PEC Zwolle stuurt ook boze brief naar Ajax en Eredivisie CV
PEC Zwolle heeft niet alleen een officieel schrijven ingediend bij de KNVB, maar ook bij de Eredivisie CV en Ajax. Dat laat PEC-voorzitter Adriaan Visser weten op de website van zijn club. Volgens de preses is er bij het verplaatsen van Ajax-PEC wel erg duidelijk sprake van competitievervalsing.
De KNVB verplaatste het competitieduel tussen Ajax en PEC van 2 maart naar 13 maart, zodat de Amsterdammers meer tijd hebben om zich voor te bereiden op de Champions League-ontmoeting met Real Madrid. Door de verandering moet PEC nu drie wedstrijden in zeven dagen afwerken. De Blauwvingers zijn zeer teleurgesteld en hebben een officiële klacht ingediend bij de KNVB. En ook de Eredivisie CV en Ajax hebben een boze brief uit Overijssel ontvangen.
Visser schetst het scenario hoe de beslissing om de competitiewedstrijd te verplaatsen is genomen. 'Voor de thuiswedstrijd van Ajax tegen Real Madrid heeft de KNVB contact met de club gezocht', schrijft de voorzitter in een column op de PEC-website. 'Op vrijdag 8 februari werd ons gevraagd of wij het een eventuele optie zouden vinden de ontmoeting met Ajax te verplaatsen bij een goed resultaat (lees: winst of gelijkspel) van de Amsterdammers in de Champions League. We hebben toen aangegeven naar de KNVB, dat wij ongeacht het resultaat niet voornemens waren mee te werken aan deze tweede verplaatsing.'
Vorige week woensdag verloor Ajax in eigen huis met 1-2 van Real. Bij PEC dacht men dat de kous daarmee af was en dat werd na contact met de KNVB bevestigd. 'Totdat wij afgelopen maandag te horen kregen, dat Ajax ondanks het uitblijven van een goed resultaat alsnog het verzoek had ingediend bij de KNVB tot verplaatsing van de wedstrijd', vervolgt Visser. 'Dezelfde middag nog ging de UEFA akkoord en woensdag volgde de gemeente Amsterdam. De wijziging werd PEC Zwolle medegedeeld, alsof onze club geen partij is in deze. Alsof wij het ons allemaal maar moesten laten gebeuren.'
'In de nieuwe situatie speelt ons team na de wedstrijd van aankomend weekend twee weken geen competitieduel om vervolgens, en in tegenstelling tot onze concurrenten, drie wedstrijden in acht dagen te moeten voetballen', bromt Visser. 'Voor PEC Zwolle, dat de beschikking heeft over een selectie die aanmerkelijk kleiner is dan die van Ajax, zorgt de wijziging voor een onverantwoorde verzwaring van de competitie ten opzichte van onze concurrenten die hier geen last van hebben. Een duidelijker voorbeeld van competitievervalsing kan ik me niet bedenken.
'Visser benadrukt dat PEC in algemeenheid bereid is om mee te denken: 'Alleen niet als het een eenrichtingsweg is waarop gereden wordt. Er is met ons nooit gesproken over verdere alternatieven, door bijvoorbeeld de wedstrijd van Excelsior die gespeeld wordt in het eerste weekend van maart, ook te verplaatsen naar woensdag 13 maart. Of door de bekerwedstrijd Feyenoord - Ajax te verplaatsen. Samenvattend is PEC Zwolle totaal niet te spreken over deze wijziging en heeft dat inmiddels aan de KNVB duidelijk gemaakt. Concreet heeft de club een officieel schrijven gestuurd naar de voetbalbond, maar ook naar de Eredivisie CV en Ajax, waarin het zeer dringende verzoek is gedaan het besluit op basis van bovenstaande opsomming terug te draaien. Dit mede ook in het licht van de door de KNVB genoemde belangrijkste reden van verplaatsing; de coëfficiënten voor Europees voetbal. Na de uitslagen van donderdagavond lijkt dit argument helaas van de baan.'
VI.nl
PEC Zwolle
Moderator: mods
- InnerHarbour
- Berichten: 20534
- Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am
Re: PEC Zwolle
Laatst gewijzigd door InnerHarbour op vr feb 22, 2019 3:44 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
YNWA
- InnerHarbour
- Berichten: 20534
- Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am
Re: PEC Zwolle
PEC Zwolle vraagt KNVB officieel duel met Ajax terug te zetten
PEC Zwolle heeft donderdagavond een brief gestuurd naar de KNVB met daarin het verzoek het duel tussen Ajax en PEC Zwolle terug te zetten naar 2 maart. De Zwollenaren wachten nu op een antwoord van de voetbalbond.
In de brief vraagt PEC de KNVB het eerder genomen besluit om het duel tussen Ajax en PEC Zwolle te verplaatsen van 2 naar 13 maart, terug te draaien. Volgens de Zwollenaren zijn er fouten gemaakt in de procedure, kan het sportief negatieve gevolgen hebben voor de club én vindt men het onwenselijk richting de eigen fans, die nu op woensdagavond om 18.30 uur in de Johan Cruijff Arena moeten zijn
.
De KNVB besloot tot verbazing van de PEC Zwolle-directie de wedstrijd tussen Ajax en PEC Zwolle te verplaatsen, zodat de Amsterdammers meer tijd zouden hebben om zich voor te bereiden op het Champions League-duel met Real Madrid. Door de verandering moet PEC nu drie wedstrijden in zeven dagen afwerken.
De Zwollenaren hadden op vrijdagmiddag nog geen reactie gekregen van competitieleider Jan Bluyssen of KNVB-directeur Eric Gudde.
Technisch directeur Gerard Nijkamp (foto) ging donderdag in gesprek met VI al uitgebreid in op de situatie.
VI.nl
YNWA
Re: PEC Zwolle
Ach gut, er wordt een wedstrijd verplaatst en nu is Pec Z. boos ...
Blij met de punten ...
Re: PEC Zwolle
En gelijk hebben ze!
- InnerHarbour
- Berichten: 20534
- Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am
Re: PEC Zwolle
Andersom was het natuurlijk al lang teruggedraaid.KNVB wijst verzoek af, PEC Zwolle denkt na over vervolgstappen
De KNVB heeft het verzoek van PEC Zwolle om de uitwedstrijd tegen Ajax terug te zetten naar 2 maart afgewezen. De club uit Overijssel denkt na over mogelijke vervolgstappen.
De wedstrijd Ajax-PEC werd door de KNVB verplaatst naar 13 maart, zodat de Amsterdammers meer tijd hebben om zich voor te bereiden op de Champions League-ontmoeting met Real Madrid. Door die verandering in het speelschema moet PEC nu drie wedstrijden in zeven dagen tijd afwerken. De Blauwvingers zitten daar niet op te wachten en stuurden donderdagavond een brief naar de KNVB, met daarin het verzoek om de wedstrijd terug te zetten naar 2 maart.
De nationale voetbalbond heeft een dag later een reactie gegeven en het verzoek van PEC afgewezen. De nummer dertien van de Eredivisie beraadt zich met de clubadvocaat over hoe nu verder en sluit de stap naar de arbitragecommissie niet uit. PEC richt de aandacht nu volledig op de competitiewedstrijd van zaterdag tegen De Graafschap (thuis) en zal zondag of uiterlijk maandag met een statement naar buiten komen.

YNWA
Re: PEC Zwolle
Hele land in rep en roer omdat er een potje voetbal een paar dagen later zal worden gespeeld.
Al moet ik daar wel bij zeggen dat Zwolle wel een punt heeft. Zij zijn belanghebbende en met name voor hun supporters is dit vervelend. Een doordeweekse uitwedstrijd om 18:30 zal voor veel mensen niet te doen zijn. Als ze nou gewoon om 20:30 spelen is er niks aan de hand. Maar dat zal wel weer niet mogen ivm CL voetbal op dezelfde avond. Kijk, dat is nou belachelijk.
Al moet ik daar wel bij zeggen dat Zwolle wel een punt heeft. Zij zijn belanghebbende en met name voor hun supporters is dit vervelend. Een doordeweekse uitwedstrijd om 18:30 zal voor veel mensen niet te doen zijn. Als ze nou gewoon om 20:30 spelen is er niks aan de hand. Maar dat zal wel weer niet mogen ivm CL voetbal op dezelfde avond. Kijk, dat is nou belachelijk.
Nil volentibus arduum
Re: PEC Zwolle
Dat is voor supporters die pas na half 11 of na 11 uur het uitvak uit moeten, in de verkeerschaos belanden en terug naar Zwolle moeten rijden, treinen of 'combibussen' nog steeds heel vervelend en vrij vermoeiend ook als op donderdag én op vrijdag je gewoon weer heel vroeg moet werken.Marillion schreef:Hele land in rep en roer omdat er een potje voetbal een paar dagen later zal worden gespeeld.
Al moet ik daar wel bij zeggen dat Zwolle wel een punt heeft. Zij zijn belanghebbende en met name voor hun supporters is dit vervelend. Een doordeweekse uitwedstrijd om 18:30 zal voor veel mensen niet te doen zijn. Als ze nou gewoon om 20:30 spelen is er niks aan de hand.
Maar alsnog idd 20.45 boven 18.30 want dat is gewoon echt niet te doen.
Belachelijk stukje monopolie maken en een krankzinnige regel idd om een speelverbod in competities op CL tijdstippen in te stellen. En het wordt nog bizarder wanneer blijkt dat voor PSG diezelfde regel simpelweg niet geldt.Marillion schreef:Maar dat zal wel weer niet mogen ivm CL voetbal op dezelfde avond. Kijk, dat is nou belachelijk.
Re: PEC Zwolle
Laat PECdit winnen gewoon...PEC Zwolle stapt naar de rechter en eist dat Ajax - PEC wordt teruggezet
Gepubliceerd: Zondag 24 februari 2019 om 16:19
Kopieer link
Deel op WhatsApp
Deel op Facebook
PEC Zwolle stapt naar de rechter. De club eist via een arbitragezaak dat de wedstrijd tussen Ajax en PEC Zwolle terug wordt gezet naar volgende week zaterdag 2 maart. Dat melden meerdere media.
De KNVB besloot de wedstrijd te verplaatsen naar woensdag 13 maart zodat Ajax zich beter voor kan bereiden op de Champions League-return tegen Real Madrid. Dat ging er niet in bij PEC, dat eiste dat de wedstrijd werd teruggezet naar 2 maart. PEC heeft inmiddels deze maatregel genomen.
Snel meer
Re: PEC Zwolle
Terror Jaap kom op met je ploeg 

-
- Berichten: 9932
- Lid geworden op: do aug 28, 2014 11:39 am
Re: PEC Zwolle
Hebben jullie voor vanavond ook zo’n gekke 1-1 vibe?
Re: PEC Zwolle
PEC lag weer heel makkelijk op z'n rug.
Ik neem het leven met een korrel zout...... schijfje citroen en een shot tequila!!!
- Jinne
- Site Admin
- Berichten: 14611
- Lid geworden op: ma sep 22, 2003 11:05 am
- Locatie: Amsterdam, Holland
Re: PEC Zwolle
Stegeman naar Zwolle. Verklaard een beetje waarom hij er zo ontspannen bij stond na afloop gister.
He's not the Messiah. He's a very naughty boy!
- peter
- Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
- Berichten: 48887
- Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am
Re: PEC Zwolle
Zijn ze wel blij mee in Zwolle, hoorde ik.
Ze hebben daar wel wat langdurige contracten met spelers die volgens mij prima in de Eredivisie mee kunnen, maar het is allemaal wel erg smal. Eens zien hoe ze het vertrek van Namli en Bouy op gaan vangen. Misschien dat Flemming door kan groeien.
Ze hebben daar wel wat langdurige contracten met spelers die volgens mij prima in de Eredivisie mee kunnen, maar het is allemaal wel erg smal. Eens zien hoe ze het vertrek van Namli en Bouy op gaan vangen. Misschien dat Flemming door kan groeien.
Re: PEC Zwolle
Bouy heeft toch niet heel vaak meegedaan, of wel?Peter schreef:Zijn ze wel blij mee in Zwolle, hoorde ik.
Ze hebben daar wel wat langdurige contracten met spelers die volgens mij prima in de Eredivisie mee kunnen, maar het is allemaal wel erg smal. Eens zien hoe ze het vertrek van Namli en Bouy op gaan vangen. Misschien dat Flemming door kan groeien.
- Je bent net zolang gestoord tot je een genie bent -
- peter
- Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
- Berichten: 48887
- Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am
Re: PEC Zwolle
Verloor zijn plekje na de ontluisterende 0-3 tegen De Graafschap inderdaad. Toen kwam Hamer weer terug in de basis. Vond ik bij Dordt wel goed spelen, maar bij Zwolle komt het er nog niet echt uit.
- Jinne
- Site Admin
- Berichten: 14611
- Lid geworden op: ma sep 22, 2003 11:05 am
- Locatie: Amsterdam, Holland
Re: PEC Zwolle
Sepp vd Berg op het punt om verkocht te worden. Nederlandse topclub of buitenland volgens berichten. Feyenoord zie ik niet gebeuren, want Stam stelde hem niet op bij Zwolle. En ik dacht dat wij recentelijk al waren afgehaakt.
He's not the Messiah. He's a very naughty boy!
- Ajaciedjuh
- Berichten: 23000
- Lid geworden op: do mei 20, 2004 11:16 am
Re: PEC Zwolle
Klopt, of hij wil alsnog!? Wel een Overmars aankoop.Jinne schreef:Sepp vd Berg op het punt om verkocht te worden. Nederlandse topclub of buitenland volgens berichten. Feyenoord zie ik niet gebeuren, want Stam stelde hem niet op bij Zwolle. En ik dacht dat wij recentelijk al waren afgehaakt.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience."
-
- Berichten: 6085
- Lid geworden op: zo okt 06, 2013 3:12 pm
- Locatie: Alkmaar
Re: PEC Zwolle
PSV dus, want die hebben verdedigers nodig.Jinne schreef:Sepp vd Berg op het punt om verkocht te worden. Nederlandse topclub of buitenland volgens berichten. Feyenoord zie ik niet gebeuren, want Stam stelde hem niet op bij Zwolle. En ik dacht dat wij recentelijk al waren afgehaakt.
All pigs are equal but some pigs are more equal than others.
Re: PEC Zwolle
PSV dus.Jinne schreef:Sepp vd Berg op het punt om verkocht te worden. Nederlandse topclub of buitenland volgens berichten. Feyenoord zie ik niet gebeuren, want Stam stelde hem niet op bij Zwolle. En ik dacht dat wij recentelijk al waren afgehaakt.
Waarom stelde Stam hem niet op?

Hamer is een van de zogenaamde supertalenten van F, net als Jari Schuurman en Slabbekoorn. Leuk tot de B'tjes, maar daarna hoor je weinig meer van hen.
Re: PEC Zwolle
Zou best een vreemde aankoop zijn van mbesv. Ze verhuren Obispo en halen er een linksbenige jonge verdediger voor terug.
Maar goed, 'brainport', daar kan ik met mijn boerenlogica niet tegenop.
Maar goed, 'brainport', daar kan ik met mijn boerenlogica niet tegenop.
Re: PEC Zwolle
Voor de A1 of Jong PSV?
Toch niet gek? Obispo moet minuten maken in de Eredivisie.
Toch niet gek? Obispo moet minuten maken in de Eredivisie.
IK GELOOF!!!!!!
- Jinne
- Site Admin
- Berichten: 14611
- Lid geworden op: ma sep 22, 2003 11:05 am
- Locatie: Amsterdam, Holland
Re: PEC Zwolle
Ik neem aan dat ie niet komt voor de A1. Zal wel voor Jong PSV zijn en in de voorbereiding nog een beetje mee mogen doen met 1e elftal.
He's not the Messiah. He's a very naughty boy!
Re: PEC Zwolle
Hij heeft volgens mij al aardig wat minuten gemaakt (volle wedstrijden gespeeld) in de eredivisie. Wat dat betreft is Jong psv best een flinke stap terug voor hem.
- Je bent net zolang gestoord tot je een genie bent -