
Rik Elfrink twittert, ik lees zijn tweets wel eens omdat ik ze komisch vind. Het zo goed als ik soms op fr12.nl kijk, voor de Rotterdamse invalshoek.
Moderator: mods
Taalvirtuoos die Elfrink.Nu het water bij velen wat meer richting de bovenkant van het lichaam is gestegen en soms zelfs tot aan de lippen staat, kiest PSV net als een groot aantal andere clubs voor wat vaste grond onder de voeten.
Positief inderdaad dat ze met handen en voeten gebonden zijn.
Daar komt het op neer. Waarschijnlijk pakken ze dat miljoen omdat alle beetjes helpen op dit moment. Elfrink maakt daar vervolgens een mooi verhaal van.Peter schreef: ↑ma aug 03, 2020 10:43 amTaalvirtuoos die Elfrink.Nu het water bij velen wat meer richting de bovenkant van het lichaam is gestegen en soms zelfs tot aan de lippen staat, kiest PSV net als een groot aantal andere clubs voor wat vaste grond onder de voeten.![]()
PSV heeft nog nul transfers gedaan he? Die selectie zit schots en scheef in mekaar, maar het lijkt erop dat ze weinig ruimte hebben om dat recht te zetten.
Nou, als ik ooit zou willen weten wie de vriendin van Ronald Waterreus is, zou ik het aan jou vragen.
Als we dergelijke quotes van Ajacieden krijgen, dan zijn we te arrogant voor woorden he.Gerbrands en de nieuwe oefenmeester spraken onder meer het salarisbudget van de spelersgroep door. ,,Toen hij dat zag, vroeg hij zich af hoe we het fiksen om in goede jaren bij de subtop van Europa mee te kunnen en voor de titel te spelen. Bijvoorbeeld bij een club als Bayer Leverkusen zijn de bedragen in totaliteit fors hoger. John de Jong heeft hem uitgelegd dat PSV er al vele jaren in is geslaagd om mooie prestaties te leveren, ondanks het feit dat de begroting ons beperkingen oplegt. De afgelopen 21 jaar zijn wij nog altijd 10 keer kampioen van Nederland geworden. Een goede scouting, een goed aankoopbeleid en een inmiddels uitstekende jeugdopleiding vormen wat mij betreft de basis van die successen.”
ED
Ja, 21 jaar is echt een logisch getal om te kiezen......
Malen eindelijk uit luwte
PSV-spits draait warm: ’Over vier weken ligt-ie weer in het netje’
door Robin Jongmans
EINDHOVEN De dertig minuten die Donyell Malen (21) maakte, vormden de grootste winst voor PSV in het oefenduel met Vitesse (1-1). De international speelde exact acht maanden nadat hij in De Kuip tegen Feyenoord uitviel met een zware knieblessure. Aber das Schmidt-Spiel? Dat leek tegen de Arnhemmers nog een beetje in quarantaine te verblijven. Op ’de Dag van Donyell’.
Zo’n zelfde dag beleefde Malen in september vorig jaar tegen Vitesse, toen de spits zichzelf met vijf goals lanceerde (5-0). Nu was het anders. In de vooraf afgesproken dertig minuten ging het erom dat hij weer het gevoel kreeg, na maanden revalideren. Malen straalde na afloop net zo hard als Olympique Lyon-captain Memphis Depay uren later deed in Lissabon, na de sensationele uitschakeling van Manchester City in de Champions League. Beide internationals raakten op 15 december zwaar geblesseerd. Verschillend letsel, ander traject, maar de aanvallers revalideerden op dezelfde plek en deelden hun ervaringen. Waar Memphis veel van zijn revalidatie op social media deelde, koos Malen voor de luwte.
„Van mij heeft men het niet overal kunnen zien, maar ik heb heel veel moeten doen om hier te staan en daar ben ik trots op”, aldus Malen, die in de tussentijd vader werd en dankbaar is weer op het veld te staan. „Het is wel een reality check geweest in de zin dat het voetballer zijn ook zomaar in één keer weg kan zijn, voor een heel lange tijd. Nu is het doorpakken, gezond blijven en goede stappen maken. Stiekem had ik nog langer willen spelen, maar je moet geen overhaaste beslissingen nemen. Die hoeven niet per se slecht uit te pakken, maar ik krijg de tijd en ben blij dat PSV me ook alle tijd geeft. Dit was een grote stap richting het weer negentig minuten kunnen spelen.”
Vier minuten voordat Malen het veld verliet, was hij dicht bij een goal. Op de trainingen schildert hij de mogelijkheden vanaf de rand van het strafschopgebied alweer in de verre bovenhoek. De 6.500 aanwezigen slaakten zaterdagavond een hoopvolle kreet op weg naar zijn geluk. Maar de speler met de beste traptechniek binnen de PSV-selectie produceerde, vanwege het grote verlangen na acht maanden, een afzwaaier. „Goede steekbal op mij”, grijnsde Denzel Dumfries, die een lachende spits naast zich zag. Malen: „Maar ik weet zeker dat-ie over vier weken (bij de competitiestart tegen FC Groningen, red.) gewoon weer in het netje ligt.”
Duidelijk werd dat PSV blij zal zijn dat de transfermarkt tot en met 5 oktober open is. Olivier Boscagli startte de voorbereiding prima, maar liet bij de 0-1 van Danilho Doekhi zien snel aan verdedigende agressie te moeten winnen, wil ook deze trainer niet te snel op hem uitgekeken raken. Timo Baumgartl haalde in de tweede helft een bal van de lijn, maar maakte verder opnieuw een slordige indruk. Mauro Junior blijkt op de linksbackpositie een snelle leerling. Wel vormt de komst van een centrale verdediger en een échte linksback topprioriteit.
Dat Vitesse-trainer Thomas Letsch collega Schmidt als geen ander kent, werd duidelijk. De voormalig assistent van Schmidt bij Red Bull Salzburg, voetbalde in de eerste helft gemakkelijk onder de druk uit met zijn ploeg, door Riechedly Bazoer als derde centrale verdediger te laten fungeren. Natuurlijk kun je van Schmidt en PSV ook niet verwachten dat er in één klap negentig minuten lang uit komt wat in Duitsland al in fases te zien was. Dat heeft tijd én versterking nodig. „Er is veel ruimte voor verbetering”, constateerde captain Denzel Dumfries. „We staan nog te ver uit elkaar om goed druk te kunnen zetten. Dat we kunnen zien hoe we dat moeten oplossen, daar leer je veel van.”
Is dat al zeker?
huh? wanneer speelde PSV voor het laatst met de subtop van Europa mee? Dat is toch zeker al een decenium geleden.Peter schreef: ↑vr aug 07, 2020 7:59 amAls we dergelijke quotes van Ajacieden krijgen, dan zijn we te arrogant voor woorden he.Gerbrands en de nieuwe oefenmeester spraken onder meer het salarisbudget van de spelersgroep door. ,,Toen hij dat zag, vroeg hij zich af hoe we het fiksen om in goede jaren bij de subtop van Europa mee te kunnen en voor de titel te spelen. Bijvoorbeeld bij een club als Bayer Leverkusen zijn de bedragen in totaliteit fors hoger. John de Jong heeft hem uitgelegd dat PSV er al vele jaren in is geslaagd om mooie prestaties te leveren, ondanks het feit dat de begroting ons beperkingen oplegt. De afgelopen 21 jaar zijn wij nog altijd 10 keer kampioen van Nederland geworden. Een goede scouting, een goed aankoopbeleid en een inmiddels uitstekende jeugdopleiding vormen wat mij betreft de basis van die successen.”
ED![]()
De T.Wensenlijst Schmidt in wachtstand
Roger Schmidt checkt hoe het met Denzel Dumfries gaat, die in de oefenwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt geblesseerd raakt.
FOTO BSR AGENCY
PSV-coach heeft geduld (nodig) voor beste transfertargets
door Robin Jongmans
EINDHOVEN Een keeper, centrale verdediger, linksback en een middenvelder. Dat is het wensenlijstje van Roger Schmidt en PSV. Drie weken voor de Eredivisie-start tegen FC Groningen staat er achter nog geen enkele positie een groen vinkje. „Het is op het moment moeilijk te zeggen of het nog lang duurt, maar ik hoop dat we in de komende dagen of weken de komst van een nieuwe speler kunnen melden”, aldus Schmidt, die weet dat de Eindhovenaren deze transferperiode niet uit luxe kunnen handelen.
De coronacrisis griste flink wat centen uit het transferpotje dat voornamelijk was gevuld door de Bergwijn-transfer. Het snel kunnen toeslaan bij de gewenste spelers is bemoeilijkt. Schmidt laat het oog vallen op spelers die hij al langer kent. Zij kennen zijn speelstijl, zijn gewend aan de intensiteit waarmee hij wil spelen en daardoor snel in te passen. Met een schuin oog werd gekeken naar Kevin Kampl, de middenvelder met wie de coach al samenwerkte bij Red Bull Salzburg en Bayer Leverkusen. Maar hij werd weer basisspeler bij RB Leipzig. De Koreaan Jin-Mae Kim, centrale verdediger van het Chinese Beijing Guoan (de vorige club van Schmidt), staat nog altijd hoog op de Wunschliste (wensenlijst). Maar het traject richting de handtekening van ’Het Monster’ van 1 meter 90, blijkt een heel zware. Alsof technisch manager John de Jong daarvoor eerst met paard en wagen de Chinese Muur (ruim 21.000 kilometer lang) over moet.
RB Leipzig-reservegoalie Yvon Mvogo is nog altijd in beeld, maar moet eerst zijn contract in Duitsland verlengen om eventueel te kunnen worden gehuurd. Om spelers te huren uit het hogere segment is geduld nodig. Clubs kennen het perspectief van spelers nog niet in een tijd waarin nog een Champions League-finale wordt gespeeld, terwijl de Belgische en Franse competities al aan een nieuw seizoen zijn begonnen. PSV en de scouting hebben minimaal drie dossiers liggen voor elke positie, maar de club wil niet voor vier cruciale posities met een derde keus komen aanzetten.
Waar coaches hun tactiek vaak aanpassen op het aanwezige spelersmateriaal, zal Schmidt dat bij PSV niet doen. Voor het eerste is hij ook niet aangesteld. Versterking zal er dan ook komen, tevens omdat in de oefenduels met Willem II (1-1) vrijdag en Eintracht Frankfurt (1-2 verlies) zaterdag duidelijk werd dat deze nodig zijn. PSV is nog als een pruttelend dieseltje, dat in fases op gang komt. Dat is niet zo gek, gezien de ’dubbele’ programma’s die Schmidt graag draait. Ook op trainingskamp in Duitsland werd twee dagen achtereen gespeeld, donderdag in Berlijn speelt PSV twee wedstrijden tegen Hertha BSC op dezelfde dag. Noni Madueke, Ritsu Doan, Nick Viergever, Maxi Romero en Bruma moesten dit weekend met ’lichte blessures’ verstek laten gaan en misten een belangrijke week in het eigen maken van de speelstijl en intensiteit.
Wanneer zaakwaarnemer Mino Raiola binnenkort aanschuift voor de reguliere ’kop koffie’, zal van zijn rits aan PSV-cliënten niet alleen het dossier Mohamed Ihattaren (contractverlenging) ter sprake komen, maar ook dat van Denzel Dumfries. PSV wil interesse afkappen door in te zetten op contractverlenging. Een andere speler uit de stal van Raiola, Pablo Rosario, blijkt momenteel de grootste versterking van PSV. Hij lijkt weer op de speler die het Nederlands elftal haalde. Waar supporters zich eerder afvroegen waarom Mark van Bommel Rosario altijd maar opstelde, had Schmidt dit voorjaar in een paar duels van PSV ook zijn fysieke en voetballende potentie al gezien. Hij is inmiddels verliefd op zijn ’verticale ballen’, zijn passes vooruit richting spelers tussen de linies. Het is niet de vraag of Rosario speelt, maar wie er naast hem staat. Op die manier beweegt PSV zich ook op de transfermarkt. Wordt daar een slag geslagen, dan kan PSV, net als Rosario, pas echt vooruit.
Haha.De Koreaan Jin-Mae Kim, centrale verdediger van het Chinese Beijing Guoan (de vorige club van Schmidt), staat nog altijd hoog op de Wunschliste (wensenlijst).