Jan Vertonghen
Geplaatst: ma jul 24, 2006 8:47 pm
Alles over deze verdediger
Vol Beloften: Jan Vertonghen
Amsterdam, 25 oktober 2005
Jong Ajax is de kweekvijver voor het eerste elftal van morgen. De Beloften van Ajax werken hun thuiswedstrijden af op jeugdcomplex de Toekomst. In Vol Beloften krijgen de talenten van Ajax de kans zich te presenteren aan de supporters, en kijken zij vooruit naar hun eerstvolgende wedstrijd. Vandaag is het de beurt aan Jan Vertonghen.
Naam: Jan Bert Lieve Vertonghen.
Geboren: 24-04-1987 te: St-Niklaas, in België.
Broers/zussen: Een oudere broer van 19 en een jongere broer van 15 jaar.
Positie: Linkshalf. Links- of rechtsbenig: Linksbenig.
Lengte: 1.88 m. Gewicht: 78,5 kg. bij de laatste meting.
Bij Ajax sinds: Vanaf 2003, dit is mijn derde jaar. Contract vanaf:Juli 2005 tot juli 2008.
Vorige club(s): Ik ben bij VK Tielrode begonnen, daarna ben ik naar GBA gegaan. Aangezien GBA een satellietclub was van Ajax, wist je dat je, als je goed genoeg was, daar naartoe kon. Dat was zo in mijn geval. Ik heb een gesprek gehad met Leo Beenhakker, de technisch drecteur van GBA en mijn ouders. Ik was heel blij, maar toch was de beslissing om naar Ajax te gaan geen gemakkelijke. Ik moest mijn ouders, vrienden en alles achterlaten. Ik ben heel blij dat ik het gedaan heb, de voordelen wogen op tegen de nadelen en ik zou spijt hebben gehad als ik het niet gedaan zou hebben.
Opleiding: Ik heb mijn VWO afgemaakt en ben nu bezig met Sportmanagement aan de Johan Cruijff University. Ik heb op maandagochtend les, dan kan ik 's avonds de wedstrijd met Jong Ajax spelen, en op woensdag, dan zijn we meestal vrij met Ajax. Dus tot nu toe kan ik het redelijk combineren.
Relatie: Ja.
Hobby's:Ik houd van films kijken, spelen op de Playstation en ik vind het leuk om naar mijn vrienden in België te gaan.
Muziek: Alles behalve Country.
Favoriete tv-programma: Een Belgische serie. En ik heb laatst de dvd's van Fawlty Towers gekocht, die vind ik ook goed.
Beste film: The Shawshank Redemption, het heeft een goed verhaal.
Mooiste boek: Ik lees niet veel, maar Hellas Verona vond ik interessant. Het gaat over een Britse schrijver die binnendringt bij de hooligans van Hellas en daarover verhaalt.
Krant/tijdschrift/website: Het Nieuwsblad, dat is een Belgische krant/VI, Sportweek/voetbalzone.nl, vi.nl, ajax.nl.
Lekkerste eten: De macaroni van mijn moeder. Zij weet het precies op de juiste manier te maken.
In de met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen Cambuur om de Gatorade Cup had Vertonghen met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de zege
Mooiste goal: In de jeugd bij Tielrode trapte de keeper van de tegenstander uit. Ik stond in de middencirkel, de bal kwam op me af en ik schoot hem in een keer in de kruising. We stonden in die wedstrijd met 2-0 achter en wonnen uiteindelijk met 3-2.
Grootste voetbalkwaliteit: Mijn trap denk ik.
Nog werken aan: Mijn rechterbeen en aanvallend koppen.
Favoriete club behalve Ajax: Manchester United, een van de mooiste clubs van de wereld.
Mooiste stadion: Bernabeu.
Mooiste wedstrijd: AC Milan - Liverpool, de finale van de Champions League vorig seizoen. Ik was voor Liverpool, maar ze stonden op een gegeven moment met 3-0 achter. Ik had het al bijna opgegegeven, maar toen kwam Liverpool terug tot 3-3 en wonnen ze met penalty's.
Favoriete voetballer: Xavi. Hij is de strateeg van Barcelona. Hij vindt altijd de juiste man, hij voetbalt mooi.
Idool buiten voetbal: Tom Boonen, het is mooi dat België zo'n sporter heeft. Ik kijk zelf veel naar wielrennen, als het kan.
Hoogtepunt in carrière: Mijn contract bij Ajax.
Dieptepunt: Dat heb ik nog niet meegemaakt. Vorig jaar speelde ik in de A1 en moest ik een tijdje in de A2 meespelen. Toen zag het er even niet goed uit voor me, dat was wel een teleurstelling.
Toekomstverwachting: Ik ga eerst proberen Ajax 1 te halen en dan zien we wel verder.
Eerstvolgende wedstrijd:Vanavond om 20.00 uur tegen AGOVV voor de Gatorade Cup in de Amsterdam ArenA. Ik verwacht een open wedstrijd. AGOVV heeft afgelopen weekend met 9-1 gewonnen. Ik verwacht vanavond ook wel een aantal doelpunten, alleen hoop ik dat ze nu aan onze kant vallen. Ik denk dat wij zeker kunnen winnen. We hebben een sterk elftal en we hebben de afgelopen week goed getraind. We moeten nu maar eens laten zien dat we goed zijn. En vanavond spelen we in de ArenA, de vorige keer bleek dat ons te liggen. Ik denk dat we met 3-0 winnen. Als ik speel, dat is nog niet zeker want er doet een aantal spelers van de A-selectie mee, dan scoor ik een keer. Dat is voldoende.
Wel volgens Ajax.nl..Rishi schreef:Dat is heel mooi. Komt goed, niet te snel brengen. Het is trouwens geen verdediger he Raymon!
In het laatste Copa-toernooi heeft hij ook één wedstrijd achterin gespeeld, maar meestal speelt hij "op acht", vooral de laatste jaren in de A-jeugd.Raymon schreef:Wel volgens Ajax.nl..Rishi schreef:Dat is heel mooi. Komt goed, niet te snel brengen. Het is trouwens geen verdediger he Raymon!
Wie geloof je nou eerder ;)Raymon schreef:Wel volgens Ajax.nl..Rishi schreef:Dat is heel mooi. Komt goed, niet te snel brengen. Het is trouwens geen verdediger he Raymon!
Wel jammer dat Argentijnen in Nederland veel meer moeten verdienen dan Europeanen dan hé... :aai:Steef schreef:Jongen met mogelijkheden. Ik heb z'n evenknie gescout in Argentinie. :yes:
Jan Vertonghen vijfde GBA-jeugdproduct in A-kern bij Ajax
,,Ik leer veel van Jaap Stam''
Bron: sportwereld.be
Er staat opnieuw een jonge Belg dicht bij de grote doorbraak in Nederland. De 19-jarige Jan Vertonghen mag na een succesvolle voorbereiding bij de A-kern van Ajax blijven. ,,Zelfs veel ploegmaats weten niet dat ik Belg ben'', zegt Vertonghen.
Drie Belgen maken zich op voor de start van de Nederlandse competitie met Ajax. Thomas Vermaelen vormt met de ervaren Jaap Stam het hart van de verdediging, rechtsbuiten Tom De Mul is terug van een uitleenbeurt bij Vitesse. De naam van onze derde landgenoot bij de Amsterdammers doet allicht geen belletje rinkelen. Jan Vertonghen is een negentienjarig talent uit het Oost-Vlaamse Tielrode. Tijdens de voorbereiding mocht hij van coach Ten Cate meetrainen met de grote jongens. Nu mag hij bij de A-kern blijven.
Twee posities
Ajax plukte Vertonghen drie jaar geleden weg bij Germinal Beerschot, waarmee het toen een samenwerkingsakkoord had. Na Van Damme, De Mul, Vermaelen en Aborah is hij het vijfde jeugdproduct van de Antwerpse club die het tot in de A-kern van Ajax schopt.
,,Ik dacht dat ik alleen tijdens de voorbereiding zou mogen meetrainen omdat er na het WK nog veel spelers met vakantie waren'', zegt Vertonghen. ,,Maar blijkbaar was de coach heel tevreden over mij.''
Vertonghen speelde tijdens de voorbereiding als centrale verdediger en links op het middenveld. ,,Dat zijn twee posities die me even goed liggen. De meeste matchen stond ik centraal achterin naast Stam omdat Thomas Vermaelen geblesseerd was. Stam gaf me veel tips. In de afscheidsmatch van Bergkamp speelde ik op het middenveld. Dat ik op twee posities kan spelen, geeft me meer kansen op speelminuten.''
Onbedoelde wereldgoal
Want dat is het volgende doel van Vertonghen. ,,Ik blijf meetrainen met de A-kern maar zal vaak met Jong Ajax spelen. Ik hoop wel op veel speelminuten bij de A-ploeg. En op langere termijn op een basisplaats.''
Vertonghen haalde vorig seizoen de internationale pers met een onbedoelde wereldgoal bij Jong Ajax in de bekermatch tegen Cambuur. ,,Ik wilde de bal van op de middenlijn sportief terugspelen, maar hij ging recht in doel.'' Om het goed te maken, liet Ajax Cambuur meteen tegenscoren. ,,Mijn traptechniek en mijn conditie zijn mijn sterkste punten.''
Vertonghen is in België nog onbekend. ,,Zelfs mijn ploegmaat Rosales viel dinsdag nog uit de lucht toen bleek dat ik een Belg was. Bij de Belgische jeugdploegen speelde ik tot bij de -17-jarigen. Ik moest eens afzeggen door verplichtingen op school en bij Ajax en daarna hoorde ik niets meer. Natuurlijk wil ik graag voor de Rode Duivels spelen, maar ook over de beloften hoor ik veel goeds van Tom De Mul.''
Dus hij is fysiek behoorlijk en ook technisch erg begaafd? Zo mooi zijn als hij door breekt. Als ik de reacties hier zo lees kan Ajax wel zo´n speler gebruiken. Misschien is Verthongen een van de redenen dat Roger maar voor een jaar gecontracteerd is?Demosthenes schreef:Jan moet vertrouwen krijgen en dan zien we hem op eredivisie-niveau à la Zidane of met een schaar zijn tegenstander passeren, niet voor de actie zelf, maar als er achter die speler ruimte ligt. Hij zou iets meer Edgar Davids in zich moeten hebben, iets minder flegmatiek, maar wie weet, hij is nog jong.
Italiaans paspoort binnenkort. :yes:Alaindebanaan schreef:Wel jammer dat Argentijnen in Nederland veel meer moeten verdienen dan Europeanen dan hé... :aai:Steef schreef:Jongen met mogelijkheden. Ik heb z'n evenknie gescout in Argentinie. :yes: