Daar kom je maar op één manier achter en dat is door hem tegen darters van de PDC te laten spelen. Het zou kunnen dat hij een soort Jelle Klaasen is. Als debutant het toernooi van zijn leven spelen, maar dat succes nooit meer evenaren. Toch kan Jelle Klaasen akelig goed darten, maarja er zijn er nog zeker 30 of 40 die de pijltjes extreem goed mikken en minder vaak 'choken'.Ajax Rules schreef:Was al bekend dat het niveau hier een stuk lager ligt, en dat wordt bevestigd met deze "wereldkampioen".
Desalniettemin kan hij misschien mooie statsitieken overleggen. Mijn vraag dus: is dit een goede darter of zou hij bij de andere bond niet bij de beste 50 spelers behoren?
De PDC is duidelijk beter dan de BDO, daarom zijn Martin Adams en Tony O'Shea ook laf bij de slappere bond blijven plakken. Als wereldkampioen vang je toch mooi 120.000 euro voor 5 potjes darten. Dus Christiaan Kist heeft het gewoon fantastisch gedaan met, inderdaad, zeer mooie statistieken. Met deze 3-darts averages had hij tijdens de PDC WK ook de meeste wedstrijden winnend afgesloten.