuten en 53 seconden.” In het veld werd hem herhaalde malen door Feyenoorders gevraagd nog eerder af te fluiten.

Hehehe.... :D

Temmink heeft uitstekend gefloten. Dat mag ook wel eens gezegd worden. :xyxthumbs:
Hij had gewoon moeten doorgaan. Er waren volgens mij zeker 3 tot 4 minuten blessuretijd. Daarin hadden we nog best een doelpuntje kunnen maken.

Verder denk ik inderdaad dat hij goed heeft gefloten.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » di okt 24, 2006 10:43 am

Was juist een prima beslissing van hem. Waarom doorspelen? De Feyenoorders wilden zo snel mogelijk naar de kleedkamer, en de Ajacieden wilden heel blijven. Het laatste kwartier snakten beide elftallen naar het eindsignaal. Nee, vond dit juist een voorbeeld van attent fluiten. :xyxthumbs:
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
Nihad
Berichten: 14003
Lid geworden op: wo sep 24, 2003 3:59 pm
Locatie: Den Haag

Bericht door Nihad » di okt 24, 2006 11:35 am

Temmink floot uitstekend. Floot kort, gaf op tijd de kaarten en zag een penalty niet over het hoofd.

De grensrechters deden het ook prima. Niet 1 keer afgefloten voor vermeend buitenspel.

Ik ben bijzonder trots op Ajax. Trots omdat ik weer een Ajax heb gezien dat met goed positiespel en tempo de relatief zwakke tegenstander helemaal zoek speelde. Feyenoord is heel het seizoen slecht, maar het is absoluut de verdienste van Ajax dat al hun zwaktes naar boven kwamen.

Ten Cate bedankt! :xyxthumbs:
“Please do not call me arrogant because what I say is true. I think I’m a special one.”

Gebruikersavatar
Ajaciedjuh
Berichten: 23000
Lid geworden op: do mei 20, 2004 11:16 am

Bericht door Ajaciedjuh » di okt 24, 2006 11:44 am

Nihad schreef:Temmink floot uitstekend. Floot kort, gaf op tijd de kaarten en zag een penalty niet over het hoofd.

De grensrechters deden het ook prima. Niet 1 keer afgefloten voor vermeend buitenspel.

Ik ben bijzonder trots op Ajax. Trots omdat ik weer een Ajax heb gezien dat met goed positiespel en tempo de relatief zwakke tegenstander helemaal zoek speelde. Feyenoord is heel het seizoen slecht, maar het is absoluut de verdienste van Ajax dat al hun zwaktes naar boven kwamen.

Ten Cate bedankt! :xyxthumbs:
Helemaal mee eens :xyxthumbs:

Het zo bewierrookte psv had het ontzettend moeilijk met feyenoord. Je ziet de spelers wekelijks groeien (Maduro komt eraan!). De komende wedstrijden winnen (Ado, Heerenveen en psv) is een goede stap naar het kampioenschap.

Het is alweer jaren geleden dat ik rustig naar de wedstrijden van Ajax zit te kijken en het spel is ook zeker de moeite waard. Nu nog doorselecteren en Ajax is weer waar het moet zijn :yes:

Baseman
Berichten: 12899
Lid geworden op: do okt 23, 2003 11:06 am

Bericht door Baseman » di okt 24, 2006 11:49 am

Marillion schreef:Keepers die met Frans Hoek hebben gewerkt zijn voor zover ik weet allemaal positief over hem. Als keeperstrainer heeft hij altijd prima gefunctioneerd. Dat hij, met name in zijn tijd bij Barcelona, wat te graag in de publiciteit kwam is voor een keeperstrainer niet nodig maar dat neemt niet weg dat het een vakman is.
Nou, gezien Ruud Hesp en de daaropvolgende keepers zijn ze bij Barca nooit heel erg gelukkig geweest met Hoek. Verder heb ik zelf een workshop gevolgd bij hem en ken ik een aantal mensen die cursussen gevolgd hebben bij hem, over het algemeen is de tendens dat het te theoretisch is en hij te weinig de praktijk gebruikt. Commercieel is hij de beste keeperstrainer, maar ik geef de voorkeur aan praktijkmannen als Hiele en Doesburg. Zij hebben zelf aan de top gestaan en weten hoe ze talentvolle keepers kunnen helpen om een topper te worden.

Maar goed, smaken verschillen :D

Baseman
Berichten: 12899
Lid geworden op: do okt 23, 2003 11:06 am

Bericht door Baseman » di okt 24, 2006 11:50 am

Ajaciedjuh schreef:Het is alweer jaren geleden dat ik rustig naar de wedstrijden van Ajax zit te kijken
De wedstrijd tegen Groningen niet gezien zeker ? ;)

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Bericht door Bert » di okt 24, 2006 11:51 am

Hoe meer keepers door Hiele getraind worden, hoe beter! Misschien gaan we dan weer wat meer stiftjes zien op de Nederlandse velden. :D

Baseman
Berichten: 12899
Lid geworden op: do okt 23, 2003 11:06 am

Bericht door Baseman » di okt 24, 2006 11:52 am

:D :xyxthumbs:

brigade zuid
AT Toto winner 15/16
Berichten: 23726
Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm

Bericht door brigade zuid » di okt 24, 2006 2:25 pm

joey schreef:Was juist een prima beslissing van hem. Waarom doorspelen? De Feyenoorders wilden zo snel mogelijk naar de kleedkamer
Omdat een paar van die uberloosers eerder naar de kleedkamer willen ga je toch niet eerder affluiten?!? Gezien het oponthoud met rode kaarten etc. had er gewoon nog 4 minuten doorgespeeld moeten worden. 0-5 klinkt toch net wat lekkerder als 0-4.

Gebruikersavatar
Jesse
Berichten: 17713
Lid geworden op: wo sep 24, 2003 7:36 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door Jesse » di okt 24, 2006 2:28 pm

En dan het risico lopen dat zo'n debiel als Buys een Ajacied het ziekenhuis inschopt? Nee, ik vond het wel prima zo.
"Well, maybe Bob Dylan was wrong. Maybe you do have to be a weatherman to know which way the wind blows."

Plaats reactie