Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Serie A en B, Primera Division, Premier League, Champions League en UEFA cup

Moderator: mods

Mr. Ajax
Berichten: 15155
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 3:32 pm

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door Mr. Ajax » zo jan 14, 2018 8:40 pm

Wel net niet weggegeven in de laatste seconden. Kopbal Aguero scheelde een haartje.
- Je bent net zolang gestoord tot je een genie bent -

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door InnerHarbour » zo jan 14, 2018 8:45 pm

Was buitenspel geweest.
YNWA

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door InnerHarbour » zo jan 14, 2018 10:55 pm

Voor de liefhebbers, een analyse van VI pro.
Klopp-plan bewijst dat Manchester City te verslaan is

Door:Bas van den Hoven @basvandenhoven
Door:Pieter Zwart @PieterZwartNL

ANALYSE Manchester City is zijn ongeslagen status in de Premier League kwijt. Liverpool heeft de koploper op Anfield onschadelijk gemaakt met eigen middelen. Hoe Jürgen Klopp zijn status als Pep Guardiola-angstgegner bevestigde.

In Engeland is Manchester City dit seizoen zo dominant dat de meeste tegenstanders niet eens meer proberen de opbouw van The Citizens te verstoren. Een dubbele muur optrekken rond het eigen doel en zo de schade beperken, wordt steeds meer de standaardtactiek tegen City. Tot de lijstaanvoerder op bezoek gaat in Liverpool, waar Klopp met een ingenieus pressingplan het middenveld van City lamlegt.

De Duitse tacticus maakt bij Liverpool gebruik van pressingzones om het storen effectief te organiseren. Dat zijn er drie: een hoog blok (diep op de helft van de tegenstander), een middelhoog blok (rond de middellijn) en een laag blok (op eigen helft). In de meeste gevallen kiest Liverpool voor het middelhoge blok. Dat geeft de mogelijkheid om de ruimtes eerst extreem klein te maken en vanuit dat stabiele blok door te jagen, zonder de onderlinge afstanden uit het oog te verliezen. Bovendien wordt zo ruimte gecreëerd voor de eigen omschakeling. Tegen City, dat zelfs onder extreem hoge druk de intentie heeft om kort op te bouwen, verkiest Klopp een extremere variant.

WIJNALDUM MAAKT DE BRUYNE ONSCHADELIJK

‘Er is geen alternatief om te winnen van City’, vertelt Klopp over de agressieve speelwijze op de Liverpool-site. ‘Natuurlijk, je kunt hopen dat je de loterij wint. Dan kun je diep in je eigen strafschopgebied gaan staan en hopen dat niets gebeurt, maar dat is niet waarschijnlijk. Maar wij zijn Liverpool. Wij horen niet op die manier te spelen. Dan heb je geen alternatieven: je moet lef hebben, je moet proberen te voetballen.’

Het strijdplan van Klopp wordt zichtbaar vanaf het eerste moment dat City-doelman Éderson het spel wil hervatten. Liverpool zakt niet in rond de middellijn, maar jaagt agressief door. Buitenspelers Mohamed Salah en Sadio Mané stappen half door op de centrale verdedigers van City die zich aanbieden op de hoek van het strafschopgebied. Spits Roberto Firmino ontfermt zich over verdedigende middenvelder Fernandinho. Dit betekent dat City veel risico moet nemen om kort op te kunnen bouwen.
Dit strijdplan van Klopp is te vergelijken met de tactiek die Tottenham Hotspur midden december uitvoert tegen Guardiola en consorten. Vanuit een 4-4-2-ruit zet Spurs het middenveld vast, waardoor City geen moment zijn geliefde positiespel kan spelen. Liverpool komt praktisch in dezelfde uitgangsformatie te staan als Salah en Mané doorstappen naar het centrum en Firmino bij Fernandinho komt te staan. In de confrontatie met Spurs vindt City de oplossing uiteindelijk dankzij de uitzonderlijke traptechniek van Éderson. Met scherpe passes vindt de Braziliaan de vrije backs aan de zijkant. Op het moment dat de backs van Tottenham doorstappen om hierop te anticiperen, blijkt Éderson zelfs in staat om met vlijmscherpe lange ballen de aanvallers van City in de diepte te lanceren. Zo valt het plan van Mauricio Pochettino in duigen, zeker als zijn verdedigers door de dreiging in de diepte steeds verder naar achter beginnen te lopen en zo ruimtes tussen de linies weggeven.

Liverpool trapt niet in dezelfde valkuil door bij spelhervattingen van Éderson een variant te hanteren die wat minder risicovol is. Zowel de buitenspelers als de aanvallende middenvelders gaan namelijk precies tussen twee tegenstanders staan. Mané en Salah stappen zo door dat zij op tijd terug kunnen zijn bij een hoge pass op de backs. Georginio Wijnaldum en Alex Oxlade-Chamberlain houden hun directe opponenten Kevin De Bruyne en Ilkay Gündogan in de gaten, maar staan niet zo kort dat ze de vleugelverdedigers totaal uit het oog verliezen. Hierdoor lukt het Liverpool om met vijf spelers zeven tegenstanders te schaduwen en blijft het verdedigende blok intact.

Hoewel Liverpool op deze manier regelmatig de vaste opbouw van Manchester City verstoort, is dit hoge blok niet bepalend voor het wedstrijdverloop. Belangrijker is de organisatie op de momenten dat de verdedigers van de bezoekers op eigen helft de bal veilig in het bezit hebben. In die situaties organiseert Liverpool zich vanuit een 4-5-1, waarbij Salah vaak wat verder naar binnen staat om het centrum helemaal dicht te zetten. Met rechtspoten Fabian Delph en Danilo, die beiden niet graag langs de lijn spelen, als linksbacks is het geven van ruimtes in die zones niet heel riskant. Cruciaal in deze fases is de lichaamshouding van de Liverpool-spelers: iedereen staat voortdurend op de voorvoeten en is klaar om wanneer nodig agressief door te stappen.

Vaak is Emre Can de speler die het signaal geeft om te gaan drukken. Dat doet de Duitser door vanuit het compacte blok door te lopen op verdedigende middenvelder Fernandinho, die in principe vaak de vrije man is. Oxlade-Chamberlain en Wijnaldum hebben dan de taak om te voorkomen dat Ilkay Gündogan of Kevin De Bruyne vrijkomt in de ruimte die Can achterlaat. Voor de manier waarop Wijnaldum op dat soort momenten De Bruyne schaduwt, verdient de Nederlander complimenten. Zijn verdedigende arbeid helpt Liverpool bij het winnen van de slag op het middenveld. De Bruyne wordt door zijn levende schaduw Wijnaldum onschadelijk gemaakt. De Belgische spelmaker creëert geen enkele kans en noteert het laagste aantal balcontacten (73) in een Premier League-duel dat hij deze jaargang uitspeelde. Het zijn statistieken die onderstrepen dat Liverpool in eigen huis het middenveld in handen heeft.

Een andere belangrijke accentverschuiving bij Liverpool zit in het bespelen van Sergio Agüero. Wanneer tegenstanders het middenveld van Manchester City vastzetten, heeft de spits de taak om uit te zakken en zo te proberen een overtal te veroorzaken. Tegen Liverpool lukt dit niet omdat Joël Matip en Dejan Lovren om beurten agressief doordekken als Agüero zijn rol als valse nummer negen probeert op te pakken. De 29-jarige spits wordt liefst dertien keer van de bal gezet en kan zijn ploeg daardoor nauwelijks van dienst zijn in het positiespel.

Gedurende het duel zijn bij Manchester City een aantal wijzigingen zichtbaar om het eigen spel beter vorm te geven. De meest vreemdsoortige verschuiving is dat linksbuiten Sané meerdere keren bij een doeltrap helemaal oversteekt naar de rechterflank. Sterling blijft daar staan, waardoor linksback Andrew Robertson plots twee opponenten tegenover zich vindt bij een lange bal. Tot kansen voor City leidt dit niet. Hetzelfde geldt voor de bewegingen van linksback Danilo, die een aantal keer naar het middenveld trekt. Iets wat Delph eerder in de wedstrijd niet gedaan heeft. Doordat Liverpool zich niet uit zijn positie laat lokken door Danilo en de Braziliaan aan de bal weinig toevoegt, blijkt ook deze tactiek heilloos.

De meest kansrijke optie voor Guardiola en consorten om te ontsnappen aan de beklemmende pressing van Liverpool blijkt de ouderwetse crosspass. Dit is een fundamenteel onderdeel van het Guardiola-recept: aanvallen via één flank en zodra de tegenstander daarop anticipeert het spel verplaatsen naar de andere vleugel. Daar is de opponent op dat moment kwetsbaar. Van achteruit proberen centrumverdedigers John Stones en Nicolás Otamendi, de enigen die de ruimte krijgen om dit te doen, een aantal keer deze ballen te geven. De gelijkmaker van City komt uiteindelijk op die manier tot stand. Dit keer is het rechtsback Kyle Walker die het spel verplaatst. Joe Gomez schat de hoge bal verkeerd in en Sané straft dat genadeloos af met een knal in de korte hoek.

In de slotfase onderstreept Liverpool nogmaals niet definitief afgerekend te hebben met de verdedigende kwetsbaarheid. Door individuele fouten komen de bezoekers van 4-1 terug tot 4-3 en wordt het in de extra tijd nog bijna spannend. Daarin speelt de wissel van de zieke Can ongetwijfeld mee: zonder de aanjager voor de defensie blijkt het strijdplan van Liverpool een stuk minder effectief.

UITBLINKER IN GEDROOMDE ROL

Rechtsbuiten, middenvelder of wingback; wat is Alex Oxlade-Chamberlain nu echt? Arsene Wenger plakt in de Arsenal-periode van de Engelse international nooit echt een label op hem. Oxlade-Chamberlain en breekt door als rechtsbuiten, wordt steeds meer middenvelder en eindigt in Noord-Londen als wingback. Die rol is voor hem een van de redenen naar Liverpool te vertrekken, om als middenvelder zijn stempel te kunnen drukken op het spel in plaats van aan de zijlijn te wachten op een goede dieptepass en een buitenspeler uit te schakelen.

Bij zijn negende basisplaats voor The Reds in de Premier League toont hij in die rol zijn klasse, in een drie-eenheid die het middenveld van Manchester City overklast. Oxlade-Chamberlain, Georginio Wijnaldum en Emre Can blinken behalve in het drukzetten uit in het bijsluiten en vooral het vermijden van gevaarlijk balverlies.

Een fractie van een seconde aarzelen met de bal aan de voet kan voldoende zijn om het meest succesvolle aanvalsmechanisme van de Premier League in werking te laten treden. Kevin De Bruyne en Ilkay Gündogan - normaal David Silva - gunnen hun directe tegentanders geen tijd aan de bal en willen na het moment van balverovering zo snel mogelijk een aanvaller te lanceren. Liverpool geeft ze daar de kans niet toe. Door of voor de directe oplossing te kiezen met een lange pass naar Roberto Firmino, of het baltempo in de pressingzone zo hoog te houden dat er geen gelegenheid is voor onderscheppingen.

Hoe je dan aan het voetballen komt? Door ruimte voor jezelf te creëren. Een proces dat tegen Manchester City begint bij Loris Karius en dat zich met name in de eerste helft blijft herhalen. De vervanger van Simon Mignolet maant zijn collega’s naar voren voor een lange bal om City terug te dringen, kiest vervolgens voor de korte pass naar een snel uitgezakte verdediger en geeft na de kaats alsnog een lange bal. De ploeg van Pep Guardiola is met de korte pass getriggerd om alsnog druk te zetten. Gündogan of De Bruyne stapt uit en in zijn kielzog maakt ook Fernandinho meters voorwaarts. Ondertussen heeft Oxlade-Chamberlain de tijd gehad zich in de door Klopp aangestipte zone te positioneren.

Klopp wil Oxlade-Chamberlain met zijn duelkracht en snelheid tegenover Fabian Delph of Fernandinho krijgen om van daaruit tempo te maken en een-tegen-eensituaties uit te spelen. Oxlade-Chamberlain stelt zich daarom bij balbezit van Karius volledig bij de rechterzijlijn op, in de buurt van Mohamed Salah. De lange bal van de Duitser richting Salah volgt en door het weglokken van Gundogan heeft Oxlade-Chamberlain daar alle ruimte om de tweede bal op te pikken. Uit die situatie valt in de negende minuut de 1-0. Fernandinho heeft te laat door dat hij zijn zone voor de centrumverdediging moet verlaten om Oxlade-Chamberlain op te vangen en de Engelsman benut de ruimte en tijd optimaal door in de verre hoek raak te schieten.

Waar bij balbezit van The Citizens regelmatig Can de diepte middenvelder is om Fernandinho onder druk te zetten, is Oxlade-Chamberlain in offensief opzicht de meest aanwezige Liverpool-middenvelder. Geen speler van The Reds heeft in de topper zoveel balcontacten als de zomeraanwinst.

Om City het bespelen van de Engelsman nog lastiger te maken, laat Klopp vroeg in de tweede helft Oxlade-Chamberlain en Wijnaldum van positie wisselen. Onder druk van De Bruyne heeft de Oranje-international aan een simpel passje genoeg om zijn collega te lanceren richting een zee van ruimte. De maker van de 1-0 dribbelt op en kiest voor een (weliswaar niet perfecte) dieptepass op Roberto Firmino, die John Stones aftroeft en de 2-1 maakt.

DOODLOPENDE WEG

De goal van Firmino is het begin van de waarschijnlijk meest kwetsbare periode van City in het hele Premier League-seizoen. Liverpool ruikt bloed en zet met een hoog pressingblok druk. De vallen worden hoog op het veld gezet en City loopt er twee keer in korte tijd in, wat resulteert in de 3-1. ‘Onze pressing rond de doelpunten in de tweede helft was buitenaards. Geweldig, écht geweldig’, jubelt Klopp na afloop.

Bij de eerste grote kans na een onzuivere terugspeelbal van Fernandinho richting John Stones raakt Sadio Mane nog de paal. Uit de daaropvolgende doeltrap gaat het voor City uiteindelijk echt mis. The Citizens ontsnappen in eerste instantie nog aan de druk met goed combinatiespel, maar bij balbezit van Danilo gaat het vlak voor de middenlijn uiteindelijk mis. De val klapt dicht voordat City er erg in heeft. Door de looplijnen van de pressende Liverpool-spelers slinken binnen een paar seconden bij iedere pass de opties. Fernandinho laat de laatste goede ontsnappingsmogelijkheid liggen door niet open te draaien naar de vrijstaande Kyle Walker. City is een doodlopende weg ingeslagen, omkeren is onmogelijk.

Voor Fernandinho is door de druk van Oxlade-Chamberlain de enige overgebleven optie een pass naar Gündogan. Daar rekent Emre Can op en hij hijgt zijn landgenoot nog voor het eerste balcontact in de nek. Mohamed Salah en Roberto Firmino denken al een stap verder. De twee aanvallers zijn in beweging op zo’n drie meter van Otamendi nog voordat Gündogan de - enige mogelijke - pass naar de Argentijn heeft verstuurd. Het speelt zich allemaal af in een vlak van tien vierkante meter, waarin Liverpool een overtalsituatie van vijf tegen vier heeft gecreëerd bij balbezit van City. De val klapt dicht. Otamendi schiet tegen Salah op en laatstgenoemde brengt met een breedtepass Mane in stelling. Zijn verwoestende schot in de kruising maakt de tegenaanval er een die Klopp nooit zal vergeten.

De indrukwekkende zege op Manchester City zal Klopp bevestigd hebben in zijn gedachte dat Philippe Coutinho te vervangen is. De Braziliaan is in zijn ogen nooit zijn belangrijkste spelmaker geweest. ‘Denk eens aan hoeveel passes je moet geven om een spelmaker in de positie te brengen waarin hij een geniale bal kan geven. Counterpressing laat je de bal terug winnen in de buurt van het doel. Je bent maar een pass verwijderd van een erg goede kans. Daarom is geen spelmaker in de wereld zo goed als een goede counterpressing-situatie’, aldus Klopp op 26 september 2016 bij het Sky Sports-programma Monday Night Football.

Door de tot zondag zo machtige koploper te verslaan, heeft Liverpool het bijna onmogelijk geachte bewerkstelligd. En dat zonder de geblesseerde recordaankoop Virgil van Dijk, de sterke, betrouwbare verdediger waar de club zo lang naar snakte. Tegelijkertijd wordt zondag in de absolute slotfase eens te meer duidelijk dat de defensieve problemen bij The Reds dieper liggen dan één poppetje centraal achterin.

Weinig echte topploegen komen met een marge van drie goals alsnog in de problemen. Het is bovendien maar zeer de vraag of Liverpool zo’n marge tegen een meer gesloten en meer direct spelende concurrent kan opbouwen zonder een pure creatieveling als Coutinho op het middenveld. Duidelijk is dat het pressingsspel is geperfectioneerd, maar of de ploeg eindelijk veelzijdiger is geworden zal moeten worden aangetoond tegen bijvoorbeeld Manchester United of Chelsea. Pas met die afwisseling kan Liverpool over een heel seizoen in de buurt van City komen.
YNWA

Mr. Ajax
Berichten: 15155
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 3:32 pm

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door Mr. Ajax » ma jan 15, 2018 11:00 am

InnerHarbour schreef:Was buitenspel geweest.
Hij zal buitenspel hebben gestaan, er werd volgens mij voor een doeltrap gefloten. Als ie daarin was gegaan was het gewoon 4-4 geworden.
- Je bent net zolang gestoord tot je een genie bent -

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door InnerHarbour » ma jan 15, 2018 11:03 am

As is sowieso verbrande turf maar nee, de vlag was omhoog, ik had het Engelse commentaar op Ziggo aanstaan en dat was het eerste wat de commentator opmerkte.
YNWA

Gebruikersavatar
elliquido
Berichten: 8455
Lid geworden op: di feb 10, 2004 5:03 pm

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door elliquido » ma jan 15, 2018 11:08 am

Yes. Je ziet de scheids ook fluiten

Dat schot van aguero net over 1 minuut ervoor was nog gvaarlijker
NOOIT meer Seedorf a.u.b.

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door InnerHarbour » ma jan 15, 2018 11:22 am

Can eruit als verdedigende middenvelder, was ziek, en Milner op zijn plaats, dat was het probleem. De counterpressing werkte niet meer en ja City is natuurlijk een geweldige ploeg.

Heerlijke wedstrijd waarin beide ploegen probeerde te voetballen, zonder alsmaar rollende spelers die bij het minste geringste gaan liggen. Zo zie je maar, haal Spanjaarden en Zuid-Amerikanen uit hun verdervelijke omgeving, zet ze in een mannencompetitie en ineens blijven ze op hun voeten staan en liggen niet meer bij het minste geringste.

Dat nare kaarten vragen en de scheidsrechter bestormen doen ze maar mooi in de Spaanse pisnichtencompetitie. :hypocrite.gif:
YNWA

wimpey
Berichten: 54318
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 9:12 pm

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door wimpey » ma jan 15, 2018 11:30 am

InnerHarbour schreef: Dat nare kaarten vragen en de scheidsrechter bestormen doen ze maar mooi in de Spaanse pisnichtencompetitie. :hypocrite.gif:
Dat zal al die toeristen op de tribune daar worst zijn.

In Engeland en m.n. in de stad Liverpool spat de passie de tribunes af. Zelfs een zeer goede ploeg als City (Sane, de Bruyne en Gündogan waren ook gisteren prima) raakten van de leg van de combinatie van druk door Liverpool en de atmosfeer in het stadion.

Daardoor zie je dit soort wedstrijden amper in Spanje.

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door InnerHarbour » ma jan 15, 2018 12:11 pm

Gündogan, goede voetballer inderdaad, vindt er op Anfield geen bal aan. Eerst met Dordmund 4-3 op de klote en nu met dezelfde cijfers met City. :smallgrin.gif:
YNWA

Lionel
Berichten: 50059
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door Lionel » ma jan 15, 2018 12:51 pm

Allemaal leuk en aardig dat gekwijl maar jullie staan nog steeds 15 punten achter.
IK GELOOF!!!!!!

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door InnerHarbour » di jan 16, 2018 8:38 am

Tweehonderd miljoen door de 'tovenaar' uitgegeven aan een keeper, nadat de 'tovenaar' het jaar daarvoor nog 18 mijoen voor die ballenvanger Bravo van de duikvereniging had betaald maar 'vreemd' genoeg hoor je de fan-boys daar nooit over, en wat verdedigers hier en daar deze zomer maar toch 4 goals tegen krijgen. :hypocrite.gif:

Mmmmmm36 miljoen voor Mo Salah, dat noem ik pas een koopje. :smallgrin.gif:
YNWA

Lionel
Berichten: 50059
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 12:35 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door Lionel » di jan 16, 2018 9:24 am

200 miljoen? Gaat het lekker?

En wat vind je van Van Dijk? :excited.gif: Of Keita. Oh nee. Liverpool koopt alleen goedkope spelers.
IK GELOOF!!!!!!

Gebruikersavatar
999
Berichten: 60903
Lid geworden op: do sep 25, 2003 6:53 pm

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door 999 » di jan 16, 2018 12:11 pm

Tja, Liverpool zit met Dijk, Salah, Chamberlain en ene Robertson ook op zo'n 167 Miljoen ,exclusief zaakwaarnemers te vriend houden, euro's.Gaat toch helemaal nergens meer over.En dat voor wat pressing voetbal te laten zien :excited.gif:
Blij met de punten ...

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door InnerHarbour » di jan 16, 2018 12:33 pm

999 schreef:Tja, Liverpool zit met Dijk, Salah, Chamberlain en ene Robertson ook op zo'n 167 Miljoen ,exclusief zaakwaarnemers te vriend houden, euro's.Gaat toch helemaal nergens meer over.En dat voor wat pressing voetbal te laten zien :excited.gif:
En je punt is?
YNWA

Yopii
Berichten: 22722
Lid geworden op: zo nov 06, 2016 10:14 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door Yopii » di jan 16, 2018 12:36 pm

elliquido schreef:wat een armoe dat city.. pupillenfouten.
wel een mooie tempo pot.
klasse gedaan van liverpool..
Beetje moe. Tegen Bristol lukte het al haast niet.

wimpey
Berichten: 54318
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 9:12 pm

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door wimpey » di jan 16, 2018 1:59 pm

Volgens wikipedia, links City, rechts Liverpool:

2016/17

total spending: GBP 171,5 M v 61,9 M
total earnings: GBP 28 M v 78,55 M

2017/18

total spending: GBP 210,35 M v 149,9 M
total earnings: GBP 68,24 M v 147,25 M

Per saldo geeft City in 1,5 seizoen GBP 285,61 M uit. Liverpool geeft minder uit dan het aan transferopbrengsten binnenhaalt: 14 M.

Op 4 ton na is het verschil dus GBP 300 M qua transfers in het voordeel van City. In 1,5 seizoen.

Met de Bruyne, Silva, Aguero en Fernandinho (die er al waren) heb je dan wel een aardig ploeggie staan. Klopp geeft 300 M minder uit, maar maakt ook flink progressie.

Yopii
Berichten: 22722
Lid geworden op: zo nov 06, 2016 10:14 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door Yopii » di jan 16, 2018 2:36 pm

Zeker, maar het doel is anders. Pep moet kampioen worden en hoge ogen gooien in de CL, Klopp moet bij de eerste vier eindigen met hier en daar een uitschieter.

Uiteindelijk kan LIverpool zijn beste spelers niet houden terwijl City dat wel kan.

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door InnerHarbour » di jan 16, 2018 2:54 pm

wimpey schreef:Volgens wikipedia, links City, rechts Liverpool:

2016/17

total spending: GBP 171,5 M v 61,9 M
total earnings: GBP 28 M v 78,55 M

2017/18

total spending: GBP 210,35 M v 149,9 M
total earnings: GBP 68,24 M v 147,25 M

Per saldo geeft City in 1,5 seizoen GBP 285,61 M uit. Liverpool geeft minder uit dan het aan transferopbrengsten binnenhaalt: 14 M.

Op 4 ton na is het verschil dus GBP 300 M qua transfers in het voordeel van City. In 1,5 seizoen.

Met de Bruyne, Silva, Aguero en Fernandinho (die er al waren) heb je dan wel een aardig ploeggie staan. Klopp geeft 300 M minder uit, maar maakt ook flink progressie.
Ja joh iedereen weet dat City oneindige zakken heeft dankzij de oliedollars en dat er nergens beter betaald wordt in de PL. Geeft ook helemaal niet, ik ben over het algemeen helemaal gelukkig met mijn club en hoe die dankzij Klopp spelen. Het grappige is dat United zich gek laat maken en die Sanchez wat een aardige speleris maar al flik op leeftijd nu volgens de berichten £ 400.000 per week gaat laten verdienen. :smallgrin.gif:
YNWA

wimpey
Berichten: 54318
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 9:12 pm

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door wimpey » di jan 16, 2018 3:29 pm

Yopii schreef:Zeker, maar het doel is anders. Pep moet kampioen worden en hoge ogen gooien in de CL, Klopp moet bij de eerste vier eindigen met hier en daar een uitschieter.
Persoonlijk heb ik meer met het project waarmee Klopp bezig is. Beetje een koekwaus (net als Guardiola), maar hij kan wel wat. Liverpool geeft per saldo weinig uit, maar haalt wel prima spelers. En ze spelen voetbal dat me aanspreekt. Ik zie ze onder Klopp de PL eindelijk wel winnen.
Uiteindelijk kan LIverpool zijn beste spelers niet houden terwijl City dat wel kan.
True. Ik vraag me af hoe het Guardiola zou vergaan wanneer hij niet in een gespreid bedje terecht zou komen. De eerste seizoenshelft is doorgaans fantastisch, daarna komt de klad er nogal eens in. Vraag me af of zijn status overeen komt met de prestaties van de ploegen die hij leidt.

Die 300 M die hij per saldo bij Man City heeft uitgegeven, daar heeft ie nou niet echt bijzondere dingen mee gedaan. Voor zijn komst draaide het bij die club ook al om KdB, Silva, Fernandinho en Aguero.

Mr. Ajax
Berichten: 15155
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 3:32 pm

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door Mr. Ajax » di jan 16, 2018 5:11 pm

wimpey schreef: Liverpool geeft per saldo weinig uit, maar haalt wel prima spelers.

Pardon?

wimpey schreef: Ik zie ze onder Klopp de PL eindelijk wel winnen.
Uiteindelijk kan LIverpool zijn beste spelers niet houden terwijl City dat wel kan.
In welk jaar? Ik zie het niet gebeuren. Vind Klopp een heerlijke gast, maar Liverpool blijft een loser club. Die komen niet eens in de buurt van.
- Je bent net zolang gestoord tot je een genie bent -

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door InnerHarbour » di jan 16, 2018 5:26 pm

Mr. Ajax schreef:maar Liverpool blijft een loser club.
Oh jee, blijkbaar was die aai over je bol en een kus op je keppeltje niet voldoende, nog steeds boos of slecht geïnformeerd kan ook want een loser club wint niet 5 maal de CL, 3 maal de Uefa cup, 3 maal de Super cup, 18 maal het Engels kampioenschap en 7 maal de FA cup om maar een paar dingen te noemen. Op die manier kan je Ajax ook een loser club noemen nietwaar, boze knul. :smallgrin.gif:
YNWA

Gebruikersavatar
raymon
Site Admin & AT WC 2014 winner, Toto winner 16/17
Berichten: 23625
Lid geworden op: di sep 02, 2003 9:59 am
Locatie: St. Neots, UK
Contacteer:

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door raymon » di jan 16, 2018 5:45 pm

Net de samenvatting op MOTD gezien maar gottegot City geeft die doelpunten ook wel weg hoor. Je kunt zeggen dat Liverpool een hoop pressing speelt maar er zaten wel kinderlijk eenvoudige fouten tussen. :excited.gif:

Maar ze waren bij MOTD vrij lyrisch over het spel van Liverpool, die waren heel erg gedreven en zaten overal tussen. Dat hebben ze goed gedaan. Maar met dit team worden ze helaas voorlopig nog geen kampioen. Daar is de hele back 4 gewoon te zwak voor.
"De waarheid is een geheel van maatschappelijk geaccepteerde leugens"

Wie kent Cees de Wolf nog?
Berichten: 9944
Lid geworden op: do aug 28, 2014 11:39 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door Wie kent Cees de Wolf nog? » di jan 16, 2018 5:47 pm

Hmmmm... ik mis een landstiteltje al gedurende een jaar of 28? En geen Europacup II? Alleen échte topclubs hebben álle 3 de Europacups, de Europese supercup en de wereldcup voor clubteams gewonnen. Anders ben je gewoon een loserclub, al speel je in de GESCTW.

Gebruikersavatar
InnerHarbour
Berichten: 20534
Lid geworden op: vr sep 19, 2003 1:09 am

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door InnerHarbour » di jan 16, 2018 5:58 pm

Oh deze is beter dan die van laatst Cees, ik zeg beter hè, ik zeg niet goed. :smallgrin.gif:
YNWA

Mr. Ajax
Berichten: 15155
Lid geworden op: vr sep 26, 2003 3:32 pm

Re: Liverpool FC - With Klopp at the Kop

Bericht door Mr. Ajax » di jan 16, 2018 6:00 pm

InnerHarbour schreef:
Mr. Ajax schreef:maar Liverpool blijft een loser club.
Oh jee, blijkbaar was die aai over je bol en een kus op je keppeltje niet voldoende, nog steeds boos of slecht geïnformeerd kan ook want een loser club wint niet 5 maal de CL, 3 maal de Uefa cup, 3 maal de Super cup, 18 maal het Engels kampioenschap en 7 maal de FA cup om maar een paar dingen te noemen. Op die manier kan je Ajax ook een loser club noemen nietwaar, boze knul. :smallgrin.gif:
Liverpool is in tig jaar niet in de buurt gekomen van de nationale landstitel. Toen ze een paar jaar terug in een situatie waren gekomen waar ze het voor het grijpen hadden, hebben ze dat ook verknald in de vorm van een historische blunder van hun absolute clubicoon.

Blijft een loser clubje hoor.
- Je bent net zolang gestoord tot je een genie bent -

Plaats reactie