Italië

Serie A en B, Primera Division, Premier League, Champions League en UEFA cup

Moderator: mods

Gebruikersavatar
peter
Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
Berichten: 48887
Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am

Bericht door peter » wo aug 30, 2006 4:24 pm

JC schreef:
Peter schreef: Vucinic toch nog naar Roma?
:yes:

5 jaar voor 3 mln. (bron: Tiscali)
Zeker weten? Diverse bronnen melden dat het gaat om huur, met een optie tot koop.

Gebruikersavatar
J.C.
Berichten: 1670
Lid geworden op: wo sep 01, 2004 5:04 pm

Bericht door J.C. » wo aug 30, 2006 4:29 pm

Zie hier het artikel. Geen idee of het ook daadwerkelijk klopt.
Vucinic voor vijf jaar naar AS Roma
UTRECHT - 30/08/06 - (Novum) - AS Roma en Lecce hebben een overeenkomst bereikt over de transfer van Mirko Vucinic. De Servische spits, de afgelopen zes seizoenen in dienst bij Lecce, tekent woensdag een contract voor vijf jaar bij Roma. Lecce ontvangt drie miljoen euro voor de drievoudig international.

De 22-jarige Vucinic begon zijn professionele carrière in 1999 bij de Servische club Sutjeska Niksic. Na een jaar verhuisde hij naar Lecce. Vorig jaar was Vucinic goed voor negen doelpunten in de Italiaanse competitie.

Tiscali

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » wo aug 30, 2006 4:43 pm

Giacomo Puccini schreef:Holy fuck, wát een hoop geld is dat!!

Dit gaat nog leuke situaties opleveren. Vieri was al een typisch voorbeeld van een egoïstische spits met alleen maar oog voor het doel, maar nu gunt hij zijn medespelers natuurlijk helemáál niks meer. Lijkt me ook wel lachen dat Vieri heel boos wordt als een doelpunt van hem in de maak is en een collega spits raakt de bal nog net even aan :D
Inderdaad. Wat een rare deal. :D

Inter zal toch echt wel heel wat centjes en Ronaldo vragen voor Adriano, neem ik aan.

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » do aug 31, 2006 1:30 am

Juventus op Serie B-affiche

30 augustus 2006, 09:53 uur
Juventus zag zijn naam woensdag voor het eerst in de roemrijke clubgeschiedenis terug op het programma van de Serie B. De club uit Turijn begint het seizoen op 9 september uit tegen Rimini. Internazionale, dat de landstitel vorig seizoen na sportieve fraude van Juve alsnog toebedeeld kreeg, begint de Serie A op dezelfde dag uit bij Fiorentina.

De programma's van de Serie A en de Serie B die woensdagavond op de Italiaanse televisie bekend werden gemaakt, zijn onder voorbehoud. Juventus overweegt nog een stap naar de burgerrechter om de opgelegde degradatie aan te vechten. Voorzitter Gianni Petrucci van het Italiaans Olympisch Comité CONI hoopte woensdag na een gesprek met zijn ambtsgenoot bij Juventus, Giovanni Cobolli Gigli, dat de Oude Dame zich neerlegt bij de straf. "Ik hoop dat het gezonde verstand zegeviert", aldus Petrucci.

Juventus, ging evenals AC Milan, Fiorentina en Lazio al bij de sportbonden in beroep tegen de straffen die het tribunaal de clubs oplegde vanwege sportieve fraude. Er volgde strafvermindering. Fiorentina en Lazio mochten in de Serie A blijven en AC Milan kreeg zijn ticket voor de Champions League terug, maar Juventus bleef ondanks reductie van de puntenstraf veroordeeld tot de Serie B. Door de degradatie van Juventus is Internazionale in Italië de enig overgebleven club die nog nooit onder het hoogste niveau uitkwam.

AC Milan begint de competitie met acht punten in mindering en speelt in de eerste ronde thuis tegen Lazio, dat de competitie ingaat met elf punten aftrek. Fiorentina moet een negatief saldo van negentien punten goedmaken voordat het zijn eerste echte punten kan bijschrijven.


voetbal.nl

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » do aug 31, 2006 4:07 pm

Juventus overweegt rechtszaak af te blazen

ROME - Juventus overweegt af te zien van een gang naar de rechter, als de Italiaanse voetbalbond FIGC de straf in de omvangrijke fraudezaak reduceert. De voorzitter van de club, Giovanni Cobollo Gigli, heeft daarover overlegd met commissaris Guido Rossi van de FICG en de preses van het nationaal olympisch comite CONI, Gianni Petrucci. Juventus is teruggezet naar serie B met zeventien punten aftrek.
„Het was een belangrijke bijeenkomst”, zei Gigli. „De directie van Juventus zal uiteindelijk de beslissing nemen, maar er zijn duidelijk signalen dat de directie wil afzien van een civiele procedure als de straf wordt verminderd.”
Telegraaf

Het zal toch niet gebeuren? :pukey: :redcard:
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
Harm
Berichten: 15075
Lid geworden op: wo apr 28, 2004 5:23 pm

Bericht door Harm » do aug 31, 2006 4:33 pm

Ye' Mighty Oak schreef:Juventus kan nu mooi gaan onderhandelen.

En uiteindelijk zullen ze dan toch in de Serie A uit mogen komen met 1 punten aftrek :D

En vervolgens schorst de FIFA Italië alsnog.
:bis: :bis:

(Ongeveer dan)

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » do aug 31, 2006 4:36 pm

Zou een schande zijn. :pukey:
Het stinkt aan alle kanten!

brigade zuid
AT Toto winner 15/16
Berichten: 23726
Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm

Bericht door brigade zuid » do aug 31, 2006 8:45 pm

Juventus niet naar burgerrechter


Juventus ziet af van een gang naar de
burgerrechter om de door de Italiaanse
voetbalbond opgelegde straf wegens een
omvangrijke fraudezaak aan te vechten.
Het beroep tegen de straf - verplichte
degradatie - zou vrijdag dienen.

Het besluit van de Turijnse club moet
bij de bond tot grote opluchting hebben
gezorgd.De wereldbond FIFA,die het voor
de burgerrechter laten voorkomen van
dergelijke kwesties verbiedt,dreigde al
het Italiaanse team en alle clubs uit
internationale competities te zetten.

Juventus liet weten de zaak nu bij de
arbitragecommissie van het Italiaans
olympisch comité aanhangig te maken.
nos tt

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » za sep 02, 2006 2:42 am

joey schreef:
Juventus overweegt rechtszaak af te blazen

ROME - Juventus overweegt af te zien van een gang naar de rechter, als de Italiaanse voetbalbond FIGC de straf in de omvangrijke fraudezaak reduceert. De voorzitter van de club, Giovanni Cobollo Gigli, heeft daarover overlegd met commissaris Guido Rossi van de FICG en de preses van het nationaal olympisch comite CONI, Gianni Petrucci. Juventus is teruggezet naar serie B met zeventien punten aftrek.
„Het was een belangrijke bijeenkomst”, zei Gigli. „De directie van Juventus zal uiteindelijk de beslissing nemen, maar er zijn duidelijk signalen dat de directie wil afzien van een civiele procedure als de straf wordt verminderd.”
Telegraaf

Het zal toch niet gebeuren? :pukey: :redcard:
Gewoon een grote fout dat de FIFA Juve zoveel macht heeft gegeven ten opzichte van de Italiaanse bond. De FIFA had naast de huidige straffen met een veel hogere straf moeten dreigen voor Juve.

Gebruikersavatar
peter
Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
Berichten: 48887
Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am

Bericht door peter » ma sep 04, 2006 7:13 pm

Inter-icoon Giacinto Facchetti overleden

4/9/2006 16:40

Giacinto Facchetti is op 64-jarige leeftijd overleden. De president van Internazionale leed aan kanker. Facchetti kende een rijke carrière als speler en stond bekend als een onberispelijke speler, binnen en buiten het veld.
Facchetti maakte naam als aanvallende linksback van het grote Inter uit de jaren zestig. Coach Helenio Herrera zette de voormalige spits linksachter, en dat pakte goed uit.

De snelle linkspoot scoorde 59 keer als verdediger, een record dat nog steeds staat in de Serie A. Facchetti won twee keer de Europa Cup I met Inter, behaalde vier landstitels en één Coppa Italia.

Voor de Italiaanse nationale ploeg kwam hij 94 keer uit, waarvan zeventig als aanvoerder. In 1968 won hij de Europese titel met de azzurri. Twee jaar later verloor Facchetti met Italië in de WK-finale van Brazilië.

Sinds januari 2004 was hij voorzitter van Inter, de club die hij daarvoor ook al in verschillende functies diende.

www.vi.nl
Ik ken de voetballer Facchetti alleen van verhalen, maar ik vond het altijd een zeer charmante en nette man. Als je hem zag dan wist je gelijk dat het Facchetti was. Een Inter icoon is heengegaan. RIP. X'C

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Bericht door Bert » ma sep 04, 2006 7:21 pm

RIP. :sad:

Gebruikersavatar
peter
Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
Berichten: 48887
Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am

Bericht door peter » ma sep 04, 2006 7:30 pm

Voor de liefhebber even wat extra data, want dit was echt een hele grote.
Golden Great: Giacinto Facchetti April 2001 Issue

--------------------------------------------------------------------------------

A symbol for both club and country, Giacinto Facchetti is revered as the Azzurri’s greatest ever leader. Giancarlo Rinaldi profiles the record-breaking defender who started his career as a centre forward

--------------------------------------------------------------------------------

Il Capitano

There was an air of nobility about Giacinto Facchetti. A tall, elegant and imposing defender in his playing days, he rarely seemed to lose his cool. Even in the history of a giant club like Inter his name will long be remembered. As well as being an outstandingly talented player, Facchetti also had the good fortune to be around at the best moment in the Nerazzurri’s story.

Mention the 1960s now to an Inter fan and they still get all misty-eyed. Their scoring full back was a major part of those magical times. But it nearly didn’t happen for the boy from Treviglio. As a teenage talent he was on the brink of a deal with Atalanta - much closer to home. In the end the bigger club vying for his talents got its way, as usual, and a great career as a symbol for the team from the Giuseppe Meazza Stadium had begun.

It didn’t all go smoothly to start with, but it was the legendary Helenio Herrera who spotted how vital Facchetti could be to his team. He catapulted the youngster into becoming a first team regular and from then on he barely missed a game. Herrera recalled: "I could see that this big, tall player with an eye for goal was ideal for the left full back slot."

And so it proved to be as the Inter man became something of a role model for the modern wing-back with an outstanding scoring record. Almost 60 Serie A goals at a time when Italian football was at its most defensive is a pretty impressive return. Little wonder Herrera was happy to put his young star straight into the first team.

Make no mistake, Facchetti was not just about attacking - along with Tarcisio Burgnich, Aristide Guarneri and Armando Picchi he formed one of the most formidable back lines ever seen in the Italian game. It was from this base that Inter - fuelled by the funds of oil giant Angelo Moratti - went on to conquer the world.

A first Scudetto came in just his third season at the club. And 1963 was also the year he established himself as a first team regular. Inter then went on to take that success to another level with triumphs across the globe. It was the only response supporters would accept having had to watch city rivals Milan become the first Italian team to take the European Cup.

Facchetti and his teammates responded with back-to-back European Cups and Intercontinental Cups the following two seasons. Another two League titles in 1965 and 1966 confirmed this as the golden age of Internazionale and Facchetti was a huge part of that. Indeed in one season he struck 10 League goals which was the kind of return any striker of the day would have been proud of. His consistency was of the kind that any Coach would love to build a side around.

It was inevitable that this sort of display would push his talents into the Italy team and after a disappointing World Cup in 1966 he enjoyed success with the Azzurri too. Although 1970 was to end in heartache at the hands of Brazil, in between times the boys in blue won the European Nations Cup for the one and only time.

"It is the fondest memory of many of my teammates and myself," admitted Facchetti years later. "For 30 years Italy had not won any title at national level. We got to the semi-final against Russia and it finished 1-1 after extra time and it took the toss of a coin to get us into the Final," he recalled. "A coin is not the best way to decide things but I think it rewarded the team who deserved to get to the Final."

That match with Yugoslavia took a replay to decide after a draw in the first game. Eventually Italy won through thanks to goals from Riva and Anastasi. "I think that is my best memory with the national side," said Facchetti. There were still more fine moments to come - most notably a fourth League title in 1971 - but it was clear that the days of the great Inter team were ending. Yet Facchetti’s career extended to the eve of the 1978 World Cup and in the process he set a string of records.

His 476 League games for Inter were only recently surpassed by that other great defender, Giuseppe Bergomi. And his 94 caps for his country were also a record until Dino Zoff and, more recently, Paolo Maldini came along. But it is as Italian captain that his record is still without equal. He led his country on no fewer than 70 occasions, which is a remarkable testimony to his quality and leadership ability.

Facchetti became an important symbol for both club and country. In many ways he changed the way the world thought about defenders with the attacking strength he brought to the game. His dynamic forward runs paved the way for the pressing game of the future. His late career switch to sweeper also cleared a path for other greats like Gaetano Scirea and Franco Baresi who followed in Il Capitano’s footsteps.

These skills were clearly something that a club like Inter were loathe to ignore when he retired from the game. He has carved out a role for himself in the new Millennium as a right hand man for new President Massimo Moratti. His coolness in a crisis has obviously come in useful in recent times.

Nowadays Facchetti occupies an important overseas role for the club keeping an eye out for players who might make as big an impact as he did. His most recent mission was to try to secure the services of Daniel Passarella as next Inter Coach. Although the signs do not look encouraging nobody should bet against Giacinto Facchetti. He generally won most of his battles on the field of play and those combative qualities still stand him in good stead today.

STAR RATING 9/10 Giacinto Facchetti was once the most capped outfield player in Italy’s history and the epitome of its footballing style. A tall, elegant and imposing defender, Facchetti was a key member of the great Inter side that won four Serie A titles plus the European and World Club Cups in 1964 and 1965.

Giacinto Facchetti
Club: Inter
Born: Treviglio (Bergamo), 18/7/42
Position: Defender
Serie A debut: Roma 0-2 Inter, 21/5/61
Club: Inter
International debut: Turkey 0-1 Italy (Istanbul), 27/3/63
Last International game: England 2-0 Italy (Wembley), 16/11/77
International caps: 94
International gls: 3

Honours:
4 Scudetto (1963, 65, 66, 71)
2 European Cups (1964, 65)
2 World Club Cup (1964, 65)
1 Coppa Italia (1978)
1 European Nations Cup (1968)
World Cup runners-up (1970)

www.channel4.com

Gebruikersavatar
peter
Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
Berichten: 48887
Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am

Bericht door peter » ma sep 04, 2006 7:37 pm


FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » di sep 05, 2006 4:16 pm

RIP

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » za sep 09, 2006 3:44 pm

Facchetti was een groot speler en een integer man. RIP. X'C


Tussenstand uit de Serie B: Rimini-Juventus 0-0 (bijna rust).
Het stinkt aan alle kanten!

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » za sep 09, 2006 4:45 pm

Nu 1-1 met nog vijf minuten te spelen. Blijkbaar hóórt Juventus in de Serie B. :D
Het stinkt aan alle kanten!

brigade zuid
AT Toto winner 15/16
Berichten: 23726
Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm

Bericht door brigade zuid » za sep 09, 2006 4:53 pm

Afgelopen, is 1-1 gebleven, schitterend! Nog maar -16!! :D

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » za sep 09, 2006 5:34 pm

Misschien komen ze alsnog in de Serie C. :D
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
peter
Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
Berichten: 48887
Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am

Bericht door peter » za sep 09, 2006 7:17 pm

Napoli wint wel mooi met 4-2. :cheer:

Roma heeft verder met 2-0 gewonnen van Livorno. Vucinic zat nog niet bij de selectie en Defendi zat op de bank. Via goals van De Rossi en Mancini kwamen de Romanisti tot een overwinning.

wimpey
Berichten: 54253
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 9:12 pm

Bericht door wimpey » za sep 09, 2006 8:43 pm

joey schreef:Facchetti was een groot speler en een integer man. RIP. X'C
Ik las een interview met Mancini, in mijn ogen ook een groot speler en een integere gozer. Hij zit stuk na het overlijden van Facchetti, had het er erg moeilijk mee.

Over het schandaal zei ie dat het zoiets moest zijn als je vrouw er jaren van te verdenken dat ze vreemd gaat en op zeker moment daarvan de bevestiging te krijgen. Daarom doet de papieren titel van 05/06 hem wel degelijk wat, het was een zekere genoegdoening voor 'm, zei ie.

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » zo sep 10, 2006 3:35 pm

Inter houdt net genoeg over tegen Fiorentina

9/9/2006 22:43

Internazionale is de Serie A begonnen met een zwaarbevochten overwinning uit tegen Fiorentina. De Milanezen leken op rozen te zitten maar eindigden met samengeknepen billen (2-3).

Vooral in de eerste helft was Inter veel beter. Daar waar bij Fiorentina alleen Adrian Mutu iets kon creëren, speelde de ploeg van Roberto Mancini soepel. De 0-1 kwam voort uit een vlotte combinatie over verschillende schijven. Zlatan Ibrahimovic was de aangever, Esteban Cambiasso de afmaker.

Diezelfde Argentijn maakte ook de tweede Inter-treffer. Nu gaf Luis Figo de beslissende voorzet en werkte de middenvelder koppend af. Ibrahimovic pikte zijn goaltje mee met een hard schot in de verre hoek.

Met drie doelpunten achterstand leek er weinig meer te halen voor Fiorentina. Toch werd het nog spannend. Binnen twintig minuten was de marge nog maar één. Luca Toni scoorde twee keer met knappe kopballen.

De topscorer van de Serie A van vorig seizoen kreeg na de eerste goal een knullige gele kaart. Om haast te maken, pakte hij de bal zelf uit het net om hem naar de middenstip te brengen. Ware het niet dat de Italiaanse bond dat vanaf dit seizoen verbiedt.
vi.nl

Wat is dat laatste nou weer voor onzin? :nooo:

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Bericht door Lionel » zo sep 10, 2006 10:48 pm

Omdat je zo ook tijd kunt rekken misschien als je net de winnende hebt gemaakt? Om de bal te pakken en die mee te nemen. Iedereen gewoon van de bal afblijven. Alleen moet het wel consequent gebeuren

Zlatan... :worshippy:
IK GELOOF!!!!!!

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » zo sep 10, 2006 11:47 pm

Dat is iets heel anders waar je ook wel onderscheid in kunt maken. Pakt een speler van het team dat net een doelpunt heeft geïncasseerd de bal om tijd te rekken dan geef je een kaart. Maar als een speler van het team dat scoort de bal uit het net pakt om haast te maken, vind ik het echt onzin om hem een kaart te geven.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Bericht door joey » zo sep 10, 2006 11:59 pm

wimpey schreef:Ik las een interview met Mancini, in mijn ogen ook een groot speler en een integere gozer. Hij zit stuk na het overlijden van Facchetti, had het er erg moeilijk mee.
Het is geen toeval dat Inter níet betrokken was bij het schandaal.
Over het schandaal zei ie dat het zoiets moest zijn als je vrouw er jaren van te verdenken dat ze vreemd gaat en op zeker moment daarvan de bevestiging te krijgen. Daarom doet de papieren titel van 05/06 hem wel degelijk wat, het was een zekere genoegdoening voor 'm, zei ie.
Emile Schelvis zei zaterdag in LdL dat Moggi in Italië als een popster wordt behandeld, mensen vragen zijn handtekening. Dat zegt wel iets over de mentaliteit daar, ben ik bang.
Het stinkt aan alle kanten!

FlaFlu
Berichten: 46026
Lid geworden op: za apr 03, 2004 5:38 pm

Bericht door FlaFlu » ma sep 11, 2006 12:01 am

Bruins Slot: Ibrahimovic wilde bij Ajax blijven
--------------------------------------------------------------------------------
10 september 2006

Zlatan Ibrahimovic wilde in de zomer van 2004 graag bij Ajax blijven, maar desondanks werd door de Amsterdamse clubleiding besloten om de spits aan Juventus te verkopen. Dat vertelde Tonny Bruins Slot, de toenmalige assistent-coach van Ajax, zondagavond in het tv-programma Studio Voetbal. Bruins Slot, nu werkzaam als rechterhand van Ronald Koeman bij PSV, wilde niet zeggen wie destijds de beslissing nam Ibrahimovic van de hand te doen.

De Amsterdammer verklaarde dat Ajax vervolgens vanwege een gebrek aan mogelijkheden voor Angelos Charisteas koos als opvolger. Wel voegde Bruins Slot daaraan toe dat het eigenlijk de bedoeling was dat de Griek stand-in zou worden achter Ryan Babel. "We waren toen hartstikke tevreden over Babel, maar aan hem alleen hadden we niet genoeg." In de praktijk pakte het anders uit. Bruins Slot betreurt het feit dat Babel de afgelopen jaren vrijwel nooit meer als centrumspits is gebruikt bij Ajax.

De spraakzame coach wist ook nog te vertellen dat Charisteas deze zomer geen optie was voor de leiding van PSV. "PSV had andere mensen in gedachten voor de spitspositie en heeft de aandacht daarop gericht", aldus Bruins Slot.

N.B. De inhoud van dit nieuwsbericht mag door andere sites niet worden overgenomen zonder expliciete bronvermelding. Uiteraard geldt dit ook voor Voetbalzone.nl.


Ajax Online

Plaats reactie