F1 en andere autosporten

F1, tennis, schaatsen, wielrennen en nog veel meer.

Moderator: mods

Gebruikersavatar
Duke
Site Admin & AT EC 2016 winner
Berichten: 34682
Lid geworden op: ma apr 19, 2004 10:09 am

Re: F1

Bericht door Duke » ma mei 28, 2018 1:56 pm

Ik heb ergens gelezen dat het team nog gevraagd had een qualificatiesim te doen, en dat hij daar mee bezig was.
There is only one difference between a madman and me. I am not mad.

Salvador Dali

Mano
Berichten: 15869
Lid geworden op: wo jul 21, 2004 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: F1

Bericht door Mano » ma mei 28, 2018 2:02 pm

zeux schreef:
Vier minuten voor het einde van een training. Echt 0,0 noodzaak om op dat moment perse de snelste te willen zijn.

Dat getuigd van prestatiedrang die nét te ver gaat.
Precies dit.
Zelfde geldt voor de crash met Vettel.
Vorige race werd hij 3de maar had hij geluk dat hij niet zijn hele voorkant eraf reed.

Allemaal momentjes dat hij zo gretig reageert maar het toch verkeerd inschat.
Op dit moment is hij makkelijk te lokken. Hamilton laat een klein gaatje vallen, Verstappen duikt erin en hamilton duwt hem professioneel langs de baan.
Verstappen is een soort PacMan op dit moment, hapt voor elke cm ook als het er niet toe doet of er een beter moment aankomt.

Ik zeg niet dat hij de potentie/talent niet heeft om Wereldkampioen te worden maar hij zal wel snel moeten leren wanneer volle bak te gaan, wanneer op 85% en wanneer je verlies te pakken en de punten voor het team veilig stellen
Hamilton en Vettel hebben in Monaco gewoon rondjes gereden.... vooraf al tevreden met het resultaat. geen onnodige risico's genomen, volgend circuit ligt beide auto's beter dus dan meer racen.
Ik neem het leven met een korrel zout...... schijfje citroen en een shot tequila!!!

Iniesta
Berichten: 6019
Lid geworden op: ma okt 17, 2011 10:52 pm

Re: F1

Bericht door Iniesta » ma mei 28, 2018 8:19 pm

Verstappen is nog steeds een ideaal uithangbord voor red bull. Zonder hem is F1 uitermate saai te noemen.
Situatie destijds met Kyiat is onvergelijkbaar, die kwam er qua tijden niet aan te pas en maakte fouten.
In langer runs is verstappen meestal de sterkere tov ricciardo. Als hij de balans kan vinden tussen zn agressieve rijstijl en geduld op de juiste momenten zal ie met voorsprong de beste coureur van het veld zijn.

Gebruikersavatar
Ramona
Erelid, Toto winner 03/04, 17/18, EC 08
Berichten: 34515
Lid geworden op: vr sep 12, 2003 5:58 pm
Locatie: Nijmegen

Re: F1

Bericht door Ramona » za jun 09, 2018 5:55 pm

Nog 1 uur en dan gaat de kwalificatie van de Grand Prix van Canada van start. De 3 vrije trainingen was Max 1. Zou het... :eusa_pray.gif:

Iniesta
Berichten: 6019
Lid geworden op: ma okt 17, 2011 10:52 pm

Re: F1

Bericht door Iniesta » za jun 09, 2018 6:20 pm

Geloof er niet in, Ferrari en Mercedes kunnen altijd nog een paar tienden sneller in de kwalificatie.
Zit er in elk geval bij voor de race zelf

Gebruikersavatar
ferry
Berichten: 3128
Lid geworden op: ma dec 01, 2003 1:36 pm
Locatie: Ireland

Re: F1

Bericht door ferry » za jun 09, 2018 6:44 pm

Ik denk ook dat Ferrari en Mercedes iets extras hebben in Q3, maar ik ga wel effe kijken. De race morgen kan wel interessant worden, als de Bulls er zo dichtbij zitten.

Gebruikersavatar
zeux
Berichten: 36414
Lid geworden op: wo dec 29, 2010 6:30 pm

Re: F1

Bericht door zeux » za jun 09, 2018 9:14 pm

P3 voor Verstappen zie ik. Race ga ik helaas niet zien.

Positieve geluiden rond Max in Canada. Twee, drie goede resultaten en hij is weer het mannetje...
"Mensen worden door vraagtekens aan het denken gezet, niet door uitroeptekens." J.L. Heldring

Gebruikersavatar
Duke
Site Admin & AT EC 2016 winner
Berichten: 34682
Lid geworden op: ma apr 19, 2004 10:09 am

Re: F1

Bericht door Duke » za jun 09, 2018 9:34 pm

Prima weekend tot nu toe voor hem, nagenoeg foutloos, :biggthumpup.gif:
There is only one difference between a madman and me. I am not mad.

Salvador Dali

Gebruikersavatar
Monkey Tonk
Berichten: 9667
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 6:54 pm
Locatie: route 66

Re: F1

Bericht door Monkey Tonk » za jun 09, 2018 11:58 pm

RB heeft alleen nog die extra knop nodig om de motor helemaal open te draaien in Q3, die Merc en Ferrari wel hebben, en ze doen mee om de wereldtitel.

Gebruikersavatar
zeux
Berichten: 36414
Lid geworden op: wo dec 29, 2010 6:30 pm

Re: F1

Bericht door zeux » zo jun 10, 2018 6:07 am

Monkey Tonk schreef:RB heeft alleen nog die extra knop nodig om de motor helemaal open te draaien in Q3, die Merc en Ferrari wel hebben, en ze doen mee om de wereldtitel.
Ricciardo dan, hooguit, Verstappen heeft zich kansloos gecrasht.
"Mensen worden door vraagtekens aan het denken gezet, niet door uitroeptekens." J.L. Heldring

Gebruikersavatar
Monkey Tonk
Berichten: 9667
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 6:54 pm
Locatie: route 66

Re: F1

Bericht door Monkey Tonk » zo jun 10, 2018 7:34 pm

Het is weer optochtje rijden. Verschrikkelijk met de oersaaie Bottas die een gat laat vallen naar Vettel.

brigade zuid
AT Toto winner 15/16
Berichten: 23726
Lid geworden op: ma apr 26, 2004 10:51 pm

Re: F1

Bericht door brigade zuid » zo jun 10, 2018 8:45 pm

Saai hoor. Had Max op het einde nog niet ff Bottas kunnen pakken?

Mano
Berichten: 15869
Lid geworden op: wo jul 21, 2004 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: F1

Bericht door Mano » zo jun 10, 2018 8:50 pm

Zo wat een saaie race!

Geen inhaal actie gezien...
Ik neem het leven met een korrel zout...... schijfje citroen en een shot tequila!!!

Gebruikersavatar
ferry
Berichten: 3128
Lid geworden op: ma dec 01, 2003 1:36 pm
Locatie: Ireland

Re: F1

Bericht door ferry » zo jun 10, 2018 8:58 pm

Zeker een saaie race. Wel goed gedaan van Max; sneller dan Ricciardo, en op het eind nog dichtbij Bottas. Hij heeft 54 ronden op dat setje banden gereden en probeerde op het eind nog voorbij Bottas te komen. Jammer dat dat net niet lukte. Net als Max was Bottas ook zijn tijden en banden aan het managen natuurlijk.

Ajax Rules
Berichten: 33309
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Re: F1

Bericht door Ajax Rules » zo jun 10, 2018 9:27 pm

Dit is toch geen tv-sport joh.... verschrikkelijk. Stel je voor dat er geen Nederlander mee zou doen, dan is het al helemaal niet om aan te zien. Echt treurig.
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

Ajax Rules
Berichten: 33309
Lid geworden op: do jul 22, 2004 9:15 pm

Re: F1

Bericht door Ajax Rules » zo jun 10, 2018 9:30 pm

zeux schreef:Twee, drie goede resultaten en hij is weer het mannetje...
Zo werkt het natuurlijk niet. Ik hoorde iemand zeggen dat hij zich knap heeft gerevancheerd voor Monaco. Maar die fout in Monaco had wel wat grotere gevolgen dan zijn goede racen hier.

Sowieso kan je als topsporter niet om-en-om presteren. Als Nadal de ene dag goed is en de andere dag kut, dan wint hij het toernooi niet. Als PSV thuis wint tegen Groningen en de week erop uit verliest bij Roda, dan word je geen kampioen. Hij staat gewoon op onoverbrugbare afstand... nu al.
Socialisme is afgunst vermomd als mededogen, opgelegd met tirannie in de kleren van tolerantie.

Cruijff
AT Toto winner 14/15
Berichten: 23349
Lid geworden op: di jan 31, 2006 12:06 am

Re: F1

Bericht door Cruijff » zo jun 10, 2018 9:44 pm

De 'Koningsklasse' van de autosport is met afstand ook de saaiste van alle raceklassen.
Bijzonder dat in die periode met Vettel 4 maal op rij wereldkampioen niet zo ongeveer alle fans zijn afgehaakt en dat ze de best bekeken raceklasse van allemaal zijn.

Zonder Verstappen zou er idd al helemaal geen klap meer aan zijn.

Gebruikersavatar
raymon
Site Admin & AT WC 2014 winner, Toto winner 16/17
Berichten: 23604
Lid geworden op: di sep 02, 2003 9:59 am
Locatie: St. Neots, UK
Contacteer:

Re: F1

Bericht door raymon » zo jun 10, 2018 11:20 pm

Hebben ze nou een ronde minder gereden door een vlagfout (en had Verstappen met die extra ronde nog 2de kunnen worden)?
"De waarheid is een geheel van maatschappelijk geaccepteerde leugens"

Cruijff
AT Toto winner 14/15
Berichten: 23349
Lid geworden op: di jan 31, 2006 12:06 am

Re: F1

Bericht door Cruijff » zo jun 10, 2018 11:49 pm

raymon schreef:Hebben ze nou een ronde minder gereden door een vlagfout (en had Verstappen met die extra ronde nog 2de kunnen worden)?
Nee.
Er was weliswaar een vlagfout, ze stonden idd een ronde te vroeg met de vlag te zwaaien.

Maar blijkbaar hadden alle teams scherpe communicatie met de coureurs want iedereen is gewoon doorgereden nadat dezelfde dame een ronde later doodleuk weer stond te vlaggen.

Iniesta
Berichten: 6019
Lid geworden op: ma okt 17, 2011 10:52 pm

Re: F1

Bericht door Iniesta » ma jun 11, 2018 6:44 am

De race is uiteindelijk officieel wel ingekort. Dus ook al had verstappen bottas (die bijna stilstond in de laatste 100) op de lijn alsnog geklopt, dan had het resultaat van een ronde eerder geteld.
Hierdoor Verstappen alsnog snelste raceronde, omdat die van ricciardo uiteindelijk niet meer telde.

Gebruikersavatar
zeux
Berichten: 36414
Lid geworden op: wo dec 29, 2010 6:30 pm

Re: F1

Bericht door zeux » ma jun 11, 2018 8:02 am

Horner: 'Onmogelijk te zeggen of thuisblijven familie bijdroeg aan prestatie Max'
Foto: Getty Images
Gepubliceerd: 11 juni 2018 08:38


Max Verstappen had afgelopen weekend in Canada niet zijn vaste entourage van familieleden en begeleiding om zich heen en prompt reed de jonge coureur een foutloos weekend waarin hij derde werd.
"De aanpak van Max was hier iets anders. Hij was hier voor het eerst helemaal alleen", zegt Red Bull-teambaas Christian Horner tegen Reuters.

Vaak reist oud-coureur Jos Verstappen met zijn zoon mee en ook moeder Sophie, zus Victoria en manager Raymond Vermeulen zijn bij de meeste Grand Prix-weekenden in de paddock aanwezig. In Montreal had Verstappen zijn vaste entourage niet om zich heen.

De stevig bekritiseerde Limburger reed zijn beste weekend van het jaar. Hij noteerde in de drie vrije trainingen de snelste tijd, zette zaterdag met een derde plek zijn beste kwalificatie van het seizoen neer en stelde zondag voor de tweede keer dit jaar een podiumplek veilig.

"Of het bijgedragen heeft aan zijn sterke weekend is onmogelijk om te zeggen", zegt Horner over het ontbreken van Verstappens entourage. "Feit is dat Max nog steeds aan het ontwikkelen en rijpen is als een coureur."

Bij Red Bull denkt men dat dit proces sneller kan gaan als hij in een weekend meer focus op de races heeft. "We wilden gewoon een keer kijken hoe het bevalt", zegt Verstappen in het AD.

"Normaal gesproken ga ik 's avonds met mijn vader of Raymond wat eten en nu met Helmut Marko (adviseur Red Bull). Dit is gewoon een keer wat anders."

"Ik heb de begeleiding nooit nodig gehad, hoor. Maar ik vind het wel gewoon fijn om mijn familie om me heen te hebben", zegt Verstappen die vanuit Canada wel veel telefonisch contact had met het thuisfront. "Ik laat alles weten wat ik doe."

Horner was vol lof over het optreden van zijn jonge coureur op het Circuit Gilles Villeneuve. "Max heeft zich hier echt heel erg ondergedompeld in alles wat hij en het team moesten doen. Hij heeft echt een superjob gedaan."

Na een zwakke seizoenstart met tal van incidenten heeft Verstappen nu zijn tweede podiumplaats in de laatste drie races te pakken. Horner hoopt dat daarmee de opwaartse spiraal is ingezet.

"Hij is een buitengewoon talent. In alle sporten zie je atleten die fases hebben waarin het even allemaal niet loopt. Hij moet dat voor het oog van de wereld doormaken."

"Hopelijk is het nu klaar met al zijn pech. Belangrijk is dat hij hier een een heel sterk en foutloos weekend gereden heeft. En met een enorme lading zelfvertrouwen naar de volgende paar races trekt."

Over twee weken staat op het Circuit Paul Ricard de Grand Prix van Frankrijk op het programma. In toekomstige races zal Verstappen vaak weer zijn vaste entourage van familieleden om zich heen hebben.

"Dit is iets wat we gewoon eens wilden uitproberen", aldus Horner. "En ik zeg helemaal niet dat het hier heeft bijgedragen aan iets, het is gewoon een andere aanpak." NU
'Gewoon eens uitproberen', 'gewoon een andere aanpak'.

A. Dàt het uitgeprobeerd werd, lijkt me al een signaal
B. Dat er zo uitgebreid over wordt bericht laat ook wel zien dat het niet zo 'gewoon' was.
C. Het gebeurt 'toevallig' na een serie zeperds van Verstappen.

We weten dus als Jos er over twee weken weer wél bij is - en Verstappen iets verkloot - waar een oorzaak gevonden kan worden.
"Mensen worden door vraagtekens aan het denken gezet, niet door uitroeptekens." J.L. Heldring

Mano
Berichten: 15869
Lid geworden op: wo jul 21, 2004 2:29 pm
Locatie: Amsterdam

Re: F1

Bericht door Mano » ma jun 11, 2018 8:30 am

Iniesta schreef:De race is uiteindelijk officieel wel ingekort. Dus ook al had verstappen bottas (die bijna stilstond in de laatste 100) op de lijn alsnog geklopt, dan had het resultaat van een ronde eerder geteld.
Hierdoor Verstappen alsnog snelste raceronde, omdat die van ricciardo uiteindelijk niet meer telde.
Hij zou maar in de laatste raceronde Bottas op 0,1 gepakt hebben, wordt deze door zo'n vlag-doos te niet gedaan.
Nu is er niets aan de hand en loopt alles met een sisser af.
Ik neem het leven met een korrel zout...... schijfje citroen en een shot tequila!!!

Iniesta
Berichten: 6019
Lid geworden op: ma okt 17, 2011 10:52 pm

Re: F1

Bericht door Iniesta » ma jun 11, 2018 8:33 am

zeux schreef:
Horner: 'Onmogelijk te zeggen of thuisblijven familie bijdroeg aan prestatie Max'
Foto: Getty Images
Gepubliceerd: 11 juni 2018 08:38


Max Verstappen had afgelopen weekend in Canada niet zijn vaste entourage van familieleden en begeleiding om zich heen en prompt reed de jonge coureur een foutloos weekend waarin hij derde werd.
"De aanpak van Max was hier iets anders. Hij was hier voor het eerst helemaal alleen", zegt Red Bull-teambaas Christian Horner tegen Reuters.

Vaak reist oud-coureur Jos Verstappen met zijn zoon mee en ook moeder Sophie, zus Victoria en manager Raymond Vermeulen zijn bij de meeste Grand Prix-weekenden in de paddock aanwezig. In Montreal had Verstappen zijn vaste entourage niet om zich heen.

De stevig bekritiseerde Limburger reed zijn beste weekend van het jaar. Hij noteerde in de drie vrije trainingen de snelste tijd, zette zaterdag met een derde plek zijn beste kwalificatie van het seizoen neer en stelde zondag voor de tweede keer dit jaar een podiumplek veilig.

"Of het bijgedragen heeft aan zijn sterke weekend is onmogelijk om te zeggen", zegt Horner over het ontbreken van Verstappens entourage. "Feit is dat Max nog steeds aan het ontwikkelen en rijpen is als een coureur."

Bij Red Bull denkt men dat dit proces sneller kan gaan als hij in een weekend meer focus op de races heeft. "We wilden gewoon een keer kijken hoe het bevalt", zegt Verstappen in het AD.

"Normaal gesproken ga ik 's avonds met mijn vader of Raymond wat eten en nu met Helmut Marko (adviseur Red Bull). Dit is gewoon een keer wat anders."

"Ik heb de begeleiding nooit nodig gehad, hoor. Maar ik vind het wel gewoon fijn om mijn familie om me heen te hebben", zegt Verstappen die vanuit Canada wel veel telefonisch contact had met het thuisfront. "Ik laat alles weten wat ik doe."

Horner was vol lof over het optreden van zijn jonge coureur op het Circuit Gilles Villeneuve. "Max heeft zich hier echt heel erg ondergedompeld in alles wat hij en het team moesten doen. Hij heeft echt een superjob gedaan."

Na een zwakke seizoenstart met tal van incidenten heeft Verstappen nu zijn tweede podiumplaats in de laatste drie races te pakken. Horner hoopt dat daarmee de opwaartse spiraal is ingezet.

"Hij is een buitengewoon talent. In alle sporten zie je atleten die fases hebben waarin het even allemaal niet loopt. Hij moet dat voor het oog van de wereld doormaken."

"Hopelijk is het nu klaar met al zijn pech. Belangrijk is dat hij hier een een heel sterk en foutloos weekend gereden heeft. En met een enorme lading zelfvertrouwen naar de volgende paar races trekt."

Over twee weken staat op het Circuit Paul Ricard de Grand Prix van Frankrijk op het programma. In toekomstige races zal Verstappen vaak weer zijn vaste entourage van familieleden om zich heen hebben.

"Dit is iets wat we gewoon eens wilden uitproberen", aldus Horner. "En ik zeg helemaal niet dat het hier heeft bijgedragen aan iets, het is gewoon een andere aanpak." NU
'Gewoon eens uitproberen', 'gewoon een andere aanpak'.

A. Dàt het uitgeprobeerd werd, lijkt me al een signaal
B. Dat er zo uitgebreid over wordt bericht laat ook wel zien dat het niet zo 'gewoon' was.
C. Het gebeurt 'toevallig' na een serie zeperds van Verstappen.

We weten dus als Jos er over twee weken weer wél bij is - en Verstappen iets verkloot - waar een oorzaak gevonden kan worden.
Lijkt me niet dat het om Jos gaat, meer de rest er omheen.

Gebruikersavatar
Duke
Site Admin & AT EC 2016 winner
Berichten: 34682
Lid geworden op: ma apr 19, 2004 10:09 am

Re: F1

Bericht door Duke » di jun 19, 2018 10:26 am

Red Bull stapt volgend seizoen over naar Honda als motorleverancier. Volgens mensen die er verstand van hebben betekent dat onder andere dat de kans dat Ricciardo bij RB blijft groter is geworden: http://www.skysports.com/f1/news/12433/ ... d-to-honda
There is only one difference between a madman and me. I am not mad.

Salvador Dali

Gebruikersavatar
zeux
Berichten: 36414
Lid geworden op: wo dec 29, 2010 6:30 pm

Re: F1

Bericht door zeux » di jun 19, 2018 10:55 am

Mooie, grondige analyse. :biggthumpup.gif:

Heel benieuwd hoe dit gaat werken. Gut feeling versus track record met commercial interest on the side. Het is niet makkelijk F1-baas te zijn.
"Mensen worden door vraagtekens aan het denken gezet, niet door uitroeptekens." J.L. Heldring

Plaats reactie