Thomas Vermaelen
Moderator: mods
- Ajaciedjuh
- Berichten: 23000
- Lid geworden op: do mei 20, 2004 11:16 am
AD schreef:‘Ajax is echt fantastisch voor ons’
Door RENZE LOLKEMA
AMSTERDAM - Ajax heeft niet vaak plezier van Belgen. Walter Meeuws was een positieve uitzondering, daarna konden spelers als Soetaers, Sonck, Vandamme en De Mul de verwachtingen nooit waarmaken. Thomas Vermaelen (22) en Jan Vertonghen (20) doen het anders: zij zijn wel goed.
afbeelding vergroten Vertonghen (links) en Vermaelen. FOTO PAUL VREEKER/UNITED PHOTOS
Het was een moeilijke maandag geweest, daags na de verliesbeurt tegen Roda JC. Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen gingen beiden in de fout, waardoor de Limburgers onverwacht met 2-1 van Ajax wonnen. Bij het Vlaamse verdedigingsblok van Ajax, dat er een hele middag solide had uitgezien, stond het schaamrood op de kaken.
Vermaelen sloeg vervolgens bijna zijn hand kapot, toen hij als eerste terugkeerde in de kleedkamer en zijn frustratie botvierde op de radiator. ,,Ik voel die hand nog,’’ zei hij gisteren.
Vertonghen werd de volgende dag onderwezen door onder meer Frank de Boer, ook ooit linksback van Ajax en tegenwoordig als stagetrainer in dienst van de Amsterdammers. ,,Ik was te laat. Dat mag me niet nog een keer overkomen.’’ Vermaelen: ,,Dit moeten we rechtzetten.’’ De Belgen van Ajax zijn dat vanavond van plan, thuis tegen Sparta (20.30 uur).
Beiden komen van het Vlaamse platteland. Vertonghen uit Tielrode (ergens tussen Antwerpen en Gent), Vermaelen uit Kapellen, net over de grens met Nederland. Maar eenmaal verhuisd, waanden de Belgen zich meteen geen buren meer. ,,Amsterdam, dat is echt een wereld van verschil,’’ zeggen ze onafhankelijk van elkaar.
Vertonghen: ,,Thomas komt van een klein dorp, maar ik woonde in een gat, dat wil je niet weten. Bij ons lopen nog meer koeien dan bij Thomas.’’
Als tieners meldden ze zich bij Ajax. Vermaelen was 15, Vertonghen amper 16 toen ze werden gevraagd de Belgische jeugdopleiding van de Amsterdammers in Nederland te vervolgen. Ze belandden in een gastgezin en gingen naar school in de Bijlmer.
Vermaelen: ,,Begrijp me goed, ik heb niets tegen buitenlanders, maar daar kwam ik zoveel nationaliteiten tegen, dat was ik niet gewend. Ik was vijftien jaar en dat heeft behoorlijk wat impact gehad op mijn ontwikkeling. Belgen zijn gesloten, zij zullen niet snel ergens iets van zeggen. Ik ben Nederlanders gaan waarderen, omdat ze veel meer openstaan voor dingen.’’
Vertonghen: ,,Er zijn een hoop Belgen niet geslaagd bij Ajax, ik weet het. Ik kan me voorstellen dat een doorsnee Belg ook wel even slikt als die hier komt. Er gebeurt hier zoveel. Thomas en ik hebben het geluk gehad dat we hier min of meer zijn opgegroeid. Je wordt hier gevormd en langzaam klaargestoomd voor het grote werk. Je wordt grootgebracht met het Ajax-systeem en gaat naar school in de Bijlmer. Dan gebeurt er wel wat. Die sfeer, daar moet je aan wennen. Maar ik vind het fantastisch.
,,In België was ik geen stadsmens, nu wel. Ik heb zelfs een huis gekocht in Amsterdam. Ik zal niet zo snel meer terugkeren naar België. Na drie dagen thuis, wil ik terug naar Amsterdam. Wat er nog Belgisch is aan mij? De taal misschien. Ik ben vernederlandst. Nederland is voor mij ook geen buitenland meer.’’
Het toeval wil dat beide Belgen RKC nodig hadden om te slagen bij Ajax. Vermaelen speelde er dertien duels als huurling, Vertonghen twaalf.
Vertonghen: ,,Voor mij was het best moeilijk. Mijn vader is vorig jaar op 23 januari overleden en ik moest voor de 31ste een beslissing nemen. Ik was er met m’n gedachten niet helemaal bij. Toch heb ik het maar gedaan, omdat het bij Ajax voor mij altijd hetzelfde liedje was. Het eerste speelde steeds twee keer per week, vanwege Europa Cup-wedstrijden. Ik speelde op maandag met Jong Ajax, het eerste liep die dag op de training uit. Op dinsdag moest ík uitlopen, op woensdag speelde Ajax 1 weer een wedstrijd, op donderdag was iedereen vrij, kortom, ik kreeg nooit de kans om me in het eerste te spelen.
,,Het ziekst werd ik van de lijst die op zaterdagmiddag in de kleedkamer hing. Ik zat nooit bij de selectie. Bij RKC ging het goed, alleen vond ik het moeilijk terug te keren naar Ajax. Ik had immers gescoord tegen Ajax (2-2) en dat was me door velen kwalijk genomen. Ook door trainer Ten Cate? Dat heb ik van horen zeggen. Ik heb er een moeilijke tijd door gehad. Toen ik terugkeerde in Amsterdam vroeg ik me af of hij nog steeds boos was. Ik heb volgens mij ook geen echte kans gehad. Ik heb voor hij wegging twee keer meegedaan. De wraakgevoelens leefden misschien nog. Pas nu gaat het goed. Ik voel me sterk.’’
Vermaelen was dit voetbaljaar lange tijd geblesseerd aan zijn enkel. Maar nu hij weer fit is, lijkt Ajax achterin meedogenlozer. ,,Ik ben voor niemand bang. Ik voel me ook sterk. Dat meedogenloze, dat zit in me. Dit is mijn beroep, daar moet je alles voor laten. Dat je op jonge leeftijd je land, je familie en vrienden verlaat, zegt al iets. Het zou stom zijn nu te verslappen. Daarom mag ik ook niet meer zo’n fout maken als tegen Roda JC. ’’
Voorlopig staan beide spelers nog bij Ajax onder contract. Vertonghen tot 2011, Vermaelen tot 2012.
Vertonghen: ,,Ik zie me hier niet snel weggaan. Ja, als Real Madrid komt, zoals bij Royston Drenthe, dan wordt het anders. Maar ik zal Ajax maar voor weinig clubs verlaten. Ik vind het hier geweldig en voel me helemaal thuis.’’
- Ajaciedjuh
- Berichten: 23000
- Lid geworden op: do mei 20, 2004 11:16 am
Dat is zwaar klote voor ons. Vooral in relatie met de wedstrijd met Heerenveen. Ook Vertonghen is er niet bij (geschorst).AD schreef:Einde seizoen voor Vermaelen
dinsdag 29 april, door Fredschuit1, Amsterdam, 00:54u, AD
Volgens AD Sportwereld zal Thomas Vermaelen zeer waarschijnlijk niet meer in actie komen tijdens de play-offs. De Belg is al twee weken geblesseerd aan zijn lies en die kwetsuur blijft hem parten spelen.
'Het gaat niet zo goed', zei Vermaelen gisteren. 'Ik kan alleen maar fietsen en wat krachttraining doen. Rust is het enige wat helpt.' Het is niet de eerste keer dat Vermaelen dit seizoen vanwege fysiek ongemak aan de kant moet blijven. De verdediger kwam na de winterstop terug van drie maanden blessureleed. Hij was toen hersteld van een enkelblessure.
'Het lukte me altijd snel op niveau te komen als ik geblesseerd was geweest', aldus Vermaelen. 'Daar heb ik geen twijfels over. Ik hoop alleen dat het herstel wat sneller gaat. Maar ik denk dat de play-offs een moeilijk verhaal worden.'
Vermaelen, Verthongen en Colin doen dus niet mee. Ik ben bang dat dat een
Silva- Heitinga- Lindgren- Urby wordt. 3 middenvelders een een verdedigend matige back (Silva). Ik zou er zelfs aan denken Kuffour er in te zetten. Zonde dat hij Colin weg heeft gestuurd, die hadden we nu nodig gehad.
Silva- Heitinga- Lindgren- Urby wordt. 3 middenvelders een een verdedigend matige back (Silva). Ik zou er zelfs aan denken Kuffour er in te zetten. Zonde dat hij Colin weg heeft gestuurd, die hadden we nu nodig gehad.
´Hey Pistolero, there is no I in TEAM!´ Lance, 27/07/09
-
- AT Toto winner 15/16
- Berichten: 23726
- Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm
Dat was geen lopend duel. Hij wilde de bal achter laten lopen, beiden spelers stonden bijna stil. Dat was gewoon een inschattingsfout. Een beginnersfout. Rajkovic had precies hetzelfde, ook tegen Roda. Zoiets overkomt een Stam of een Alex niet.
´Hey Pistolero, there is no I in TEAM!´ Lance, 27/07/09
Ik bedoel het moment ervoor. Als Vermaelen die bal achter wil laten lopen, is het zijn fout als Van Tornhout die bal simpel oppikt en wegloopt. Dat is een beginnersfout. Dat hij vervolgens het lopende duel verliest, is normaal bij Vermaelen, dat zijn we haast gewend.
´Hey Pistolero, there is no I in TEAM!´ Lance, 27/07/09