Krajicek bereikt tweede ronde
Michaëlla Krajicek heeft in Melbourne
de tweede ronde van de Australian Open
bereikt.Onze 17-jarige landgenote won
op baan 19 in een wisselvallige partij
met 6-4,7-6 (1) van Kristina Brandi.
Krajicek,die door haar toernooizege in
Hobart is gestegen naar de 43ste plaats
op de wereldranglijst,begon uitstekend.
Ze brak de Puertoricaanse direct op
'love' en liep snel uit naar 5-1.
In de tweede set kwam Brandi,in 1999
nog winnares in Rosmalen,met 5-2 voor.
De 'kleine kraai' toonde echter haar
vechtersmentaliteit en weerde op 4-5
zelfs een setpoint af.In de tiebreak
was Krajicek,die 38 winners afwisselde
met 39 onnodige fouten,veel te sterk.
Pierce probleemloos langs Pratt
Mary Pierce plaatste zich eenvoudig
voor de tweede ronde.De Française,die
zondag 31 jaar is geworden,klopte haar
één jaar oudere opponente Nicole Pratt
met 6-1,6-1.
Voor de Australische was het al haar
zestiende optreden in Melbourne,maar
voor de achtste keer bleek de eerste
ronde het eindstation.Pierce (5) was op
alle fronten veel te goed voor Pratt.
De Française,die het toernooi in 1995
won,maar vorig jaar in de openingsronde
bleef steken,lijkt haar goede vorm van
afgelopen seizoen meegenomen te hebben
naar Australië.Ze domineerde vanaf de
baseline (27 winners),maar ook aan het
net was Pierce vrijwel onpasseerbaar.
Sun maakt het Mauresmo moeilijk
Amélie Mauresmo (3) had een zware
kluif aan de Chinese Tiantian Sun.De
Française bereikte weliswaar de tweede
ronde,maar overtuigend was de 4-6,6-2,
6-2 overwinning allerminst.
De nummer 103 van de wereld maakte het
Mauresmo moeilijk met gevarieerd spel
vanaf de baseline.De 24-jarige Chinese
haalde geregeld het tempo uit de rally,
waarna de Française de fout maakte.
Nadat Sun de eerste set gewonnen had,
ging het in de tweede lang gelijk op.Op
2-3 miste de Chinese een eenvoudige bal
om op 3-3 te komen,waarna Mauresmo hard
toesloeg.In het derde bedrijf kwam Sun
snel een break voor,maar met vijf games
op rij toonde de Française haar klasse.
Kim Clijsters overtuigend verder
Ook Kim Clijsters drong door tot de
tweede ronde.De deelname van de Vlaamse
was door een heupblessure onzeker,maar
tegen Yoon Jeong Cho leek ze nergens
last van te hebben.Clijsters (2) kwam
met 1-3 achter,maar stond daarna geen
game meer af: 6-3,6-0.
Eerste ronde:
Lindsay Davenport (VS,1)
Casey Dell'Acqua (Aus)........6-2,6-1
Karolina prem (Kro)
Alona Bondarenko (Oek)........6-4,6-2
Galina Voskoboeva (Rus)
Emmanuelle Gagliardi (Zwi)....6-4,6-3
Maria Kirilenko (Rus,25)
Jevgenja Linetskaja (Rus).6-1,3-1,opg
Mara Santangelo (Ita)
Tatiana Golovin (Fra,24)..6-4,4-6,6-4
Katarina Srebotnik (Slo)
Stéphanie Foretz (Fra)........6-4,6-3
Arantxa Parra (Spa)
Tatjana Panova (Rus)......4-6,7-5,6-1
Svetlana Koeznetsova (Rus,14)
Lauren Breadmore (Aus)........6-1,6-3
Tszvetana Pironkova (Bul)
Venus Williams (VS,10)....2-6,6-0,9-7
Laura Granville (VS)
Kathrin Wörle (Dui).......5-7,6-2,6-0
Virginia Ruano (Spa)
Lourdes DomÃnguez (Spa).......6-2,7-6
Jelena Lichovtseva (Rus,18)
Lisa Raymond (VS).............7-6,7-6
Conchita MartÃnez Granados (Spa)
Ai Sugiyama (Jap,26)..........6-4,6-3
Virginie Razzano (Fra)
Jelena Dokic (Aus)........3-6,7-6,6-1
Hana romová (Tsj)
Akiko Morigami (Jap)..........3-0,opg
Justine Henin (Bel,8)
Marta Domachowska (Pol).......6-2,6-1
Maria Sjarapova (Rus,4)
Sandra Klösel (Dui)...........6-2,6-1
Ashley Harkleroad (VS)
Shuai Peng (Chi)..............6-4,6-1
Jelena Kostanic (Kro)
Mashona Washington (VS).......6-1,6-2
Zuzana Ondrá ková (Tsj)
Anabel Medina (Spa,28)........6-3,6-4
Daniela Hantuchová (Slw,17)
Saori Obata (Jap).........3-6,6-3,6-0
Akgoel Amanmoeradova (Oez)
Dally Randriantefy (Mad)..6-3,2-6,6-1
Camille Pin (Fra)
Mariana DÃaz Oliva (Arg)..2-6,7-5,6-4
Serena Williams (VS,13)
Na Li (Chi)...............6-3,6-7,6-2
Patty Schnyder (Zwi,7)
Eleni Daniilidou (Gri)........6-4,6-3
Shinobu Asagoe (Jap)
Shahar Peer (Isr).........3-6,6-1,6-4
Aiko Nakamura (Jap)
Alizé Cornet (Fra)........6-2,4-6,6-2
Gisela Dulko (Arg,31)
Maret Ani (Est)...............6-0,7-6
Dinara Safina (Rus,19)
Tathiana Garbin (Ita)
MarÃa Vento-Kabchi (Ven)
Sofia Arvidsson (Zwe)
Jamea Jackson (VS)
Tamarine Tanasugarn (Tha).....7-6,6-2
Anastasja Myskina (Rus,12)
Joeljana Fedak (Oek)..........7-6,6-1
Nicole Vaidi ová (Tsj,16)
Anastasiya Yakimova (WRu)
Anna Tsjakvetadze (Rus)
Jie Zheng (Chi)
Martina Suchá (Slw)
Anna Smashnova (Isr)......3-6,6-3,6-4
Flavia Pennetta (Ita,20)
Cara Black (Zim)..........6-2,2-6,6-3
Sania Mirza (Ind,32)
Victoria Azarenka (WRu)
MICHAËLLA KRAJICEK
Kristina Brandi (PRi).........6-4,7-6
Emilie Loit (Fra)
Viktoriya Kutuzova (Oek)......6-2,6-0
Amélie Mauresmo (Fra,3)
Tiantian Sun (Chi)........4-6,6-2,6-2
Mary Pierce (Fra,5)
Nicole Pratt (Aus)............6-1,6-1
Iveta Bene ová (Tsj)
Rika Fujiwara (Jap).......2-6,6-1,7-5
Emma Laine (Fin)
Nuria Llagostera (Spa)
Martina Hingis (Zwi)
Vera Zvonareva (Rus,30)
Ana Ivanovic (SeM,21)
Shenay Perry (VS).............6-4,6-4
Samantha Stosur (Aus)
Séverine Bremond (Fra)........6-3,6-4
Eva Birnerová (Tsj)
Sybille Bammer (Oos)
Zi Yan (Chi)
Nathalie Dechy (Fra,11)
Francesca Schiavone (Ita,15)
Antonella Serra Zanetti (Ita).6-2,7-5
Catalina Castaño (Col)
Vera Doesjevina (Rus).....5-7,6-3,6-1
MarÃa Sánchez Lorenzo (Spa)
Lucie afárová (Tsj)..........6-4,6-3
Anna-Lena Grönefeld (Dui,22)
Laura Pous (Spa)..........2-6,6-4,7-5
Marion Bartoli (Fra,27)
Amy Frazier (VS)..............6-3,6-2
Roberta Vinci (Ita)
Meghann Shaughnessy (VS)
Meng Yuan (Chi)
Melinda Czink (Hon)
Yoon Jeong Cho (ZKo)
Kim Clijsters (Bel,2)
Federer slaat zich ronde verder
Roger Federer heeft zich in Melbourne
naar de tweede ronde van de Australian
Open geslagen.Zonder zich al te veel in
te spannen versloeg de Zwitser (1) zijn
opponent Denis Istomin met 6-2,6-3,6-2.
De Oezbeek Istomin (19) speelde in de
goed gevulde Rod Laver Arena pas zijn
vierde duel op de ATP-tour.De nummer
195 van de wereld kwam er tegen Federer
zoals verwacht geen moment aan te pas.
De Zwitser,die het toernooi in 2004 op
zijn naam schreef en vorig jaar in de
halve finales strandde,leek af en toe
moeite te hebben zich te concentreren.
Op de momenten dat het er om ging,was
Federer echter weer bij de les,waardoor
hij nooit in de problemen kwam.
Haas toont vorm tegen Gasquet
Tommy Haas zorgde op de tweede dag
voor een kleine verrassing door Richard
Gasquet (14) te elimineren.De Duitser
was in een boeiend duel met 6-2,7-5,6-2
te sterk voor de 19-jarige Fransman.
De 27-jarige Haas,die in Melbourne in
1999 en 2002 de halve finales haalde,
liet zien waarom hij ooit nummer twee
van de wereld was.Zijn spel was van een
hoog niveau en bovendien toonde hij een
aantal keer karakter.
De Fransman maakte daarentegen op de
belangrijke momenten fouten.Zo leidde
hij in de tweede set met 4-2,kreeg hij
breekkansen om op 5-2 te komen,maar
ging de set toch naar Haas.In de derde
set verprutste Gasquet 8 breakpoints.
NOS TeletekstEerste ronde:
Roger Federer (Zwi,1)
Denis Istomin (Oez).......6-2,6-3,6-2
Hyung-Taik Lee (ZKo)
Florian Mayer (Dui)
Jacob Adaktusson (Zwe)
Davide Sanguinetti (Ita)
Thierry Ascione (Fra)
Max Mirnyi (WRu,30)
Olivier Rochus (Bel,24)
Michaël Llodra (Fra)......6-4,6-2,6-2
Peter Luczak (Aus)
Ivo Minár (Tsj)...........7-6,7-6,6-4
Paul Goldstein (VS)
Novak Djokovic (SeM)..6-2,1-6,6-3,6-2
Tommy Haas (Dui)
Richard Gasquet (Fra,14)..6-2,7-5,6-2
Dominik Hrbat (Slw,12)
O.Marach (Oos)....3-6,4-6,6-2,6-1,6-3
Dick Norman (Bel)
Z.Fleishman (VS)..6-4,7-6,5-7,0-6,6-3
Pavel nobel (Tsj)
RAEMON SLUITER................... 4-6
Igor Andrejev (Rus,23)
Nicolás Almagro (Spa).....7-5,6-4,6-3
Nathan Healey (Aus)
Filippo Volandri (Ita,29).6-2,6-3,opg
Potito Starace (Ita)
Amer Delic (VS)
Kevin Kim (VS)
Harel Levy (Isr)..........6-4,6-4,6-0
Nikolaj Davydenko (Rus,5)
Ivo Karlovic(Kro).7-5,4-6,3-6,7-5,6-3
Lleyton Hewitt (Aus,3)
Robin Vik (Tsj)
Juan Ignacio Chela (Arg)
Andy Murray (GB)..........6-1,6-3,6-3
Kristof Vliegen (Bel)
Christophe Rochus (Bel)...6-3,6-1,6-4
Kenneth Carlsen (Den)
Fernando Verdasco (Spa,28)
Nicolas Kiefer (Dui,21)
Paradorn Srichaphan (Tha)
Boris Pa anski (SeM)
Wayne Arthurs (Aus)...6-3,6-4,4-6,7-6
Andreas Seppi (Ita)
Janko Tipsarevic (SeM)
Tomá ZÃb (Tsj)
Juan Carlos Ferrero (Spa,15)
Fernando González (Chl,9)
Alex Bogomolov Jr. (VS)
Arnaud Clément (Fra)
Paul-Henri Mathieu (Fra)
Björn Phau (Dui)
Carlos Berlocq (Arg)..6-4,7-6,2-6,7-6
Luis Horna (Per)
Gaël Monfils (Fra,22).....6-4,7-5,6-1
Sébastien Grosjean (Fra,25)
Mark Philippoussis (Aus)
Jean-René Lisnard (Fra)
Juan Mónaco (Arg)
Federico Luzzi (Ita)
Juan Antonio MarÃn (CRi)..6-1,6-4,7-5
Guillermo Coria (Arg,6)
V.Hanescu (Roe)...6-4,1-6,4-6,6-2,6-1
Gastón Gaudio (Arg,8)
Razvan Sabau (Roe)........6-2,5-0,opg
Lars Burgsmüller (Dui)
Rainer Schüttler(Dui).3-6,6-3,7-6,6-3
Fabrice Santoro (Fra)
Vince Spadea (VS).....3-6,6-0,6-2,6-3
Andrei Pavel (Roe)
C.Moyà (Spa,32)...6-4,7-6,4-6,3-6,6-4
Mario Ancic (Kro,18)
AgustÃn Calleri (Arg).6-4,4-6,6-3,6-4
Jan Hernych (Tsj)
Fernando Vicente(Spa).2-6,6-3,7-6,6-2
Daniele Bracciali (Ita)
Yen-Hsun Lu (Tai).........6-1,7-6,6-2
David Ferrer (Spa,11)
Florent Serra (Fra)...4-6,6-3,6-1,6-4
Tommy Robredo (Spa,16)
Jirà Vanek (Tsj)..........6-4,7-6,6-3
Dmitri Toersoenov (Rus)
Tim Henman (GB).......5-7,6-3,6-4,7-5
Jean-Christophe Faurel (Fra)
Alexander Waske (Dui).....7-6,6-3,7-6
James Blake (VS,20)
José Acasuso (Arg)....6-2,6-3,4-6,7-6
Jarkko Nieminen (Fin,26)
Marc Kimmich (Aus)........6-2,6-3,6-1
Yeu-Tzuoo Wang (Tai)
Mariano Zabaleta(Arg).6-2,7-5,4-1,opg
Stanislas Wawrinka (Zwi)
Albert Montañés (Spa).4-6,6-2,6-3,6-0
David Nalbandian (Arg,4)
D.Udomchoke (Tha).6-2,6-2,1-6,6-7,6-1
Ivan Ljubicic (Kro,7)
Chris Guccione (Aus)......7-6,6-4,7-6
Philipp Kohlschreiber (Dui)
Luká Dlouh (Tsj)........7-5,6-2,6-4
Gilles Muller (Lux)
R.Mello (Bra).....5-7,6-2,6-7,7-6,6-0
Feliciano López (Spa,31)
Tomas Behrend (Dui).......6-2,7-5,6-3
Tomá Berdych (Tsj,19)
Bobby Reynolds (VS)...7-5,6-3,6-7,6-1
Gilles Simon (Fra)
N.Massú (Chl).....7-6,6-2,3-6,4-6,6-3
Xavier Malisse (Bel)
Michail Joezjny (Rus).7-5,5-7,6-4,6-2
Thomas Johansson (Zwe,10)
Cyril Saulnier (Fra)......6-1,7-6,6-4
Robby Ginepri (VS,13)
Jürgen Melzer (Oos).......6-1,6-4,6-2
Denis Gremelmayr (Dui)
Jonas Björkman (Zwe)..3-6,6-2,6-0,6-1
Marcos Baghdatis (Cyp)
Justin Gimelstob (VS).....7-6,7-5,6-0
Radek tepánek (Tsj,17)
Björn Rehnquist (Zwe).....6-1,6-2,6-2
Guillermo GarcÃa-López (Spa)
Taylor Dent (VS,27).......7-6,6-3,7-6
Julien Benneteau (Fra)
Marcos Daniel (Bra)...6-2,6-1,3-0,opg
Wesley Moodie (ZAf)
Óscar Hernández (Spa).3-6,7-6,6-4,6-2
Andy Roddick (VS,2)
Michael Lammer (Zwi)......6-4,6-2,6-2