De toekomst: post-Cruijff

Alles over Ajax in z'n algemeenheid.

Moderator: mods

Je moet kiezen!

Cruijff (met De Boer, Bergkamp en Jonk)
57
69%
Van den Boog (met Van Gaal)
12
14%
Het lukt me niet!
14
17%
 
Totaal aantal stemmen: 83

Ajax Rules
Berichten: 33358
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Ajax Rules » di mar 15, 2011 11:04 pm

Cruijff klinkt erg enthousiast. Dat is positief, maar tegelijk is het interview erg nietszeggend. Hij praat in zeer algemene termen (dat is overigens geen kritiek, misschien kan/wil hij nog niets zeggen).

Maar wat er nu in concreto gaat veranderen, is zeer onduidelijk. Het enige specifieke punt (meer invloed van oud-Ajacieden) wordt op dit moment al toegepast. Want op dit moment hebben FdB, Blind, Jonk, Bergkamp, Kreek, Roy, etc. al functies.
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Bert » di mar 15, 2011 11:08 pm

Een functie is natuurlijk iets anders dan invloed. Cruijff wil die oud-Ajacieden een bepalende stem in het technische beleid geven.

En dat hij algemeen blijft lijkt me niet meer dan logisch. Eerst moet er met de betrokkenen gesproken worden voordat je je plannen openbaar maakt.
Nog steeds eens met Boem.

En met niemand anders!

Gebruikersavatar
Cluijffert
Berichten: 2344
Lid geworden op: zo jun 19, 2005 9:34 am
Locatie: Haarlem

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Cluijffert » wo mar 16, 2011 6:29 am

ik zou graag willen, maar ik verwcht er ook weinig van. Prachtig een trinity van 3 ex. topspelers die het technisch beleid gaan uitstippelen, maar ook dit is maar gokken dat deze oud spelers wel hebben wat nodig is in tegenstelling tot MvB, Wouters, Blind, Schip etcetera.

Verder we zwalken van de ene kant naar de andere kant. Als dit over 3 jaar geen vrucht heeft gedragen, dan we komen vast met een commissie die weer bepaald dat Ajax een sterke man zoals Van Gaal of Michels nodig heeft... 'want ja, de successen van Ajax zijn altijd gehaald onder leiding van een Boss'

Hopelijk heb ik ditmaal ongelijk, want laten we eerlijk zijn, 5 voor 12 is het al lang niet meer.
I was recently diagnosed with a stage 4 I don't give a shit, I'm afraid is terminal.

Gebruikersavatar
Ajaciedjuh
Berichten: 23000
Lid geworden op: do mei 20, 2004 11:16 am

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Ajaciedjuh » wo mar 16, 2011 6:44 am

Telesport schreef:CRUIJFF KIEST ’SUPERTRIO’
• Het supertrio dat Ajax in oude glorie moet gaan herstellen: Dennis Bergkamp, Wim Jonk en Frank de Boer (van links naar rechts). ILLUSTRATIE: MARIUS STEENBERGEN

De Boer, Bergkamp en Jonk vormen nieuwe voetbalhart Ajax




door VALENTIJN DRIESSEN en MIKE VERWEIJ
AMSTERDAM – Frank de Boer, Dennis Bergkamp en Wim Jonk moeten het nieuwe grote voetbalhart gaan vormen bij Ajax en worden respectievelijk verantwoordelijk voor de A-selectie, opleiding en scouting bij de Amsterdamse club. Dit supertrio – als spelers regen zij bij Ajax successen aaneen – krijgt de volledige technische leiding de komende jaren op De Toekomst en in de Amsterdam Arena. Johan Cruijff, de voorzitter van het technisch platform, denkt dat De Boer, Bergkamp en Jonk er samen voor kunnen zorgen dat Ajax op termijn weer synoniem staat voor succes, onderscheidend voetbal en het afleveren van Europees toptalent.

De invulling van de technische leiding is de belangrijkste aanbeveling, die Cruijff gisteren deed aan het directieteam van Ajax met Rik van den Boog. De algemeen directeur vormde niet alleen onderdeel van het technisch platform, maar wordt ook verantwoordelijk voor de uitvoering van het technisch rapport. Belangrijkste wijziging is het vervallen van de functie hoofd jeugdopleiding, nu ingevuld door Jan Olde Riekerink. Welke rol Danny Blind gaat invullen is niet exact duidelijk, maar hij zou sowieso samen met Hennie Spijkerman hoofdtrainer Frank de Boer kunnen blijven assisteren. Daarnaast liggen er taken in het technisch management in het verschiet.

Cruijff heeft ook een duidelijke invulling voor ogen voor het supertrio, dat niet toevallig bestaat uit een verdediger (De Boer), een middenvelder (Jonk) en een aanvaller (Bergkamp). Het eerste en belangrijkste uitgangspunt bij Ajax is voetbal en dat wil Cruijff weer centraal stellen met de nieuwe technische organisatie. Daarom zal het supertrio veel tijd vrijmaken om op het veld te staan, waarbij ze alle drie trainingen gaan geven aan de Ajax-talenten individueel en in kleine groepjes. Cruijff wil namelijk dat de technische leiding ook echt werkt aan de individuele techniek bij Ajacieden, waarbij de groei van het individu voorop staat. Het teamgebeuren komt – zeker bij de jeugd onder zestien jaar – op de tweede plaats.

Deze koerswijziging moet er ook toe leiden dat de jeugdtrainers van Ajax ook niet meer het gevoel krijgen dat ze afgerekend worden op de prestaties van hun elftallen in plaats van de ontwikkeling van jonge toptalenten. Onder die trainers zal een herindeling plaatsvinden, waarbij de verantwoordelijkheid komt te liggen bij Bergkamp en Jonk. Het zal in de toekomst vaak voorkomen dat er met jonge Ajacieden geschoven wordt op trainingen, in hun elftal en door leeftijdscategorieën heen. Allemaal om de toptalenten meer weerstand te geven, meer bagage voor hun toekomstige carrière. Nauwe samenwerking tussen de trainers is daarvoor vereist.

Verder wil Cruijff met de invulling en het agenderen van trainingen voorkomen dat jonge spelertjes een hele dag van huis zijn, vele uren bij Ajax vertoeven en door huiswerk en andere indoorsporten uiteindelijk aan het eind van de dag maar een half uurtje met de bal zijn bezig geweest. Iets wat nu nog voorkomt.

Voetbal en de technische opleiding komen dus centraal te staan bij de jeugdopleiding van Ajax en De Boer, Bergkamp en Jonk zijn de wielen die deze Ajax-voetbalmachine draaiende gaan houden. Zij moeten al hun voetbalknowhow vertalen en uitvoeren met daarbij vanzelfsprekend een ondersteunende organisatie met jeugdtrainers en specialisten voor verdediging, middenveld en aanval.

Cruijff richt zich in zijn technisch rapport hoofdzakelijk op de jeugdopleiding en alles wat daarmee samenhangt. De actualiteit en het eerste elftal zullen later volgen. Betreffende het eerste elftal heeft Frank de Boer trouwens al een eerste stap in de goede richting gezet met onder andere z’n oog voor zelfopgeleide spelers. Hoofdtrainers in de toekomst zullen nooit meer carte blanche krijgen om het technisch- en personeelsbeleid rond het eerste elftal volledig naar eigen inzicht in te kleuren.
Frank, Dennis & Wim moeten het dus gaan doen. Alles opgelost!? :hypocrite.gif:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience."

Gebruikersavatar
Monkey Tonk
Berichten: 9667
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 6:54 pm
Locatie: route 66

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Monkey Tonk » wo mar 16, 2011 7:23 am

Ik zie het zeer zitten. :ajaxsmiley.gif: :ajaxscarf.gif:

Ajax komt er weer aan. De wereld huivert al (zie ook aardbevingen).

Neefkens
Erelid
Berichten: 726
Lid geworden op: di sep 24, 2013 12:42 pm

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Neefkens » wo mar 16, 2011 7:56 am

Dit is natuurlijk maar een klein stukje van het hele plan, hoop ik toch... :blush.gif:

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door joey » wo mar 16, 2011 8:47 am

Staat er toch? De rest volgt.

Spannend, ziet er interessant uit. Ik hoop alleen dat het genoemde trio het ook kan uitvoeren.
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
Zuidema
Berichten: 12238
Lid geworden op: zo nov 09, 2003 1:35 am

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Zuidema » wo mar 16, 2011 9:02 am

joey schreef:Staat er toch? De rest volgt.

Spannend, ziet er interessant uit. Ik hoop alleen dat het genoemde trio het ook kan uitvoeren.
Dat hoop ik met je mee. De plannen van Cruijff zien er heel interessant uit, maar met de poppetjes-invullerij wil Johan helaas nog wel eens flink misschieten. Met Jonk, Bergkamp en FdB heb je natuurlijk een flink bolwerk aan voetbalkennis in huis, maar vooral Jonk en Bergkamp lijken me nog rookies op het gebied van technisch leiding geven aan een club.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door joey » wo mar 16, 2011 9:22 am

Ach, voor de administratieve kant kunnen ze een manager inhuren. Dit gaat over voetbal.

Cruijff zal het van nabij volgen, reken daar maar op. En Cruijff ziet alles.

Voor Cruijff staat de ontwikkeling van de speler voorop en niet de ontwikkeling van het team of de ontwikkeling van de trainer. Iedereen moet zijn ego aan de kant zetten om dat supertalent beter te maken. Het is geen toeval dat Cruijff gekozen heeft voor De Boer, Bergkamp en Jonk, drie mannen met een gezonde karakterstructuur.

(Het is ook een manier om Bergkamp voor Ajax te behouden. Anders zit hij binnenkort in Londen.)

Kijk, talent is er zat. Ajax heeft altijd talent genoeg gehad. Vandaag de dag halen we ook nog talent van ver, dus er zijn genoeg goede spelers om mee te werken. Er moet alleen meer uit de creatieve talenten gehaald worden.Weg met het voorkauwen, weg met het doodcoachen. :ajaxscarf.gif: :blub.gif:
Het stinkt aan alle kanten!

LucaS
Berichten: 53591
Lid geworden op: di mar 09, 2004 1:13 pm
Locatie: Amsterdam

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door LucaS » wo mar 16, 2011 9:23 am

Jij onderschat het ambacht manager ernstig, denk ik. Dat is toch net iets anders dan de administratie bijhouden
I think I lost my fucking headache

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door joey » wo mar 16, 2011 9:24 am

Ach, zo ingewikkeld kan het niet zijn om de jeugdopleiding van Ajax draaiende te houden. Temeer daar het technische aspect is uitbesteed aan specialisten.
Frank de Boer heeft een onderhoud gehad met Johan Cruijff over de toekomst van Ajax. Volgens de trainer ligt hij op één lijn met de clublegende. “De filosofie van Johan is de Ajax-filosofie en dus mijn filosofie”, verklapt de trainer, die zegt geschrokken te zijn van de staat waarin hij het eerste elftal aantrof. De Boer nam de scepter in december 2010 over van Martin Jol.

“Wij zullen nooit 4-4-2 spelen. Altijd 4-3-3”, laat De Boer optekenen in NUsport. “Zelfs als ik zes geblesseerde buitenspelers heb, speel ik geen 4-4-2.” In de jeugdopleiding spelen alle teams met twee vleugelaanvallers en dat systeem is ook de basis van de successen in het verleden geweest. De Boer laat weten dat er op het gebied van positiespel nog veel te winnen valt.

“Van de eerste positiespelletjes die onder mijn leiding plaatsvonden, ben ik echt geschrokken”, vervolgt de trainer. “Bij mijn oude team, de A1, speelden we na een half jaar positiespel. Nou, het kwijl liep uit je mond. Dat wil ik bij alle teams van Ajax. Dat is punt dat hoog op de agenda staat.”
Ajax moet terug naar de basis. Nu zie je dat Ajax zestienjarigen van elders haalt omdat die technisch beter zijn dan wat we zelf hebben lopen. Ik wil niet zeggen dat je nooit een zestienjarige moet halen, maar dan zou zo'n jongen heel goed moeten zijn, anders kan hij niet meer aanhaken. Ik zie nu gekochte spelers lopen (Schouw, Boere, enz) die ik werkelijk niets bijzonders vind.

Nu zie je ook dat spelers in Ajax 1 nog aan hun technische vaardigheden moeten werken. Dat moeten we niet hebben, die spelers moeten in technisch opzicht kant en klaar zijn. We zijn ze immers vrij snel weer kwijt.
Laatst gewijzigd door joey op wo mar 16, 2011 9:39 am, 1 keer totaal gewijzigd.
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
Ajaciedjuh
Berichten: 23000
Lid geworden op: do mei 20, 2004 11:16 am

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Ajaciedjuh » wo mar 16, 2011 9:37 am

LucaS schreef:Jij onderschat het ambacht manager ernstig, denk ik. Dat is toch net iets anders dan de administratie bijhouden
Is ook mijn gevoel. Alles valt en staat met de 'omgeving' waarop het drietal kan terugvallen / door begeleid wordt.

Als je dit in het bedrijfsleven doet, dan weet je zeker dat het slecht afloopt. 3 managers op essentiële 'afdelingen', zonder enige ervaring. Klinkt leuk, maar ik heb mijn vraagtekens.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience."

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door joey » wo mar 16, 2011 9:42 am

Dan had je Michels, Cruijff of Van Gaal ook niet als trainer kunnen aanstellen.

Cruijff zelf wordt het klankbord voor die mannen. Hij gaat ze ondersteunen. :blub.gif:

Je moet de bureaucratie tot een minimum beperken. Voetbal, daar gaat het om.
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
jabu
Berichten: 15991
Lid geworden op: zo apr 04, 2004 8:46 am
Locatie: Amsterdam

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door jabu » wo mar 16, 2011 9:48 am

Trainer is natuurlijk wat anders dan manager. Dus Cruijff is klankbord, maar zelf toch ook geen manager?

Neefkens
Erelid
Berichten: 726
Lid geworden op: di sep 24, 2013 12:42 pm

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Neefkens » wo mar 16, 2011 9:49 am

Manager staat dus gelijk aan bureaucratie? :ajaxsmiley.gif:

Lekker beetje ballen en alles komt goed?. Laten we erop houden dat het accent wat meer op voetbal komt te liggen.

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door joey » wo mar 16, 2011 9:52 am

Jabu schreef:Trainer is natuurlijk wat anders dan manager. Dus Cruijff is klankbord, maar zelf toch ook geen manager?

Nee, maar het organisatorische aspect boeit me niet zo. Ik neem aan dat er wel iemand komt die de busjes op tijd laat rijden. Misschien kan Blind dat doen, die hebben we nog over.

Ja, beetje lekker ballen, Neef. :blub.gif: :biggthumpup.gif:
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
Toppie
Berichten: 11951
Lid geworden op: di feb 24, 2004 5:43 pm

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Toppie » wo mar 16, 2011 9:56 am

Neefkens schreef:Manager staat dus gelijk aan bureaucratie? :ajaxsmiley.gif:

Lul koek bingo :blush.gif:

Bert
Berichten: 35963
Lid geworden op: za feb 05, 2005 7:37 pm
Contacteer:

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Bert » wo mar 16, 2011 10:19 am

Waarom staat dit nou weer in de Telegraaf? Welke rat heeft er nou weer lopen lekken?
Nog steeds eens met Boem.

En met niemand anders!

Neefkens
Erelid
Berichten: 726
Lid geworden op: di sep 24, 2013 12:42 pm

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Neefkens » wo mar 16, 2011 10:20 am

JC zelf? :ajaxsmiley.gif:

Alexander
Berichten: 9165
Lid geworden op: wo sep 24, 2003 5:19 pm

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Alexander » wo mar 16, 2011 10:31 am

Ziet er goed uit. Beter dan zo een nietsnut als Olde Riekerink op de jeugd, dat slaat natuurlijk helemaal nergens op. Hoop dat JC er komt op gaat zitten en de genoemde jongens ook echt gaat steunen.

Gebruikersavatar
Ajaciedjuh
Berichten: 23000
Lid geworden op: do mei 20, 2004 11:16 am

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Ajaciedjuh » wo mar 16, 2011 10:39 am

Het is in ieder geval een herhaling van wat Cruijff destijds met Van Basten, Witchge en van het Schip wilde doen.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience."

Gebruikersavatar
Jesse
Berichten: 17713
Lid geworden op: wo sep 24, 2003 7:36 pm
Locatie: Amsterdam

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Jesse » wo mar 16, 2011 10:53 am

joey schreef:Ik neem aan dat er wel iemand komt die de busjes op tijd laat rijden. Misschien kan Blind dat doen, die hebben we nog over.
Joey heeft er zin in. :icon_biggrin.gif:
"Well, maybe Bob Dylan was wrong. Maybe you do have to be a weatherman to know which way the wind blows."

Michael_B
Berichten: 10446
Lid geworden op: di sep 23, 2003 2:19 pm
Locatie: Alkmaar

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Michael_B » wo mar 16, 2011 10:53 am

Alexander schreef:Ziet er goed uit. Beter dan zo een nietsnut als Olde Riekerink op de jeugd, dat slaat natuurlijk helemaal nergens op. Hoop dat JC er komt op gaat zitten en de genoemde jongens ook echt gaat steunen.
Daar hoop ik ook op.
Face your fears and live your dreams, No Fear

joey
Erelid
Berichten: 94218
Lid geworden op: ma sep 01, 2003 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door joey » wo mar 16, 2011 11:02 am

Tja, wie niet?

Cruijff: 'Dit rapport belichaamt mijn voetbalvisie'

Johan Cruijff is tevreden met de eerste adviezen die hij Ajax heeft kunnen geven namens de klankbordgroep technische zaken. De voormalig speler en trainer, voorzitter van het adviesorgaan, sprak met name over de jeugdopleiding van de club.

Cruijff, die in zijn functie ook het gesprek met hoofdtrainer Frank de Boer aanging, spreekt op de clubwebsite van een goede eerste aanzet. 'Ajax moet terug naar de top, en de sleutel van die verandering ligt bij de jeugdopleiding. De afgelopen weken hebben we met een groot aantal mensen, allemaal ex-topvoetballers, dit plan gebouwd. Ajax zal weer geleid moeten worden door ex-topvoetballers die de knowhow en ervaring hebben om het door mij ontwikkelde voetbalmodel uit te voeren en neer te zetten.'

Cruijf concretiseert zijn plannen. 'Een paar oud-topvoetballers (onder anderen Dennis Bergkamp en Wim Jonk, red.) gaan samen met hoofdtrainer Frank de Boer het 'technische hart' vormen van het nieuwe Ajax, en zij krijgen de rugdekking van een groot aantal ex-spelers binnen en buiten de club die voor hen klaarstaan.'

'Ik denk dat iedereen binnen Ajax ook dolgraag achter zulke coryfeeën zal staan. Zij gaan de technische normen van Ajax opstellen en bewaken en zorg dragen dat op die technische normen wordt gestuurd door de beste mensen op de beste plek. Je hebt namelijk zowel kwaliteit als resultaat nodig. Resultaat zonder kwaliteit is saai, kwaliteit zonder resultaat is onzinnig. Deze toppers begrijpen dat volledig.'

'Er moeten nu snel beslissingen genomen worden en daarom hebben we bij iedere stap in het proces de directie op de hoogte gehouden en contact gehouden met de Raad van Commissarissen', vervolgt Cruijff. 'We willen namelijk klaar zijn vóór het volgende seizoen en eigenlijk zijn we dan al laat. Nu moeten we voortvarend de uitvoering ter hand nemen.' Overigens maakt algemeen directeur, Rik van den Boog, ook deel uit van de klankbordgroep.

Cruijff geeft toe genoten te hebben van de gesprekken. 'Ik vind het een genot om te zien dat ex-Ajacieden als Rijkaard, Van Basten, Winter, Roy, Schoenaker, Boeve, Keizer, Jonk en Bergkamp naast de al genoemde De Boer samen met mij om de tafel zitten om in een open discussie met elkaar de beste ideeën voor de toekomst van Ajax te formuleren. Die toewijding tot de club is het meest dierbare dat een voetbalclub als Ajax kan hebben en dat moet Ajax méér gaan koesteren.'
Cruijff wil er zelf zorg voor dragen dat er ook daadwerkelijk iets met de bevindingen gedaan wordt. 'Dit rapport belichaamt mijn visie op voetbal en daar sta ik voor. Ik kan me trouwens geen moment voorstellen dat dit advies geheel of gedeeltelijk niet uitgevoerd zou worden, want alles wat Ajax in het verleden groot gemaakt heeft, staat in dit advies, en alle ex-topvoetballers omarmen het doel en deze weg naar dat succes. Uiteindelijk willen vele anderen en ik weer trots zijn op Ajax, opdat de wereld Ajax weer gaat bewonderen.'


VI


:ajaxscarf.gif:
Het stinkt aan alle kanten!

Gebruikersavatar
Monkey Tonk
Berichten: 9667
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 6:54 pm
Locatie: route 66

Re: De toekomst: Cruijff terug bij Ajax, bestuur vertrekt.

Bericht door Monkey Tonk » wo mar 16, 2011 11:06 am

joey schreef:
“Wij zullen nooit 4-4-2 spelen. Altijd 4-3-3”, laat De Boer optekenen in NUsport. “Zelfs als ik zes geblesseerde buitenspelers heb, speel ik geen 4-4-2.”

“Bij mijn oude team, de A1, speelden we na een half jaar positiespel. Nou, het kwijl liep uit je mond. Dat wil ik bij alle teams van Ajax. Dat is punt dat hoog op de agenda staat.”
Eindelijk weer wat gezonde arrogantie, en een prima visie. Toch nog een derde Cruijff injectie. Wat een mazzel. Nu alleen nog zorgen dat de jonge talenten niet zo snel weggeplukt worden.

Plaats reactie