PSV

Hoe gaat het met de andere clubs in Nederland en Europa?

Moderator: mods

wimpey
Berichten: 54253
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 9:12 pm

Re: PSV 2012-2013

Bericht door wimpey » za mar 09, 2013 9:12 pm

Zuidema schreef: En dat gedoe uit Eindhoven is ook nog steeds een serieuze titelkandidaat.
psv teert qua punten nog op die serie van 8 gewonnen wedstrijden op rij tegen kleintjes. Daarvoor en daarna is het een labiele ploeg gebleken. Opbouwend / voetballend en defensief vind ik psv geen titelkandidaat. Dat wordt verbloemd door veel scorend vermogen.
Hoe slecht is de rest dan wel niet bezig? :excited.gif:
Qua voetbal, patronen en als elftal vind ik Ajax en Feyenoord beter dan psv. psv heeft er tientallen miljoenen ingepompt, rendement: laag. Ajax en Feyenoord raken steeds belangrijke spelers kwijt, maar hebben een betere defensie en opbouw en spelen als elftal beter. En hebben een betere trainer natuurlijk.

Ajax Rules
Berichten: 33309
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Ajax Rules » za mar 09, 2013 9:39 pm

wimpey schreef:
Zuidema schreef: En dat gedoe uit Eindhoven is ook nog steeds een serieuze titelkandidaat.
psv teert qua punten nog op die serie van 8 gewonnen wedstrijden op rij tegen kleintjes.
En op het driepunten-systeem.
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

Ajax Rules
Berichten: 33309
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Ajax Rules » za mar 09, 2013 9:44 pm

Hij wordt steeds clownesker, die Van Bommel.
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

Jöhnk
Site Admin & AT Toto winner 06/07
Berichten: 43672
Lid geworden op: di okt 05, 2004 11:17 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Jöhnk » za mar 09, 2013 9:57 pm

Dickie ook, hoor. Zó denigrerend over tegenstanders, maar toch al zeven keer verloren.

GangstaRiB
Berichten: 17872
Lid geworden op: zo mar 13, 2005 10:44 pm
Locatie: Purmerend

Re: PSV 2012-2013

Bericht door GangstaRiB » za mar 09, 2013 10:13 pm

Het zou voor PSV echt een regelrechte schande zijn als ze, met zoveel investeringen, géén kampioen worden. Zelfs Lothar en Dick bezwijken onder de druk. Had ik niet verwacht. Maar wel lekker... :1evil.gif:
Whitey on the moon.

Gebruikersavatar
SylvievdVaart
Berichten: 13218
Lid geworden op: do sep 30, 2004 2:28 pm
Locatie: Wollukje ❤

Re: PSV 2012-2013

Bericht door SylvievdVaart » za mar 09, 2013 10:15 pm

Jinne schreef:Van Basten, pannenkoek (met appel, rozijnen en rum!)!
Mjam!! :biggthumpup.gif:
so you're a tough guy, like it really rough guy, just can't get enough guy, chest always so puffed guy

Gebruikersavatar
SylvievdVaart
Berichten: 13218
Lid geworden op: do sep 30, 2004 2:28 pm
Locatie: Wollukje ❤

Re: PSV 2012-2013

Bericht door SylvievdVaart » za mar 09, 2013 10:17 pm

El Clavo schreef:Knikkende kampioens knietjes!
Oef... toch best sexy zo, dit PSV. Come on, shake!

http://www.youtube.com/watch?v=OQa0nqI2Hco
so you're a tough guy, like it really rough guy, just can't get enough guy, chest always so puffed guy

Cruijff
AT Toto winner 14/15
Berichten: 23349
Lid geworden op: di jan 31, 2006 12:06 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Cruijff » za mar 09, 2013 10:33 pm

Dit is een partij heerlijk hoor. En het leukste is, ze hebben in Eindhoven nog steeds GEEEEEEN IDEE waar het nu aan ligt. :excited.gif: :aai.gif:

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Lionel » zo mar 10, 2013 6:56 am

Had die Toivonen niet gewoon rood moeten krijgen?
IK GELOOF!!!!!!

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Lionel » zo mar 10, 2013 7:06 am

Cruijff schreef:Dit is een partij heerlijk hoor. En het leukste is, ze hebben in Eindhoven nog steeds GEEEEEEN IDEE waar het nu aan ligt. :excited.gif: :aai.gif:
Jawel, aan de lengte van Locadia en Hiljegast.
IK GELOOF!!!!!!

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door InnerHarbour » zo mar 10, 2013 7:16 am

Rishi schreef:Had die Toivonen niet gewoon rood moeten krijgen?
Ja, vreemd genoeg horen we ze nu niet over de scheidsrechter daar in Eihoven, snap jij dat nou...... :hypocrite.gif:
YNWA

Lionel
Berichten: 50048
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Lionel » zo mar 10, 2013 7:22 am

Het was dan ook een ongelukje. En Sjaak Zwart werd natuurlijk ook niet geschorst dus dan is dit ook geen rood.

Ik zou echt veel geld willen betalen om eens op die rotkop van strootman te mogen stompen. Wat een malloot ook weer bij Finborgasson.
IK GELOOF!!!!!!

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door InnerHarbour » zo mar 10, 2013 7:26 am

Ik snap wat je bedoeld maar aan de andere kant, als hij op het middenveld bij Ajax had gelopen hadden we een stuk minder hekel aan hem gehad. :ajaxsmiley.gif:
YNWA

Gebruikersavatar
Zuidema
Berichten: 12208
Lid geworden op: zo nov 09, 2003 1:35 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Zuidema » zo mar 10, 2013 8:37 am

wimpey schreef: Qua voetbal, patronen en als elftal vind ik Ajax en Feyenoord beter dan psv. psv heeft er tientallen miljoenen ingepompt, rendement: laag. Ajax en Feyenoord raken steeds belangrijke spelers kwijt, maar hebben een betere defensie en opbouw en spelen als elftal beter.
Het is al vaker genoemd: Psv heeft zichzelf ongelooflijk in de voet geschoten door niet fors en adequaat te investeren in die defensie. Als je dan toch bezig bent met het uitgeven van tientallen miljoenen , doe het dan ook goed. In alle linies. Door dat geschutter achterin (niet alleen puur defensief, maar ook opbouwend en aansluitend/doorschuivend) is het hele team nog steeds uit balans en functioneert het tegen lastige tegenstanders vaak heel erg moeizaam. Gelukkig maar, want nu het elftal door wanbeleid op drijfzand rust komen de (wat mij betreft) heel behoorlijke middenlinie en aanval van Psv bij lange na niet tot hun recht. En blijft Psv zo een erg labiel team dat te gemakkelijk chookt.

Mijn glazen bol is vaak wat beslagen, maar ik vrees dat als alle linies wel op orde waren geweest, Psv normaal gesproken al met een straatlengte had voor gestaan. Nu hebben Ajax met een (volgens mij te) forse omschakeling naar een EL-jasje en F. met het in alle armoede de kans geven aan een goede jeugdlichting toch nog alle kans. Leuk voor die clubs natuurlijk, maar het zegt wat mij betreft meer over het ongelooflijke geklungel in Eindhoven dan over het hier en daar goede werk in Amsterdam en Rotterdam.

wimpey
Berichten: 54253
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 9:12 pm

Re: PSV 2012-2013

Bericht door wimpey » zo mar 10, 2013 10:40 am

Zuidema schreef: Mijn glazen bol is vaak wat beslagen, maar ik vrees dat als alle linies wel op orde waren geweest, Psv normaal gesproken al met een straatlengte had voor gestaan.
Dat is me te makkelijk. Wanneer MVB en DB in 08/09 die 35 miljoen niet aan Sno, Wielaert e.c. hadden uitgegeven, dan... In NL heb je de beperking dat spelers uit betere competities hun neus ophalen voor de eredivisie. Hetzelfde geldt voor grote buitenlandse talenten. Ergo: nederlandse clubs kunnen met miljoenen smijten, maar geen zekerheidjes binnenhalen. Daar is men bij psv inmiddels ook achter, lijkt me.
Nu hebben Ajax met een (volgens mij te) forse omschakeling naar een EL-jasje
In een CL-seizoen kun je een CL-begroting hebben. In een EL-seizoen moet je een EL-begroting hebben. Ik vind dat Ajax sinds Overmars prima beleid voert. Vorig seizoen was het lijstje van Frank (aankopen) nog het lijstje van Ajax, volgens Boog. Bizar, na al die jaren met geld smijten en miskopen... Ajax investeert vanaf dit seizoen écht in jeugd en zet die jeugd geen grote aankopen voor de neus. Dat is consequent beleid, waarvan Ajax in de komende jaren de vruchten gaat plukken. En Ajax doet, ondanks dat het roer omgegooid is, gewoon weer mee om de titel.
en F. met het in alle armoede de kans geven aan een goede jeugdlichting toch nog alle kans.
Ajax en Feyenoord zijn van oudsher opleidingsclubs, die incidenteel (Ajax wat vaker) europees top waren. Bij Ajax is het destijds misgegaan door de gedachte dat we structureel bij die top aan konden sluiten. Er werd met geld gesmeten voor aankopen en binnen de opleiding heerste een soort zelftevredenheid, die op lucht gebaseerd was. Wanneer Ajax gewoon normaal doet, z'n beperkingen kent en zich op z'n kracht (opleiden, springplank voor talent) focust, gaat het onze club voor de wind.
het zegt wat mij betreft meer over het ongelooflijke geklungel in Eindhoven dan over het hier en daar goede werk in Amsterdam en Rotterdam.
Met dat eerste ben ik het eens. psv heeft goede jeugdspelers, soms moet je ook even geduld durven hebben. Wanneer je Locadia en Depay hebt, moet je dan echt Mertens en Matavz voor 12 miljoen halen? Verkoop je die laatste 2 met dikke winst? Dat moet ik nog maar eens zien. Gevaarlijk gokspelletje.

Met dat 2e deels eens: waarom haalt Van Geel middelmaat als Vormer, Verhoek, Goossens, terwijl er daar enorm veel talent rondloopt? Die lui spelen amper, dus dan kun je beter de lichting áchter Boetius en Vilhena van het grote werk laten proeven.

Bij Ajax is eigen talent van dát niveau er momenteel niet. Al lange tijd niet trouwens. En desondanks was er een enorme 'Aufschrei' toen Cruijff e.c. het lef hadden om de ambitie te tonen om meer uit die opleiding te halen. Maar dat terzijde... Ajax haalt elders veel talent weg momenteel, om dat gat te dichten. Voor m'n gevoel hebben dit seizoen al zo'n 10 jonge spelers hun debuut in Ajax-1 gemaakt. Dat gaat niet lukken wanneer je ze grote aankopen voor de neus zet. Dus we zijn op de goede weg. Ajax heeft v.w.b. Ajax-1 dit seizoen gekozen voor 'stop gap signings'. Niet te duur, geen absolute top, maar kwalitatief draaien ze behoorlijk mee. En ze zijn niet dermate duur dat je ze niet door aanstormende jeugdspelers kunt vervangen. Dus dan doe je het m.i. qua beleid goed binnen het kader van het ingezette veranderingsproces.

Yopi
Erelid
Berichten: 13144
Lid geworden op: zo jan 06, 2013 2:25 pm

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Yopi » zo mar 10, 2013 11:34 am

Ik vind het middenveld en de aanval van PSV helemaal niet zo bijzonder. Eigenlijk is alleen Strootman een topper. Van Bommel is over the hill, de andere middenvelders haken niet aan, en voorin lopen vooral faalhazen rond van de tweede garnituur. Of ben jij onder de indruk van Matavz, Wijnaldum of Mertens, Zuidema?

Advocaat valt mij vies tegen trouwens. Niets kleine generaal. Zijn beslissingen pakken steeds verkeerd uit en hij maakt zichzelf belachelijk met zijn gezeur en geklaag.

Gebruikersavatar
Zuidema
Berichten: 12208
Lid geworden op: zo nov 09, 2003 1:35 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Zuidema » zo mar 10, 2013 12:05 pm

Yopi schreef:Ik vind het middenveld en de aanval van PSV helemaal niet zo bijzonder. Eigenlijk is alleen Strootman een topper. Van Bommel is over the hill, de andere middenvelders haken niet aan, en voorin lopen vooral faalhazen rond van de tweede garnituur. Of ben jij onder de indruk van Matavz, Wijnaldum of Mertens, Zuidema?
Ik noem die linies van Psv niet bijzonder. Dat zijn ze ook niet. Maar wel heel behoorlijk. Voor nationaal niveau wel te verstaan. Strootman is inderdaad een sterkhouder aan het worden, Van Bommel is onmiskenbaar over the hill, maar nog wel bruikbaar en Toivonen is toch wel de 10 die Psv als sluipschutter body naar voren kan geven, zeker door de lucht. Zijn rentree tegen Heerenveen vond ik er in ieder geval vervelend goed uit zien, ondanks gebrek aan ritme en feeling. Voorin heb je met Mertens, Matavz, Lens en Narsingh ook zeker geen slechte aanval. Reken maar dat Ajax straks in Eindhoven daar flink last van zal hebben. Onze verdedigend erg matige backs tegen Mertens en Lens/Narsingh? Toivonen door de lucht tegen Poulsen? Dat is echt nog niet gedaan, als Ajax in een verdedigende rol wordt gedrukt.

Het zijn zeker niet mijn favorieten, ik vind het hier en daar een stel jankerds, zuigers en gluiperds bij mekaar, maar er is volgens mij in die twee linies op zich kwaliteit zat voor een zeer dominante rol in de eredivisie. Zaak is dan wel dat je daar als een coach een goed functionerend geheel van weet te maken. En dat lukt Advocaat dus maar niet of niet afdoende. Kwalijk voor Psv, mazzeltje voor ons. En dat zal sowieso nooit lukken, als je achterste lijn op alle fronten erg vaak verzaakt en simpelweg kwaliteit tekort komt. Een huis bouw je niet op drijfzand.

Gebruikersavatar
zeux
Berichten: 36421
Lid geworden op: wo dec 29, 2010 6:30 pm

Re: PSV 2012-2013

Bericht door zeux » zo mar 10, 2013 12:20 pm

wimpey schreef: Voor m'n gevoel hebben dit seizoen al zo'n 10 jonge spelers hun debuut in Ajax-1 gemaakt. Dat gaat niet lukken wanneer je ze grote aankopen voor de neus zet. Dus we zijn op de goede weg.
Bij psv is het te moeilijk om in het eerste te komen, wat voor de doorstroming niet goed is, maar je kunt het ook overdrijven. Ik zie niet waarom je het als club alleen goed doet als je tien jongens laat debuteren in een half seizoen.
Ik zou liever zien dat er meer vastigheid in de basisselectie zit en dan kijkt welke jonge jongens daar écht duurzaam ingepast kunnen worden. Niet steeds jonge jongens in het diepe gooien, waarna ze weer terug moeten naar Jong Ajax. Om daar soms nooit meer uit te komen.

Ajax-1 moet een reëel onderdeel van de opleiding van spelers zijn (zoals het eerste van psv dat nu níét is), maar het moet ook geen kindergarten worden. Wat mij betreft.
"Mensen worden door vraagtekens aan het denken gezet, niet door uitroeptekens." J.L. Heldring

Gebruikersavatar
Zuidema
Berichten: 12208
Lid geworden op: zo nov 09, 2003 1:35 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Zuidema » zo mar 10, 2013 12:42 pm

wimpey schreef: Wanneer Ajax gewoon normaal doet, z'n beperkingen kent en zich op z'n kracht (opleiden, springplank voor talent) focust, gaat het onze club voor de wind.
Er is zeker heel veel te zeggen voor de patronen die je hierboven schetst. En dat Ajax weer teruggaat naar de roots en een stuk bescheidenheid die Ajax groot hebben gemaakt. Dat de jeugdopleiding opgeschud wordt naar betere normen en waarden vind ik ook prima. Ik blijf alleen wel huiverig voor de mix waarmee dat momenteel op het vlaggenschip gebeurt. Want teveel jeugd is ook niet goed, zo heeft het verleden bewezen. Minimaal een paar ervaren asspelers, die de boel kunnen leiden en corrigeren en voorop in de strijd gaan, blijven in dat stramien wat mij betreft een must. Met hier en daar een serieuze kwaliteitsinvestering als op een plek nog geen jeugdtalent ingezet kan worden.

Ik vind dat we nu wat teveel het accent leggen op de jeugd en te weinig oog houden voor continuiteit door een goede mix en balans. We komen daar dit seizoen goddank goed mee weg, omdat F. van heel ver moet komen en Psv zoals gezegd dom bezig is. Zodat we ondanks de nodige stompzinnige zeperds dit seizoen nog steeds meestrijden om de titel.

Maar voor hetzelfde geld hebben we straks noodgedwongen en structureel een EL-jasje aangetrokken en zitten we in een gevaarlijke spiraal naar beneden, ondanks een goed functionerende jeugdopleiding. Ook dat hebben we al in het verleden meegemaakt, omdat we die mix en balans niet goed in de gaten hielden. Zeker als straks Alderweireld, Eriksen en De Jong vertrekken, kunnen we het ons niet veroorloven die gaten te dichten met uitsluitend wat talentvolle, relatief goedkope jeugd. Dan moet er wat mij betreft geld op tafel komen voor een paar klasbakken als vervangers. Jongens die er vrij rap staan. Voor de continuiteit, maar ook als leermeesters voor de jeugd. Het is niet of/of, het is en/en. En dat kost soms wat.

Gebruikersavatar
peter
Site Admin & Toto winner WC 2006, EC 2008
Berichten: 48887
Lid geworden op: di sep 23, 2003 11:08 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door peter » zo mar 10, 2013 1:02 pm

Achteraf wederom positief dat ze afgelopen donderdag geen EL-wedstrijd hadden. :biggthumpup.gif:

Gebruikersavatar
beelzebub
Berichten: 7511
Lid geworden op: di sep 23, 2003 1:53 pm
Locatie: Almere

Re: PSV 2012-2013

Bericht door beelzebub » zo mar 10, 2013 1:41 pm

wimpey schreef: (..) psv heeft goede jeugdspelers, soms moet je ook even geduld durven hebben. Wanneer je Locadia en Depay hebt, moet je dan echt Mertens en Matavz voor 12 miljoen halen? (..)

(...)
Maar dat terzijde... Ajax haalt elders veel talent weg momenteel, om dat gat te dichten.
(...)
Even ter nuance, Locadia is vier maanden voor z'n zeventiende weggekocht uit de opleiding van Willem II/RKC en Willems is voor bijna een miljoen gekocht van Sparta. Net zoals wij Eriksen/Fischer/Anderson/Meleg/Bocarra hebben gekocht.
Je kunt alles wat je wilt, als je maar oefent

Gebruikersavatar
zeux
Berichten: 36421
Lid geworden op: wo dec 29, 2010 6:30 pm

Re: PSV 2012-2013

Bericht door zeux » zo mar 10, 2013 10:31 pm

psv krijgt er even van langs bij Studio Voetbal. Van Halst valt Strootman aan, Ronald de Boer ondersteunt. Van Halst: 'Strootman is met van alles bezig, behalve zijn taken. Hij irriteert zich in de eerste minuten al aan iedereen, maar hij moet gewoon zijn man houden.'

Waterreus is ook heel kritisch op de cultuur bij psv en vindt het belachelijk dat nog steeds niet met Van Bommel is gepraat over volgend seizoen en het blijkbaar niet duidelijk is of hij dan nog voor psv speelt.
Maar: Van Bommel was toch voor twee jaar gehaald?
"Mensen worden door vraagtekens aan het denken gezet, niet door uitroeptekens." J.L. Heldring

Gebruikersavatar
Duke
Site Admin & AT EC 2016 winner
Berichten: 34684
Lid geworden op: ma apr 19, 2004 10:09 am

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Duke » zo mar 10, 2013 10:37 pm

Pfff, gaat het nu de hele uitzending over PSV? :excited.gif:
There is only one difference between a madman and me. I am not mad.

Salvador Dali

Gebruikersavatar
Jinne
Site Admin
Berichten: 14611
Lid geworden op: ma sep 22, 2003 11:05 am
Locatie: Amsterdam, Holland

Re: PSV 2012-2013

Bericht door Jinne » ma mar 11, 2013 9:10 am

Als ze verloren hebben vind ik dat niet zo erg. Beter dan extra tijd voor een lofzang over Feyenoord.

@Zeux, Van Bommel heeft maar voor 1 jaar getekend.
He's not the Messiah. He's a very naughty boy!

Gebruikersavatar
zeux
Berichten: 36421
Lid geworden op: wo dec 29, 2010 6:30 pm

Re: PSV 2012-2013

Bericht door zeux » ma mar 11, 2013 9:16 am

Jinne schreef:Als ze verloren hebben vind ik dat niet zo erg. Beter dan extra tijd voor een lofzang over Feyenoord.

@Zeux, Van Bommel heeft maar voor 1 jaar getekend.
Ah, ok. Thanks.
"Mensen worden door vraagtekens aan het denken gezet, niet door uitroeptekens." J.L. Heldring

Plaats reactie