Sven Mislintat

Alles over Ajax in z'n algemeenheid.

Moderator: mods

Ajax Rules
Berichten: 33309
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Re: Sven Mislintat

Bericht door Ajax Rules » do jun 29, 2023 11:54 am

Yopii schreef:
do jun 29, 2023 11:42 am
Er is best kans dat hij NUL gaat opleveren in plaats van de door AR gehoopte miljoenen.
Je wil het echt niet snappen. Ik heb het nou al vijf keer uitgelegd.
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

wimpey
Berichten: 54253
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 9:12 pm

Re: Sven Mislintat

Bericht door wimpey » do jun 29, 2023 12:23 pm

Ajax Rules schreef:
do jun 29, 2023 11:13 am
Als je een rijtje geeft met alleen Bassey, Bergwijn en Wijndal, dan is je intentie overduidelijk niet om het eerlijke/complete beeld te schetsen.
Ik vind dat rijtje een goede afspiegeling van de kwaliteit/prijs verhouding. De club wordt niet voor niets 3e en wint geen enkele topwedstrijd.

Noem mij anders 5 spelers die onze TD coute que coute voor Ajax zal willen behouden. Ik zie ze niet. Ik denk dat je het wat rooskleuriger inziet dan dat de werkelijkheid is.
Laatst gewijzigd door wimpey op do jun 29, 2023 1:19 pm, 1 keer totaal gewijzigd.

Yopii
Berichten: 22622
Lid geworden op: zo nov 06, 2016 10:14 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Yopii » do jun 29, 2023 12:38 pm

Maar je financiële resultaat kan en zal dus ook fluctueren tussen de jaren, en jaren kunnen elkaar compenseren. Dat betekent dat je dus ook kan rekenen met "twee van de drie jaar CL" of met "eens in de twee jaar CL". Als gaandeweg dat die rekenfactor te optimistisch of pessimistisch is, kun je die uiteraard ook altijd nog bijstellen.

Het kan... ze kunnen... je kan... je kunt... het kan allemaal, maar het hoeft niet. We hebben alom gezien dat clubs die zichzelf rijk rekenden down the drain gingen. Dat start doorgaans met zelfoverschatting.
Uitgaan van "geen/nooit CL" is niet verstandig, maar a) totaal onrealistisch en b) irrationeel (want je laat financiele en sportieve kansen liggen).


Wie heeft het over nooit? Ajax kan zich geen vier, vijf jaar zonder CL permitteren als hoge transferinkomsten wegvallen.
Je kunt ook niet ongestraft je goede spelers in de uitverkoop doen. Mislintat moet nu een half elftal halen en al die aankopen moeten raak zijn, anders val je ver terug.

Het is duidelijk dat we 'geen kansen hebben laten liggen'. Bassey en Bergwijn gehaald voor PL-salarissen. Zijn we daarmee wat opgeschoten? Welnee. Hadden we nergens spelers van een dergelijk kaliber kunnen vinden voor de helft of een kwart van de prijs? Natuurlijk. Maar we moesten meedoen met de grote jongens, hè. Dat was veel belangrijker dan de tering naar de nering zetten en reserves opbouwen voor mindere tijden. De jeugd, stupid! Dan zit je met die spelers: enorme afschrijvingen en hoge salarissen. Zandbak, kom er maar in...

Overigens vind ik zelfs onder de totaal onrealistische aanname van "nooit CL" het benodigde verkoopresultaat nog steeds realistisch (zeker in het landschap van 2025). Dit nog los van het feit, zoals ook bevestigd door o.a. Lucas, dat je binnen drie, twee of zelfs 1 jaar zeer ingrijpend kan afslanken als dat nodig is.
Begin je weer over nooit... Het voetbal kent cycli van een jaar of drie, vier. Binnen die periode moet je presteren, anders heb je voor niets je team opgebouwd.
Laten we eerst F, PSV én AZ maar eens achter ons houden. Die twee plekken in de CL kunnen voor Ajax zelfs een nadeel zijn, als andere clubs die gaan krijgen.
@Luuk: dat heb ik even gemist? Jij kunt toveren? :confused.gif:

We worden het nooit eens, want we hebben een andere invalshoek. Jij bekijkt het bedrijfsmatig, terwijl ik meer oog heb voor de onvoorspelbaarheid van de transfermarkt.
Laatst gewijzigd door Yopii op do jun 29, 2023 1:25 pm, 1 keer totaal gewijzigd.

Neefkens
Erelid
Berichten: 725
Lid geworden op: di sep 24, 2013 12:42 pm

Re: Sven Mislintat

Bericht door Neefkens » do jun 29, 2023 12:42 pm

Zullen we het hier eens over Mislintat gaan hebben? Ik denk steeds dat er nieuws is van of over hem.

En al dat boekhoudgedoe in een andere topic? Er is er eentje die Iets met financien in de titel heeft.

Yopii
Berichten: 22622
Lid geworden op: zo nov 06, 2016 10:14 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Yopii » do jun 29, 2023 12:47 pm

Zodra Mislintat iets van zich laat horen, bloedt de discussie over de financiën vanzelf dood.

Het wachten zal wel zijn op 1 juli, zoals elders al aangegeven. Ik moet toegeven dat ik ongeduldig word. :blush.gif:

Wie kent Cees de Wolf nog?
Berichten: 9932
Lid geworden op: do aug 28, 2014 11:39 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Wie kent Cees de Wolf nog? » do jun 29, 2023 1:16 pm

Neefkens schreef:Zullen we het hier eens over Mislintat gaan hebben? Ik denk steeds dat er nieuws is van of over hem.

En al dat boekhoudgedoe in een andere topic? Er is er eentje die Iets met financien in de titel heeft.
+1!

Ajax Rules
Berichten: 33309
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Re: Sven Mislintat

Bericht door Ajax Rules » do jun 29, 2023 1:43 pm

Yopii schreef:
do jun 29, 2023 12:38 pm
Wie heeft het over nooit?
Dat is bepalend voor of je inderdaad met -100 moet rekenen of bijvoorbeeld -70.

Maar goed: laten we dit topic inderdaad niet verder vervuilen. Ik concludeer maar weer eens dat anderen mij niet snappen of willen slappen. Jullie zullen weer de conclusie trekken dat dat vooral iets over mij zegt. Same old, same old.
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

Yopii
Berichten: 22622
Lid geworden op: zo nov 06, 2016 10:14 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Yopii » do jun 29, 2023 1:49 pm

Ajax Rules schreef:
do jun 29, 2023 1:43 pm
Yopii schreef:
do jun 29, 2023 12:38 pm
Wie heeft het over nooit?
Dat is bepalend voor of je inderdaad met -100 moet rekenen of bijvoorbeeld -70.

Maar goed: laten we dit topic inderdaad niet verder vervuilen. Ik concludeer maar weer eens dat anderen mij niet snappen of willen slappen. Jullie zullen weer de conclusie trekken dat dat vooral iets over mij zegt. Same old, same old.
Onbegrepen genie. :smallgrin.gif:

Hier verder over Mislintat dus, zodra er iets te melden valt.

Ajax Rules
Berichten: 33309
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Re: Sven Mislintat

Bericht door Ajax Rules » do jun 29, 2023 1:50 pm

Ik toon me hier geen genie hoor, het is volgens mij niet zo heel moeilijk allemaal ;-)
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

Gebruikersavatar
Trab
AT Toto winner 04/05
Berichten: 8485
Lid geworden op: di okt 28, 2003 5:19 pm
Locatie: Gouda

Re: Sven Mislintat

Bericht door Trab » vr jun 30, 2023 7:49 pm

Heeft iemand het artikel op de AD?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Gebruikersavatar
Zuidema
Berichten: 12208
Lid geworden op: zo nov 09, 2003 1:35 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Zuidema » vr jun 30, 2023 8:06 pm

Trab schreef:
vr jun 30, 2023 7:49 pm
Heeft iemand het artikel op de AD?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Dat stuk van Inan?
Dit is waarom Sven Mislintat uitgerekend zijn beoogde sleutelspeler Jurriën Timber als eerst van de hand doet bij Ajax

Johan Inan 30-06-23, 19:22 Laatste update: 20:24

Ajax, de club die snakt naar versterkingen na een rampseizoen, is momenteel vooral druk met verkopen. Daarbij wordt uitgerekend beoogde sleutelspeler Jurriën Timber de eerste uitgaande transferklapper van directeur Sven Mislintat, die de klappen van de veel te dure huishouding van zijn voorgangers moet opvangen.

Toen Mislintat na zijn akkoord met Ajax achter zijn nieuwe tekentafel kroop, omcirkelde hij voor de bouw van een nieuwe succesploeg de naam van Jurriën Timber als één van de eerste. De Duitser zag in de vice-captain een herkenbare en voetballende leider voor het elftal en de achterban. Dat kregen de verdediger en zijn zaakwaarnemer ook snel te horen. Zo’n twee maanden later staat Mislintat op het punt om uitgerekend Timber als eerste van de hand te doen. Dat scenario had absoluut niet zijn voorkeur. Liever had hij eerst inkomsten gegenereerd met de verkoop van Edson Álvarez en/of Mohammed Kudus.

Toch nadert Mislintat nu een volledig akkoord met Arsenal over een transfersom van - in totaal - bijna vijftig miljoen euro. Witte rook is dus onderweg. Sinds Timber na een bezoek aan Londen en gesprekken met Arsenal-manager Mikel Arteta gebruik wenst te maken van vorig jaar gemaakte afspraken, verlopen de onderhandelingen zeer voorspoedig. Leuk en aardig, maar de onmiddellijke verkoop van een sleutelspeler en het aantrekken van Branco van den Boomen (transfervrij) en de relatief onbekende Benjamin Tahirovic (8,5 mln) anderzijds, getuigt van weinig ambitie. Juist nu een krakkemikkige moet worden gerenoveerd.

Dat Mislintat niet keihard ‘hard to get’ speelt naar The Gunners, heeft wel een reden: hij heeft vooralsnog amper een cent te investeren.
Ajax voelt de pijn van het leven met een Champions League-huishouding. De jackpot van 45 miljoen (minimaal) die de ambitieuze club vijf jaar toucheerde, loopt de nummer drie van Nederland nu mis. Die tientallen miljoenen omzetverlies compenseren, gaat niet vanzelf. Niet bij Ajax tenminste. In tegenstelling tot wat bijvoorbeeld Engelse clubs zich aanleerden, sloten Mislintats voorgangers Marc Overmars en Edwin van der Sar nauwelijks contracten waarin het salaris meegroeide (en daalde) naar het Europese niveau waarop de club actief wordt.

Van gebruikelijke reducties van zo’n dertig procent bij het mislopen van Champions League-voetbal is in de hoofdstad geen sprake. De salarispost voor spelers en stafleden bedroeg medio 2022 nog zo’n negentig miljoen euro.

Wel hoefde Ajax minder Europese bonussen uit te keren. Maar dat bedrag - ingeschat op rond de tien miljoen euro - is bij lange na niet genoeg om het CL-gat te dichten. Dat betekent niet dat Ajax een continuïteitsprobleem heeft. Zeker niet met een eigen vermogen dat groeide naar zo’n 273 miljoen euro. Maar de club (lees: Mislintat) heeft wel een veel te dure huishouding voor komend seizoen. De Raad van Commissarissen heeft Mislintat daarom de opdracht gegeven eerst eens goed te cashen, voor hij opnieuw investeert in de selectie.

En de vele transferinkomsten van vorig jaar dan? Die moeten niet overschat worden. Met transfersommen voor onder anderen Antony, Lisandro Martinez, Sébastien Haller en Ryan Gravenberch doorbrak Ajax de grens van 200 miljoen euro. Dat is echter een bruto bedrag. Na aftrek van tekengelden, commissies van zaakwaarnemers etc., houdt Ajax daar hooguit zo’n tweederde van over. Tel daarbij op dat algemeen directeur Edwin van der Sar met technisch duo Klaas-Jan Huntelaar en Gerry Hamstra dik honderd miljoen uitgaf aan een elftal aankopen - van wie de meesten onvoldoende rendeerden - en je weet dat Ajax amper reserves opbouwde.

Eenmaal officieus in dienst stelde Mislintat dat budget hem niet naar Amsterdam dreef. ,,Ik ben nederig, geen type dat alleen tekent als ik honderd miljoen mag besteden. Ik zou ook tekenen als Ajax had gezegd: je moet honderd miljoen voor ons verdienen.” Vorige maand liet hij weten goed te kunnen leven met het door financieel directeur Susan Lenderink vastgestelde budget, waarvan Mislintat de hoogte niet wenste te noemen.

Mislintat koesterde toen de hoop eerst Álvarez en/of Kudus voor grote bedragen te kunnen verkopen. Toen bleek dat geïnteresseerde clubs niet doorpakten en Timber zijn Arsenal-droom kenbaar maakte, besloot de bestuurder te schuiven met pionnen. Eens te meer bleek dat Mislintat van het doorpakken is, omwille van de kostbare tijd om de selectie te hervormen en Ajax sterk aan de Europa League-play-offs en de competitiestart te laten verschijnen.

Zo kan het dus zijn dat uitgerekend een speler die hij het fundament wilde laten vormen van een nieuw Ajax, als eerste wordt verkocht. Om vervolgens zelf fatsoenlijk de markt op te kunnen gaan.
AD.nl (Premium)
Trab: ''Niet afspelen, maar uitspelen.'' :ajax.gif:

Andriy Demchenko
Berichten: 5012
Lid geworden op: zo apr 10, 2016 6:30 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Andriy Demchenko » vr jun 30, 2023 8:45 pm

Prima stuk, en dat zeg ik niet snel van het AD, dank Zuidema
''And water with the tyrants' blood. The freedom you have gained." Taras Shevchenko

Gebruikersavatar
Trab
AT Toto winner 04/05
Berichten: 8485
Lid geworden op: di okt 28, 2003 5:19 pm
Locatie: Gouda

Re: Sven Mislintat

Bericht door Trab » vr jun 30, 2023 8:52 pm

Zuidema schreef:
Trab schreef:
vr jun 30, 2023 7:49 pm
Heeft iemand het artikel op de AD?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Dat stuk van Inan?
Dit is waarom Sven Mislintat uitgerekend zijn beoogde sleutelspeler Jurriën Timber als eerst van de hand doet bij Ajax

Johan Inan 30-06-23, 19:22 Laatste update: 20:24

Ajax, de club die snakt naar versterkingen na een rampseizoen, is momenteel vooral druk met verkopen. Daarbij wordt uitgerekend beoogde sleutelspeler Jurriën Timber de eerste uitgaande transferklapper van directeur Sven Mislintat, die de klappen van de veel te dure huishouding van zijn voorgangers moet opvangen.

Toen Mislintat na zijn akkoord met Ajax achter zijn nieuwe tekentafel kroop, omcirkelde hij voor de bouw van een nieuwe succesploeg de naam van Jurriën Timber als één van de eerste. De Duitser zag in de vice-captain een herkenbare en voetballende leider voor het elftal en de achterban. Dat kregen de verdediger en zijn zaakwaarnemer ook snel te horen. Zo’n twee maanden later staat Mislintat op het punt om uitgerekend Timber als eerste van de hand te doen. Dat scenario had absoluut niet zijn voorkeur. Liever had hij eerst inkomsten gegenereerd met de verkoop van Edson Álvarez en/of Mohammed Kudus.

Toch nadert Mislintat nu een volledig akkoord met Arsenal over een transfersom van - in totaal - bijna vijftig miljoen euro. Witte rook is dus onderweg. Sinds Timber na een bezoek aan Londen en gesprekken met Arsenal-manager Mikel Arteta gebruik wenst te maken van vorig jaar gemaakte afspraken, verlopen de onderhandelingen zeer voorspoedig. Leuk en aardig, maar de onmiddellijke verkoop van een sleutelspeler en het aantrekken van Branco van den Boomen (transfervrij) en de relatief onbekende Benjamin Tahirovic (8,5 mln) anderzijds, getuigt van weinig ambitie. Juist nu een krakkemikkige moet worden gerenoveerd.

Dat Mislintat niet keihard ‘hard to get’ speelt naar The Gunners, heeft wel een reden: hij heeft vooralsnog amper een cent te investeren.
Ajax voelt de pijn van het leven met een Champions League-huishouding. De jackpot van 45 miljoen (minimaal) die de ambitieuze club vijf jaar toucheerde, loopt de nummer drie van Nederland nu mis. Die tientallen miljoenen omzetverlies compenseren, gaat niet vanzelf. Niet bij Ajax tenminste. In tegenstelling tot wat bijvoorbeeld Engelse clubs zich aanleerden, sloten Mislintats voorgangers Marc Overmars en Edwin van der Sar nauwelijks contracten waarin het salaris meegroeide (en daalde) naar het Europese niveau waarop de club actief wordt.

Van gebruikelijke reducties van zo’n dertig procent bij het mislopen van Champions League-voetbal is in de hoofdstad geen sprake. De salarispost voor spelers en stafleden bedroeg medio 2022 nog zo’n negentig miljoen euro.

Wel hoefde Ajax minder Europese bonussen uit te keren. Maar dat bedrag - ingeschat op rond de tien miljoen euro - is bij lange na niet genoeg om het CL-gat te dichten. Dat betekent niet dat Ajax een continuïteitsprobleem heeft. Zeker niet met een eigen vermogen dat groeide naar zo’n 273 miljoen euro. Maar de club (lees: Mislintat) heeft wel een veel te dure huishouding voor komend seizoen. De Raad van Commissarissen heeft Mislintat daarom de opdracht gegeven eerst eens goed te cashen, voor hij opnieuw investeert in de selectie.

En de vele transferinkomsten van vorig jaar dan? Die moeten niet overschat worden. Met transfersommen voor onder anderen Antony, Lisandro Martinez, Sébastien Haller en Ryan Gravenberch doorbrak Ajax de grens van 200 miljoen euro. Dat is echter een bruto bedrag. Na aftrek van tekengelden, commissies van zaakwaarnemers etc., houdt Ajax daar hooguit zo’n tweederde van over. Tel daarbij op dat algemeen directeur Edwin van der Sar met technisch duo Klaas-Jan Huntelaar en Gerry Hamstra dik honderd miljoen uitgaf aan een elftal aankopen - van wie de meesten onvoldoende rendeerden - en je weet dat Ajax amper reserves opbouwde.

Eenmaal officieus in dienst stelde Mislintat dat budget hem niet naar Amsterdam dreef. ,,Ik ben nederig, geen type dat alleen tekent als ik honderd miljoen mag besteden. Ik zou ook tekenen als Ajax had gezegd: je moet honderd miljoen voor ons verdienen.” Vorige maand liet hij weten goed te kunnen leven met het door financieel directeur Susan Lenderink vastgestelde budget, waarvan Mislintat de hoogte niet wenste te noemen.

Mislintat koesterde toen de hoop eerst Álvarez en/of Kudus voor grote bedragen te kunnen verkopen. Toen bleek dat geïnteresseerde clubs niet doorpakten en Timber zijn Arsenal-droom kenbaar maakte, besloot de bestuurder te schuiven met pionnen. Eens te meer bleek dat Mislintat van het doorpakken is, omwille van de kostbare tijd om de selectie te hervormen en Ajax sterk aan de Europa League-play-offs en de competitiestart te laten verschijnen.

Zo kan het dus zijn dat uitgerekend een speler die hij het fundament wilde laten vormen van een nieuw Ajax, als eerste wordt verkocht. Om vervolgens zelf fatsoenlijk de markt op te kunnen gaan.
AD.nl (Premium)
Superbedankt voor het plaatsen Zuidema! Afbeelding


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Gebruikersavatar
Zuidema
Berichten: 12208
Lid geworden op: zo nov 09, 2003 1:35 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Zuidema » vr jun 30, 2023 8:58 pm

Graag gedaan, Trab.
Trab: ''Niet afspelen, maar uitspelen.'' :ajax.gif:

Mr. Ajax
Berichten: 15136
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 3:32 pm

Re: Sven Mislintat

Bericht door Mr. Ajax » za jul 01, 2023 10:15 am

Dank, Zuidema.

Als dit allemaal klopt heeft het uitblijven van inkomende transfers dus niks met 1 juli of een of ander boekhouding pirouette te maken. Wat het imo zorgelijk maakt, want dan lijkt het erop dat we de selectie niet tijdig rond gaan hebben.
- Je bent net zolang gestoord tot je een genie bent -

Gebruikersavatar
Marillion
Site Admin
Berichten: 43442
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:51 pm

Re: Sven Mislintat

Bericht door Marillion » za jul 01, 2023 10:23 am

Het kan soms wel ineens snel gaan natuurlijk. Ik ga er gemakshalve maar even vanuit dat ze wel met opties bezig zijn.
...Die tientallen miljoenen omzetverlies compenseren, gaat niet vanzelf. Niet bij Ajax tenminste. In tegenstelling tot wat bijvoorbeeld Engelse clubs zich aanleerden, sloten Mislintats voorgangers Marc Overmars en Edwin van der Sar nauwelijks contracten waarin het salaris meegroeide (en daalde) naar het Europese niveau waarop de club actief wordt.

Van gebruikelijke reducties van zo’n dertig procent bij het mislopen van Champions League-voetbal is in de hoofdstad geen sprake. De salarispost voor spelers en stafleden bedroeg medio 2022 nog zo’n negentig miljoen euro...
Dit is eigenlijk wel heel interessant. Maakt misschien ook dat spelers er toch wat meer werk van maken. Dat was afgelopen seizoen toch ook wel één van onze problemen. Het is in een ideale wereld niet de beste motivatiebron maar met geld raak je spelers misschien nog.

Is een variant op wat Cruijff ook eens heeft voorgesteld. Prestatiegerichte contracten. Gaat het goed dan krijg je meer, gaat het slecht dan krijg je minder.
Nil volentibus arduum

Ajax Rules
Berichten: 33309
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Re: Sven Mislintat

Bericht door Ajax Rules » za jul 01, 2023 10:54 am

Marillion schreef:
za jul 01, 2023 10:23 am
Is een variant op wat Cruijff ook eens heeft voorgesteld. Prestatiegerichte contracten. Gaat het goed dan krijg je meer, gaat het slecht dan krijg je minder.
Het is op zich geen slecht idee, alleen gaat de auteur er wel heel makkelijk van uit dat je dat ook als club kan uitonderhandelen. (Het voorbeeld van Engeland slaat ook een beetje de plank mis, omdat zelfs de bodem in het salaris bij slechte prestaties daar al verschrikkelijk hoog ligt).

Het lagere salaris bij slechte prestaties zal moeten worden gecompenseerd met een nog hoger salaris bij goede prestaties (anders is het gewoon een achteruitgang van de arbeidsvoorwaarden en een verlies aan concurrentievermogen voor de club Ajax). En waarschijnlijk moet je (gemiddeld over de jaren) zelfs wat meer betalen, omdat ook het risico an sich al een verslechterde arbeidsvoorwaarde is vanuit het perspectief van de speler.

Daar staat tegenover dat het misschien ook een nuttige vorm van selectie is. De jongens met vertrouwen en een goede instelling laten zich misschien iets minder snel afschrikken dan de jongens die er de kantjes van af willen lopen.
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

Gebruikersavatar
Marillion
Site Admin
Berichten: 43442
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 12:51 pm

Re: Sven Mislintat

Bericht door Marillion » za jul 01, 2023 11:54 am

Of het in de praktijk echt uit te onderhandelen is of dat het betekent dat je simpelweg niet meer de beste spelers kunt halen weet ik ook niet. Ik zou het model in ieder geval wel interessant vinden. Inclusief dat je dus inderdaad wat extra pakt als het wél goed gaat.
Ajax Rules schreef:
za jul 01, 2023 10:54 am
...
Daar staat tegenover dat het misschien ook een nuttige vorm van selectie is. De jongens met vertrouwen en een goede instelling laten zich misschien iets minder snel afschrikken dan de jongens die er de kantjes van af willen lopen.
Dit is waar je dan op hoopt. Dat spelers gewoon met overtuiging voor Ajax kiezen omdat ze hier gewoon echt maximaal willen presteren.

Zo extreem lastig moet het natuurlijk ook niet zijn vanuit de Nederlandse competitie. Het is niet alsof je tekent bij een club uit de middenmoot van de Premier League met een CL prestatie clausule. Als je dan toch slecht presteert mag je daar ook wel iets van merken.
Nil volentibus arduum

Andriy Demchenko
Berichten: 5012
Lid geworden op: zo apr 10, 2016 6:30 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Andriy Demchenko » za jul 01, 2023 12:10 pm

Het is op zich geen slecht idee, alleen gaat de auteur er wel heel makkelijk van uit dat je dat ook als club kan uitonderhandelen. (Het voorbeeld van Engeland slaat ook een beetje de plank mis, omdat zelfs de bodem in het salaris bij slechte prestaties daar al verschrikkelijk hoog ligt).
Het punt is dat dit op elk niveau waar hoort te zijn. Inkomsten moeten in relatie zijn met salarissen.
Het lagere salaris bij slechte prestaties zal moeten worden gecompenseerd met een nog hoger salaris bij goede prestaties (anders is het gewoon een achteruitgang van de arbeidsvoorwaarden en een verlies aan concurrentievermogen voor de club Ajax). En waarschijnlijk moet je (gemiddeld over de jaren) zelfs wat meer betalen, omdat ook het risico an sich al een verslechterde arbeidsvoorwaarde is vanuit het perspectief van de speler.
Je maakt dingen in mijn ogen onnodig ingewikkeld. Van Basten switchte ooit de overwinningssbonus naar de kampioensbonus, je kan dit heel makkelijk met CL bonus integreren, deel vast deel als je CL verzilvert. Het feit dat het nu nul meebeweegt is broddelwerk.
Daar staat tegenover dat het misschien ook een nuttige vorm van selectie is. De jongens met vertrouwen en een goede instelling laten zich misschien iets minder snel afschrikken dan de jongens die er de kantjes van af willen lopen.
Een bijkomend voordeel.
''And water with the tyrants' blood. The freedom you have gained." Taras Shevchenko

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Lionel » za jul 01, 2023 1:07 pm

Waarom zijn we zo in paniek door een artikel van het AD?

Arsenal heeft ook Declan Rice binnen. Die zijn goed bezig. Hebben de zaken goed voor elkaar. Zie het probleem echt niet zo.

Voor Ajax en Mislintat maakt het natuurlijk wel wat uit of Timber blijft of niet. Met een goede Timber kan je een beunhaas als Rensch wellicht nog wat langer de kans geven. Nu Timber vertrekt wordt de zoektocht naar een RCV ook vele malen interessanter dan wanneer alleen een backup gekocht moest worden. Prima als spelers zsm worden verkocht voor een goed bod. Zeker als je daar vorig jaar afspraken mee hebt gemaakt…

Overigens heeft Ajax ook wat aanbiedingen van Dortmund op Alvarez geweigerd..
IK GELOOF!!!!!!

Yopii
Berichten: 22622
Lid geworden op: zo nov 06, 2016 10:14 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Yopii » za jul 01, 2023 1:23 pm

Ik ben niet in paniek.

Voor mijn gevoel (terecht of niet) pakt Mislintat de zaken gestructureerd aan. Dat is weer eens iets anders.

Het is duidelijk dat hij de Nederlandse competitie en met name het Ajax van vorig seizoen heeft geanalyseerd. Ajax: te weinig dynamiek, kopkracht en doeltreffendheid bij standaardsituaties.

Als je bij corners en vrije trappen scoort, schiet je al heel wat op, zeker in Nederland. De meeste teams hebben weinig verweer tegen spelhervattingen.

Wie kent Cees de Wolf nog?
Berichten: 9932
Lid geworden op: do aug 28, 2014 11:39 am

Sven Mislintat

Bericht door Wie kent Cees de Wolf nog? » za jul 01, 2023 1:23 pm

Waarom haal je Arsenal (die jaar in jaar uit miljoenen en miljoenen uit de PL krijgen en nu ook uit de CL komend seizoen, na jaren underachieven) erbij als voorbeeld, Lionel?

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Lionel » za jul 01, 2023 1:36 pm

Wie kent Cees de Wolf nog? schreef:
za jul 01, 2023 1:23 pm
Waarom haal je Arsenal (die jaar in jaar uit miljoenen en miljoenen uit de PL krijgen en nu ook uit de CL komend seizoen, na jaren underachieven) erbij als voorbeeld, Lionel?
Meer dat zij hun zaakjes op orde hebben lijkt het op transfergebied. Xhaka is verkocht, Rice als vervanger gehaald (veel te veel geld natuurlijk). Vorig jaar is Saliba best lang geblesseerd geweest en ze hebben geen rechtsback als White in de selectie (iemand die eigenlijk CV is). Dus willen ze Timber.

Ik vind het dus niet gek dat zij Timber nu al kopen. Ook omdat Arsenal behoorlijk wat geld heeft maar ik snap(te) niet zo waarom we ineens doen alsof Mislintat geen cent te besteden heeft door zo een artikel van het AD.
IK GELOOF!!!!!!

Andriy Demchenko
Berichten: 5012
Lid geworden op: zo apr 10, 2016 6:30 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Andriy Demchenko » za jul 01, 2023 2:22 pm

Yopii schreef:
za jul 01, 2023 1:23 pm
Ik ben niet in paniek.

Voor mijn gevoel (terecht of niet) pakt Mislintat de zaken gestructureerd aan. Dat is weer eens iets anders.

Het is duidelijk dat hij de Nederlandse competitie en met name het Ajax van vorig seizoen heeft geanalyseerd. Ajax: te weinig dynamiek, kopkracht en doeltreffendheid bij standaardsituaties.

Als je bij corners en vrije trappen scoort, schiet je al heel wat op, zeker in Nederland. De meeste teams hebben weinig verweer tegen spelhervattingen.
Steijn ben ik niet blij mee de assisten vind ik mwoah, verder heeft Mislintat prima keuzes gemaakt (1) Heitinga helemaal weg (2) talenten als VAD en Godts verlengd. (3) talent als Abldgaard aangetrokken (4) Regeer laten gaan maar wel met optie, Unuvar en Baas verhuurd (5) Tahrovic en VDB aangetrokken. (6) Timber goed verkocht (7) Doorgeselecteed met Grillitisch, Lucca (8) scoutingstaf verjongd
''And water with the tyrants' blood. The freedom you have gained." Taras Shevchenko

Yopii
Berichten: 22622
Lid geworden op: zo nov 06, 2016 10:14 am

Re: Sven Mislintat

Bericht door Yopii » di jul 11, 2023 9:20 am

https://www.fcupdate.nl/voetbalnieuws/2 ... -toch-niet

Nee, dan een jaar geleden... Toen hapte Ajax toe alsof de aangeboden spelers Messi waren...

Volgens Verweij is Mislintat alleen maar bezig met het vinden van spelers, die niet bij de andere clubs en op de gebaande paden naar voren komen. “Dat kan heel goed uitpakken. Ik wil er geen oordeel aan hangen, hoor. Misschien haalt hij tien hele goede spelers die niemand kent in Nederland en wordt Ajax kampioen. Maar het is wel een hele nieuwe manier van werken.”
Dat klopt, Overmars voer blind op die jongens van Essel...

Plaats reactie