Danny Blind
Geplaatst: di mei 06, 2008 4:25 pm
Onze nieuwe TD verdient wel een eigen topic, dacht ik zo!





Manager Technische zaken!Jöhnk schreef:Onze nieuwe TD verdient wel een eigen topic, dacht ik zo!![]()
![]()
![]()
Ajax.nldinsdag 06 mei 2008 16:42 MAIL | PRINT
Danny Blind kwam dit seizoen nog op bezoek in de ArenA. FOTO: PROSHOTS.
Blind manager technische zaken Ajax
Amsterdam, 06 mei 2008
AFC Ajax heeft met Sparta Rotterdam en Danny Blind overeenstemming bereikt over de overgang van Blind naar Ajax. De huidige technisch directeur van Sparta treedt per 15 mei 2008 bij Ajax in dienst als manager technische zaken.
Blind (46) neemt een aantal taken over van de kortgeleden bij Ajax vertrokken Martin van Geel. Hij gaat zich ondermeer bezighouden met de jeugdopleiding, de scouting en de aan- en verkopen. Met de aanstelling van Blind als manager technische zaken geeft Ajax verdere invulling aan het nieuwe organisatiemodel waarin Marco van Basten leiding gaat geven aan de gehele technische organisatie.
Blind tekent een contract met dezelfde afloopdatum als de nieuwe technische staf, namelijk 30 juni 2012. Ajax en Blind kennen samen een lange en succesvolle historie. De voormalige aanvoerder was 13 seizoenen contractspeler bij Ajax, daarin won hij vele (inter)nationale prijzen. Na zijn actieve loopbaan als voetballer is hij bij Ajax in dienst geweest als directeur spelersbeleid, trainer van de A1, hoofd jeugdopleiding en hoofdtrainer/coach van Ajax 1.
Marco van Basten: ,,Ik ben heel blij met de komst van Danny. Door het vertrek van Martin van Geel zouden erg veel zaken op mijn bord terechtkomen. En ik wil mij kunnen focussen op het eerste elftal. Het was noodzakelijk dat er zo snel mogelijk iemand bij zou komen. Want er zijn belangrijke maanden aangebroken bij Ajax die van invloed zijn op de komende seizoenen en ik heb mijn volle aandacht nodig bij het Nederlands elftal. Met Danny komt er iemand die de ins en outs van deze wereld kent en die kwaliteit toevoegt aan ons team. Ik heb veel vertrouwen in hem. We hebben uitvoerig over de taakverdeling gesproken en ik kijk erg uit naar de samenwerking.”
Danny Blind: ,,Er zijn twee clubs in mijn leven die een belangrijke rol hebben gespeeld, Ajax en Sparta Rotterdam. Toen ik een contract als technisch directeur tekende bij Sparta Rotterdam voor de duur van 4 jaar was dat in de vaste overtuiging om dat contract ook uit te dienen. Toch hebben wij in het contract voorwaarden opgenomen die het mogelijk maken om naar Ajax te gaan wanneer die situatie zich zou aandienen. Ik heb de afgelopen periode met bijzonder veel plezier bij Sparta Rotterdam gewerkt maar deze aanbieding van Ajax kan ik simpelweg niet laten lopen.”
6/5/2008 - Van Basten heeft veel vertrouwen in Blind
(Gepost door P. )
BRON: Ajax.nl
Op de clubsite reageerde Marco van Basten erg positief op de komst van Danny Blind als manager technische zaken. "Ik ben heel blij met de komst van Danny. Door het vertrek van Martin van Geel zouden erg veel zaken op mijn bord terechtkomen. En ik wil mij kunnen focussen op het eerste elftal. Het was noodzakelijk dat er zo snel mogelijk iemand bij zou komen. Want er zijn belangrijke maanden aangebroken bij Ajax die van invloed zijn op de komende seizoenen en ik heb mijn volle aandacht nodig bij het Nederlands elftal. Met Danny komt er iemand die de ins en outs van deze wereld kent en die kwaliteit toevoegt aan ons team. Ik heb veel vertrouwen in hem. We hebben uitvoerig over de taakverdeling gesproken en ik kijk erg uit naar de samenwerking."
Danny Blind zelf is van mening dat hij geen nee kon zeggen tegen deze nieuwe kans bij Ajax : "Er zijn twee clubs in mijn leven die een belangrijke rol hebben gespeeld, Ajax en Sparta Rotterdam. Toen ik een contract als technisch directeur tekende bij Sparta Rotterdam voor de duur van 4 jaar was dat in de vaste overtuiging om dat contract ook uit te dienen. Toch hebben wij in het contract voorwaarden opgenomen die het mogelijk maken om naar Ajax te gaan wanneer die situatie zich zou aandienen. Ik heb de afgelopen periode met bijzonder veel plezier bij Sparta Rotterdam gewerkt maar deze aanbieding van Ajax kan ik simpelweg niet laten lopen."
Blind had al ervaring met de Jeugd bij Ajax, dus geen verrassingPeter schreef:Manager Technische zaken dan maar inderdaad. Het feit dat Danny Blind de jeugdopleiding van Sparta geweldig neer heeft gezet is een pluspunt, trouwens.
Ik wel.Thomas schreef:Gaat iedereen hem nou heel koppig TD blijven noemen?![]()
Ajax.nlDanny Blind: luxe rechterhand
Amsterdam, 06 mei 2008
Danny Blind is terug bij Ajax. De Ajacied in hart en nieren gaat aan de slag als technisch manager. ,,Ik word in feite de rechterhand van Van Basten”, legt hij zijn nieuwe functie uit.
Blind tekende dinsdagmiddag in de ArenA zijn nieuwe contract. Het is niet de eerste overeenkomst die de Zeeuw met de Amsterdamse club in zijn leven heeft gesloten. Blind en Ajax zijn eigenlijk onlosmakelijk met elkaar verbonden. Hij maakte furore als speler en was in de jaren daarna actief als directeur spelersbeleid, jeugdtrainer, hoofd jeugdopleiding en hoofdtrainer van Ajax 1. In die laatste functie moest hij in 2006 plaatsmaken voor Henk ten Cate. Nu is hij terug, in een nieuwe rol. ,,Marco van Basten is de eindverantwoordelijke op technisch gebied”, lichtte hij dinsdagavond zijn nieuwe baan toe. ,,Maar hij krijgt het natuurlijk heel druk met het eerste elftal, dus ben ik er om de technische zaken te gaan managen. In feite word ik zijn rechterhand. Of ik er zin in heb? Ja, natuurlijk. Anders was ik hier niet.”
Bij het technisch beleid moet onder andere gedacht worden aan de aan- en verkoop van spelers. In de zomermaanden staat zoals altijd op dit gebied ongetwijfeld veel te gebeuren. Het worden drukke tijden voor Blind, want Van Basten begint vanaf 20 mei als bondscoach van oranje met de voorbereiding op EURO 2008. ,,Daar moet hij zich op dat moment op kunnen concentreren. Maar daar war het echt nodig is, zullen we met elkaar overleggen." Ook de jeugdopleiding en de scouting vallen onder het takenpakket. ,,Ook daar heeft Van Basten ideeën over", zegt de vader van Daley Blind, die bij Ajax in de A1 voetbalt. ,,Ik zal die visie bewaken, natuurlijk in overleg met alle andere betrokkenen."
Mwah, Van Geel heeft bedankt voor deze bijrol. Maar goed, daarom ook dat een echte clubman als Blind zich er niet te groot voor voelt.LucaS schreef:Een echte Ajacied. Nog geen jaar nadat hij er walgelijk uit werd gewerkt, nam hij bij zijn nieuwe werkgeve toch een clausule op die een terugkeer mogelijk maakte. Blij dat passant van Geel weg is en op wordt gevolgd door de man die hij zo onbeschofd en onterecht buiten werkte. Nou, het was niet Blind die van Geel ontsloeg, maar dit is close enough!
Bij mij ook. Daarnaast heb ik liever iemand als Blind dan iemand van een kleinere club, die de spelletjes met Spaanse zaakwaarnemers en oorlogsmisdadigers die zich voor zaakwaarnemer uitgeven niet kent.Peter schreef:Precies. De taken zijn duidelijk en voor Danny Blind is het ook duidelijk zoals ik uit zijn woorden kan optekenen.
Nee, dit voelt wel goed aan bij mij nu.